Skocz do zawartości

[Okulary] Okulary z polaryzacją ~100zł


Czeczen

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przymierzam się do kupna jakichś wygodnych okularów. Będę ich używał na rowerze, prowadząc samochód zarówno w dzień jak i po zmroku, a także na co dzień( jestem chyba bardziej wrażliwy niż inni na światło, bo często muszę mrużyć oczy..). Dlatego też chciałbym, żeby w zestawie było kilka wymiennych soczewek, jedne przyciemnione, a na wieczór do auta transparentne. Nie chcę żeby zmieniały kolor, interesuje mnie tylko przyciemnienie :D Jeżeli chodzi o wygląd, to nie mam jakichś specjalnych wymagań, ale nie chcę wyglądać jak choinka.

Budżet to ok 100-120 zł, moze być trochę więcej, nie mam ściśle określonej kwoty, byle nie za dużo. No chyba, że bardzo się opłaca to mogę trochę dołożyć, ale bez przesady :)

 

Zerknąłem na allegro, ale tam jest pierdylion ofert które różnią się głównie wyglądem, to jak szukanie igły w stogu siana, więc nie mam żadnych typów. Może ktoś ma coś sprawdzonego :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tą polaryzacje to mają mieć wszystkie szkła w zestawie czy tylko te dojazdy po zmroku?

 

Niestety nie ma okularów polaryzacyjnych z zupełnie bezbarwnymi szkłami (przynajmniej za te pieniądze), ale w szarych lub żółtych też da się jeździć samochodem.

Także niestety w większości przypadków na allegro nie jest podane, która szkła z zestawu są polaryzacyjne i najczęściej okazuje się, że te najciemniejsze co jest bez sensu jak dla mnie.

Komplety, w których więcej niż jedne szkła są polaryzacyjne podchodzą już pod 200 zł...

 

Miałem miesiąc temu podobny dylemat i w końcu kupiłem szare okulary polaryzacyjne do jazdy w nocy za 39 zł (taniej strach kupować, bo może być tylko naklejka "polarized"), a na wiosnę rozejrzę się za kompletem do jazdy na rowerze do 100 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś ma jakieś zdanie o Arctica S-131 F ? To są fotochromy z polaryzacją, ok 150zł z wysyłką. W sumie to najbardziej by mi pasowały, bo szczerze mówiąc średnio mi pasuje zmienianie soczewek z ciemniejszych na jaśniejsze i na odwrót, a nie interesują mnie jakieś beżowe czy rozjaśniające. Wolałbym dołożyć trochę i mieć fotochromy, ale czy to nie jest trochę naciągane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś ma jakieś zdanie o Arctica S-131 F ? To są fotochromy z polaryzacją, ok 150zł z wysyłką. W sumie to najbardziej by mi pasowały, bo szczerze mówiąc średnio mi pasuje zmienianie soczewek z ciemniejszych na jaśniejsze i na odwrót, a nie interesują mnie jakieś beżowe czy rozjaśniające. Wolałbym dołożyć trochę i mieć fotochromy, ale czy to nie jest trochę naciągane?

ja je posiadam ale mi nie podpasowaly sa z polaryzacja i posiadaja fotochrom. Aktualnie leza i czekaja na nowego wlasciciela jak jestes zainteresowany to pw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotochromy Arctica S-131 F wg mnie nie nadają się do jazdy w nocy. Zgodnie z opisem posiadają kategorię 2-3 i w najlepszym przypadku przepuszczają do 43% światła.

Jeśli znajdziesz bryle z polaryzacją i żółtym przyciemnieniem to bym takie brał - one niby wyostrzają światło i są polecane na mgłe. W nocy zapewne jeździ się lepiej w przezroczystych, ale ja nie narzekam na żółte (bez polaryzacji).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt zastosowania polaryzacji sam w sobie ogranicza ilość przepuszczanego światła - tak jest w przypadku filtrów polaryzacyjnych do aparatów. Osobiście nie umiem sobie wyobrazić okularów z polaryzacją do jazdy w nocy - światła jest mało, a takie okulary jeszcze bardziej go ograniczą. No chyba, że istnieją jakieś rozwiązania, o których nie wiem, ale nie spodziewałbym się, że coś takiego występuje w cenach, o których tutaj jest mowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie że sie nie odzywałem, ale dopiero od dziś mam dostęp do komputera. Odnośnie jazdy w nocy, napisałem już wyżej, że odpada. Kupiłem dzisiaj te S-131 i zobaczymy.

 

@@Edit

 

 

ja je posiadam ale mi nie podpasowaly sa z polaryzacja i posiadaja fotochrom. Aktualnie leza i czekaja na nowego wlasciciela jak jestes zainteresowany to pw

Haha chyba kupiłem własnie od Ciebie :D Teraz tak wbijam na forum, patrzę, że masz jakąś propozycję, a to też Koszalin ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...