Skocz do zawartości

[odchudzanie] Rower dla juniorki


paul997

Rekomendowane odpowiedzi

Powoli już myślę o przyszłym sezonie wyścigowym. Robię rozeznanie, co można zmienić w córeczki rowerze, żeby był lżejszy, a przy okazji optymalny do startów w maratonach. 

Baza jest taka: http://www.rowerymerida.pl/produkt612/dakar-624-rower-merida.html , nie wszystko ważyłem, ale to co mam, dopisuję. Rower zważony bardzo niedokładnie (waga łazienkowa i ja z rowerem) wychodzi 13,4 kg.

 
Na czerwono oryginał, na zielono moje plany
RAMA D624 Alloy
WIDELEC Suspension S24" fork - 2050g -> Capa T4 1950g LUB Spinner Grind Air 1750g
PRZERZUTKA P/T Shimano TZ30/ TX 31 - 320g/156g (katalogowe) -> tył Alivio M410 310g/przód zostaje
MANETKA P/T Shimano RS31-3/ 7 - 100g/sztuka -> M310 125g/sztuka
KORBY SR XCC 42-34-24 CG
WOLNOBIEG Shimano MF-TZ21 14-28 - 485g (katalogowe)
Piasta+szprychy+obręcz+zacisk PRZÓD - 920g
OPONA P/T MTB 1.95 - 840g + dętka 170g -> Rocket Ron Performance 24x2,1 450g
HAMULEC P/T V-Brake Linear
KIEROWNICA Merida CEN STEEL Rise 540mm 25,4 - 510g -> XLC HB-C09 Ergo Riser-Bar 200g
MOSTEK A-Head CEN 15 - 170g
SIODŁO Dakar kid 24 + sztyca - 690g (w tym sztyca 30cm 140g + jarzemko 150g + siodełko 370g + odblask 30g)
PEDAŁY Dartmoor Candy Pro (zostają z poprzedniego roweru)
Podnóżek - 300g -> OUT -300g
Klamka hamulcowa - 90g/sztuka
 
Proszę o pomysły, przy czym na przód nie wstawię sztywniaka, nawet teraz w 20-calowym widać, że amor Capa ma co robić na trasie. Podobna uwaga do opon, muszą dawać radę i na kopnym piachu i na błocie. Do aktualnego roweru włożyłem na próbę jakieś gładkie miejskie, to się nie nadawały.
Można pofantazjować, ale ostatecznie i tak będę musiał zachować rozsądek w kategorii kosztów. Załóżmy na razie 1000 zł na całość. No i uwaga - bierzemy pod uwagę tylko to, co można kupić u nas w sklepach, np. amortyzator RST 1rst Air jest nie do dostania w Polsce. No i rama zostaje - musi być biała Merida, nie ma szans na zmianę :).
Ciekawy jestem, co uda się Wam wymyśleć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przymierzałeś pociechę do roweru na kołach 26 cali? dużo brakuje?

 

26 cali jest dużo bardziej rozwojowe. Dzieci mają to do siebie, że rosną w zastraszającym tempie :) a tak wpakujesz kupe kasy w 24 cale i po sezonie trzeba będzie zmienić rower. 

Zapewne już o tym myślałeś, ale może warto pomyśleć jeszcze raz? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli rower będzie na sezon/dwa to mysle, że nie ma co pakować kasy w koła i amortyzator bo wiadomo, że będzie to do wyrzucenie gdy pociecha wyrośnie. No chyba, że da radę to sprzedaż za sensowną kwotę, ale pewnie będzie ciężko. Jeżeli rower jest na maratony to myślę, e najpierw trzeba zacząć od opon aby łatwiej się jechała i rower był bardziej zrywny. Przerzutka tył też bym wymienił bo jednak TZ-ka to nie przerzutka na której można sie ścigać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...