Skocz do zawartości

[zapiecie QR] co to za typy?


lukas1

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

Można zapytać, co chcesz osiągnąć? Masz koła pod zwykły QR, masz zaciski CB kompatybilne z kołami. Masz widelec pod oś 9mm, który jest kompatybilny z posiadanymi kołami i zaciskami. 

W czym więc tkwi problem? 

IMO przerabianie czegokolwiek w Twoim przypadku mija się z celem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej to chyba wyplywa przez to z eo paru elemntach nie wiedzialem przy kupnie roweru a zaczalem sie dodwiadywac pozniej jak mocowania w ramie pod 15mm np.

A wiaze sie to z tym ze kiedyc mialem juz problemy z rowerem , wiem ze ti bylo pare talt temu na o wiele tansym rowerze ale uraz zoastl a ja waze okolo 108 kg i chyba ostatlm juz jakiejs schizy zeby wzmoacni posiadany rower.

weic hgy sie doweidzialem o roznicach pomiedzy zwyklym QR 5mm a 15 czy 20, wiem z enie robie DH bardziej XC ale po proasu chcailem optymalnie polepszyc co moge aby wszystko pod moja wago chodzilo dlugo i bezawaryjnie. Z tad te rozterki.

Najlepsz ejest ot oze idac do sklepu planowalem pewna sume i bedac na miejscu suma ta wzrosla o70% a po 3 miesiacach na elementy i nowe kola poszlo prawie druga warotsc roweru :-)

 

jka juz wpakowalem troche kasy w te lementy to dlaczego nie tym razem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ska nie spinaj się, bo wątek przeczytałem w całości. Jak widać po postach Tobo i Durnegokota nikt nie wie o co chodzi dokładnie w wątku, więc skoro wiesz to może nas wszystkich oświecisz zamiast komentować bez sensu.
Z tego co zrozumiałem autor postu ma koła, amora i ramę które są ze sobą kompatybilne ale w natłoku standardów sie pogubił i potrzebuje pomocy, bo nie wie czy zestaw będzie hulał tak jak sobie tego życzy. Dlatego w takiej sytuacji pisanie, że musi wymienić ramę żeby mieć sztywne oski tylko bardziej miesza niz pomaga.

Dlatego jeszcze raz:

Szanowny autorze tego wątku, Lukas1, koła którym cyknąłeś zdjęcie są pod zwykły QR. Czyli taki zacisk który pasuje do twojej ramy oraz amortyzatora. Nie kupujesz żadnych adapterów tylko składasz wszystko w kupę i cieszysz się z jazdy. Broń boże nie rozwiercaj nic i nie próbuj zmieniać niż w piastach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie ciezko zrozumiec :) fakt zapiecia sa rozne ale nie sa ze soba kompatybilne i na sile nic nie zrobisz. Sztywna os jest duzo sztywniejsza a szczegolnie to widac na przednim widelcu ale na sile nic nie zrobisz bo to glownie chodzi o mocowanie w amortyzatorze/ramie ktore jest calkiem inne niz standard.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...