Skocz do zawartości

[siodło] umieram - ratujcie!


raziel79

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

Miłość miłością ale dopasowane siodło to podstawa. Siodła jednak sa dosć drogie, a jest bardzo mało punktów gdzie można wypróbować siodło przed zakupem a kupowanie na własną rękę to prawie na pewno spora strata gotówki. Z tego też powodu męczę sie ze swoim siodłem, póki co.

 

Filmik stronę wcześniej jest bardzo dobry, trzeba swojego zada zmierzyć z każdej strony i dopasować siedzisko u kogoś kto ogarnia temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Dzięki za propozycję, ale czy siodełko dla mężczyzn nie powinno być przypadkiem z dziurą?

Niekoniecznie - może, ale nie musi, po prostu dziura poprawia wentylację od spodu i w teorii jest zdrowsza dla prostaty, ale wystarczy odpowiednio wyprofilowane siodło aby taki sam efekt uzyskać.

Drugi sezon na tym siodełku i ciągle boli, czyli raczej odpada problem z nieprzystosowanym tyłkiem. Idź do dobrego sklepu rowerowego, tam mają sprzęd do pomiaru rozstawu kości kulszowych i na ich podstawie dobiorą Ci odpowiednie siodełko. Pamiętaj też, że miększe siodło niekoniecznie oznacza wygodniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Idź do dobrego sklepu rowerowego, tam mają sprzęd do pomiaru rozstawu kości kulszowych i na ich podstawie dobiorą Ci odpowiednie siodełko. P
 

Właśnie nie mogę. Najbliższy "dobry" sklep rowerowy jest oddalony o 150 km. 

 

 

 

Wystarczy kawałek tektury falistej i twardy taboret, korzystałem z tej metody z dobrym rezultatem.

Próbowałem też tak robić + na piasku i te dziurki (odcisk kości) nie były widoczne.  Być może za krótko siedziałem. będę próbował dalej... 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Gratuluję nowego bike'a :) Ten model to bardzo zgrabna maszynka z dobrą relacją ceny do jakości i możliwości.

 

Wielu producentów, żeby nie powiedzieć wszyscy (obserwuję co jakiś czas półkę 1500-2000), chwyty i siodła dają podstawowe - czytaj dechy. Powody widzę trzy: taniość, lekkość, ale też i to, że każdemu co innego pod d.... gra tzn. pasuje i w nadgarstach też. Dla mnie siodło MTB firmowe z Decathlonu to decha, tak samo Krossa, Authora, Lazaro itp. itd. itp. Żeby była jasnośc super-duper Flite Gel MAX to też decha niemiłosierna (dla mnie), choć oba dzieli suma liczona w setkach złotych i znakomite referencje tego drugiego. W/g mnie kupując rower, każdy rozsądny rowerzysta dobiera sobie te elementy sam, pod siebie.

 

Wypróbowałem kilkanaście różnych siodeł i nalepsze (i dla mnie i dla dziewczyny) było  pierwsze (z tych lepszych) ... z Decathonu, nadal sprzedawane - Selle Italia FLX GelFlow za ok. 90 zyka, jak ten rodzaj to nawet dosyć lekkie - ok. 450 g. Kształt ani za bardzo kanapowy, ani szosowy, taki trekkingowo-sportowy. Zrobione mamy na nim tysiące km.

 

Spodenki z pampersem. (dużo amoryzacji nie dają, nawet jak mają wbudowany żel, ale za to wygody tak).

 

Sztyca amortyzowana pantografowa Suntour NCX.

 

Zmniejszenie trochę ciśnienia w oponach, żeby balon lepiej wybierał nierówności i przy okazji lepiej sprawował się na piachu.

 

Co 1/2h podnieść tyłek z siodła.

 

No i trzeba ... przyzwyczaić 4litery tak z 500 km z rosądymi przerwami na regenerację - tak z 1, 2 dni pomiędzy jazdami.

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z chwytami w seryjnych rowerach się zgodzę, zwykle to byle kawałek gumy. Ale przepraszam, jakiego siodełka jak nie deski oczekiwać w rowerze sportowym? To trochę jak kupić sportowy samochód i narzekać, że zawieszenie za twarde.

 

A FLX jest siodełkiem trekkingowym, więc oczywistym jest, że będzie bardziej miękkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy powazny rower mój to Romet pt:Sprint,tam było siodełko ze skóry i mimo braku odzieży z pampersem nigdy nie czułem bólu czterech liter(ale to było tak dawno że prehistoria)Teraz po jakimś tam Sportourerze,potem Selle italia C2 posiadam WTB pure V(model?nie znam)i to jest najlepsze z tych trzech.Ale tak jak pisze Fenthin,do sportowej jazdy twarde siodło.Ale jeśli sportowy rower ma nam służyć do rekreacyjnego przemieszczania się (jak ja)to siodełko takie nie będzie pasować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Fenthin

 

skoro tak offtopicowo lecimy... sportowym? raczej bym powiedział rekreacyjnym, jak dla mnie mtb ze średniej półki, to sprzęt rekreacyjny, w sam raz na dziurwawe drogi, pola, lasy, górki, bez szaleństw, sportowa to jest szosówka - tylko szaleniec ;) wsiada na takie coś na polskich drogach :/ i tam brak dechy uważałbym za feux pas

 

skoro mam pomarzyć to seryjne siodełko do średniej klasy powinno być:

1) żadne - lepiej niech producent obniży cenę o 30 zyka

2) kawałem plastiku z zardzewiałymi prętami zaiast szyn za 5 zł, "dojazdówka" do domu lub sklepu z siodłami

3) ooo takie coś .... spider web ... kurczę za 7,5€ z przesyłką to może sobie kupię http://www.ebay.es/itm/MTB-Road-Cycling-Bike-Bicycle-Hollow-Spider-Web-Engineering-Plastic-Saddle-Seat/381045075942?_trksid=p2045573.c100033.m2042&_trkparms=aid%3D111001%26algo%3DREC.SEED%26ao%3D1%26asc%3D20140423084956%26meid%3D91307fdc764c4810b645dad5f2dca954%26pid%3D100033%26prg%3D20140423084956%26rk%3D2%26rkt%3D4%26sd%3D121223064432

 

@Artwro

 

WTB pure V kolejna decha? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na allegro znalazłem ofertę sprzedaży siodełek WTB PURE V za 77zł plus przesyłka. Cena super atrakcyjna, kształt niby się zgadza, ale zastanawia mnie brak przeszyć, które są w siodełkach w innych ofertach. Czy może się ktoś wypowiedzieć, czy to oryginał? Nie wiem, czy zamieszczanie linków do ofert jest zgodne z regulaminem forum, wobec tego nie zaryzykuję :) . Aukcja za te pieniądze jest jedna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...