Skocz do zawartości

[okulary] Accent Onyx


Trin

Rekomendowane odpowiedzi

arctica s-70 i s-125 (chyba)

tylko ze ja mam za duzy leb i mnie uciskaja, na razie nie wiem jak sobie z tym poradzic

 

Też posiadam Arctice S-70 i troszeczkę są ciasne ale nie w stopniu aby mi to bardzo uwierało. Używam ich od wiosny i jestem zadowolony. Obawiałem się znacznego ograniczenia pola widzenia w bok i jakichś dziwnych zniekształceń obrazu lub zaburzenia poczucia odległości ale nic takiego u siebie nie zauważyłem. Fakt, że trzeba troszkę bardziej przekręcić głowę patrząc w bok (np przejeżdżając przez drogę) ale nie jest to jakoś bardzo kłopotliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Trochę odkopię temat. Mam sporą wadę wzroku i jeżdżę w zwykłych okularach. Mam problemy z bólem karku, bo muszę ciągle trzymać głowę wysoko, żeby wszystko widzieć. Przeczytałem cały ten temat i widziałem, że niektórzy pisali o tym, że można bardziej pochylić głowę jadąc w tych okularach. Mam więc pytanie - chcę się upewnić - czy ktoś z Was, używających tych okularów z wkładka korekcyjną miał dawniej problem z bólem karku i głowy, a po kupnie tych okularów bóle mu przeszły? A co z okularami Arctica S-70 i S-125 - są w niewiele droższe, ale czy zapewniają dobre pole widzenia "na górze"? Może ktoś używał Arctici i Accenta i może je porównać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Arctica S-83 i powiem że w stosunku do zwykłych okularów korekcyjnych, komfort jazdy się podniósł, przez to że szkła są bliżej oczu. I w zasadzie w każdych goglach z korekcją, powinieneś poczuć różnicę między zwykłymi korekcyjnymi.

Edytowane przez nanek3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Również posiadam Onyxy i mam z nimi niemały problem. Mianowicie noski lecą z nich niemiłosiernie. W ogóle nie da się tak jeździć. Okulary należy poprawiać na nosie kilka razy na kilometr. Noski nie dość, że cały czas wypadają (przy zdejmowaniu - norma), to jeszcze "rozjeżdżają" się na boki podczas jazdy, tak że kilka już razy nosek znalzałem zaczepiony na policzku. Warto też dodać, że nie da się ich przykleić. Poxipol dwuskładnikowy w ogóle ich nie wiąże, nie wiem jak inne lepiszcza. Może ma ktoś pomysł na inny klej?

Jeździć bez nosków z kolei się w ogóle nie da, bo okulary nie trzymają się właściwie i po kilkunastu km uwierają w nos i ponad nim.

 

Już moje Pro Boost za 25 zł lepiej trzymały się głowy, bo chociaż nie spadały, a noski były nie do oderwania. :verymad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

A ja używam tych okularów już kolejny rok z rzędu. 4 czy 5 nawet już nie pamiętam... Fakt noski mogłyby być trochę lepsze, ale za cały ten okres używam teraz 2 pary nosków, żeby nie ginęły podklejone mam je kropelką czy innym takim badziewiem i nieźle to trzyma. Po tych kilku latach zauszniki się trochę wytarły i wypadałoby kupić nowe o ile są dostępne...

Do oprawek mam komplet wszystkich kolorowych szkieł i poza tymi czarnymi, pozostała reszta w stosunku do intensywności ich użytkowania o wiele szybciej się rysuje niż te czarne.

Wstawionych raz szkieł korekcyjnych nie ma problemu z wymianą, na nowe jeśli wada wzroku postępuje u nas bardziej (potrzebny jest tylko optyk, który nie kantuje i zna się na rzeczy - jedni mówią, że się wcale nie da wstawić, inni, że nie dają gwarancji jak się zepsuje, jeszcze inni wciskają swoje własny graty z półek).

 

Mimo drobnych zastrzeżeń, polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

a ja ich nie polecam, mam je już 4lata, noski odpadają i jak już ktoś wspomniał klej ich nie trzyma, szkła mam czarne, zołte i przezroczyste i wszystkie sie bardzo rysują małe muśnięcie gałązką w lesie i już rysa, no i mam wątpliwości czy szkiełka posiadają jakikolwiek filtr, wygladają jak zwykły barwiony tandetny plastik te szkielka. a co do widoczności szkieł korekcyjnych to nie stwierdziłem ograniczonego pola widzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...

Gdzie w stolicy można poprzymierzać takie okulary? Nie chcę w ciemno z kupować, a jak byłem w vision express to mieli jeden bliżej nieokreślony model. Najlepiej gdyby oprócz Onyxa znalazły się tam też inne z tego działu cenowego -- z wyszperanych na allegro modeli podobają mi się bardziej Fischery tudzież Arctice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...