Skocz do zawartości

[3000-4000] Author instinct z 2013 / 2014, Cube Ltd, Rockhopper comp?


Rekomendowane odpowiedzi

A czy moglbys przy swojej 19" np. zmierzyc wysokosc od ziemi gornej rury na spawie z rura podsiodlowa? Moze to by dalo mi jakas wizje (porównajac do aktualnego roweru). W tej chwili stojac nogami mlna ziemi miedzy jajkami a rama mam jakies 5-6cm luzu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Mam dłuższą nogę i to sporo. Wg, mnie 19 będzie dla ciebie idealna

 

Potwierdzam. Przed zakupem Instinct'a przymierzałem się do ramy 21" i była dla mnie zdecydowanie za duża (wzrost 186 noga 85). Rura niebezpiecznie blisko jąder. W sklepie nie było akurat Instincta 19 ale inny model Authora z tą samą (podobną) ramą w rozmiarze 19" i ta była ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to wlasnie chcialem tez spytac. Orientujece sie ktore modele authora beda mialy podobna / zblizona wymiarami rame do instincta? Instincta na 100% w okolicy ( a patrzac po dostepnosci wg strony velo to nawet w dalszej okolicy) nie ma. Moze cos innego jest w jedynym sklepie z authorem w miescie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.author.eu/cs/kola/2013/traction-29-5/

 

Tu masz geo, a ja idę mierzyć

 

Edit: 92 cm, mam nadzieję, że dobrze zmierzyłem :)

 

Edit2: Ramy są całkiem nowe od 2014. Na pewno to samo co instinct ma traction, różnią się tylko cieniowaniem. Pogrzebię, geometria gdzieś była w necie.

 

Edit3: Zniknęła...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe, tzn lepsze, mam nadzieje:) Dzieki ogromne za zmierzenie. Jutro zerkne na swojego gianta jak to tam wyglada do ziemi.

Jesli jest tak, ze jesli dosiade tractiona 19" i bedzie ok to i Instinct bedzie pasowal to pozostaje mi miec nadzieje, ze traction czeka w sklepie na przymiarke.... Jesli nie, jakis jeszcze inny model?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mam zagwozdke. Jedyny author 29" dostepny w sklepie to sollution 19". Wrazenie takie, ze troche jednak za maly. Niestet nic z 21" authorow do porownania. Juz nawet meride big nine 900 patrzylem i tu 19 byla malutka w stosunku do 21... Scott scale 970 z kolei L lepszy biz XL. Indtincta sklep juz nie planuje sciagac sam, tylko pod zsmowienie a ja nadal nie jeatem pewny co do rozmiaru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mam czubek siodełka w plecach to dycha od krocza. Jak dotykam łonem mostka to czuję ramę na jajach.

Blokada jest na goleni. Nie wiem po co to cudo, nie mam potrzeby używania tego, nawet jak zakładam koła szosowe to nie blokuję. Nie pompuje nic, chyba że mam taką dobrą technikę jazdy ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Specialized Crave 2014 - tu tylko hipotetycznie - czy w porównaniu z powyższymi ten model jest aż tak lepszy, że warto dołożyć kolejny 1000zł? Jeździlem, był super wygodny jak dla mnie (ale poważnie naginałby budżet)

Moim zdaniem, jeśli znalazłeś superwygodny rower dla siebie, to go bierz, ewentualnie przymierz się czy rockhopper nie będzie równie wygodny.

Co Ci przyjdzie z bardziej miodnego amorka albo osprzętu XT za podobną cenę, ale na mniej wygodnym rowerze? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Bierz 19

 

Jeszcze raz potwierdzam przy moim wzroście 186 i przekroku 85 rama Instyncta 2014 jest idealna.

Odebrałem dzisiaj rower i muszę powiedzieć że rambler 4.0 czy unibike expert (główni konkurenci do zakupu) pod względem wykonania i malowania ramy wymiękają.

 

Należy zwrócić także uwagę że w roczniku 2014 górna rura jest wygięta ku górze co skutecznie podwyższa przekrok. Co do sztycy to przy właściwym ustawieniu mam jeszcze 7 cm zapasu do znaku ostrzegawczego czyli tak niewiele ponad połowę jest wysunięta. Wolę sportową sylwetkę podczas jazdy więc odwróciłem mostek i obniżyłem go nieco na podkładkach i jest ok.

Udało się również z korbą, bo w przywiezionym rowerze była obita, więc wymienili mi na poczekaniu w sklepie, a że była tylko 42-32-24 to taką dostałem. Jak dla mnie bomba bo wolę trochę bardziej siłowo pojeździć na dojazdach po równym. może to niewielka różnica ale zawsze dwa zęby więcej.

 

Pierwsze wrażenia pozytywne  :thumbsup: i mam nadzieję że tak pozostanie  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jeszcze raz potwierdzam przy moim wzroście 186 i przekroku 85 rama Instyncta 2014 jest idealna.

Odebrałem dzisiaj rower i muszę powiedzieć że rambler 4.0 czy unibike expert (główni konkurenci do zakupu) pod względem wykonania i malowania ramy wymiękają.

 

Należy zwrócić także uwagę że w roczniku 2014 górna rura jest wygięta ku górze co skutecznie podwyższa przekrok. Co do sztycy to przy właściwym ustawieniu mam jeszcze 7 cm zapasu do znaku ostrzegawczego czyli tak niewiele ponad połowę jest wysunięta. Wolę sportową sylwetkę podczas jazdy

ile na oko ta gorna rura jest wyzej niz w 2013? Mierzyles wczesniej 2013? Wg strony authora GEO 2013 (link) i 2014 (link) ma te same cyferki i kąty. Czy jednak się różni? Bralbym 19 skoro wszyscy tak doradzaja. Przekrok zmierzylem porzadniej i mam ok 87-88cm. Czy te 2 cm sa powodem do zmiany rozmiaru?

kuken powiedz jeszcze jedną rzecz. Kupiłeś 2014 bo był tańszy czy lepszy (bardziej przyszłościowy)? Czy kupując 2013 powinienem się faktycznie bać, że ze za parę dobrych lat (jak ten amor się posypie) to nie będzie w ogóle sensownych amorów na  1 1/8? Z drugiej strony nie wiem czy za 5 czy 6 lat (tyle chyba wytrzyma pierwszy amor???) będę chciał dokładać do np lepszego amora np. 1500zł a np. taki sam co jest będzie odpowiedni.

 

Jesli się nie mylę to polecane też trochę droższe rowery jak np. Radon ZR Race 6.0, Canyon Grand Canyon AL 6.9 też mają stery 1 1/8, czyż nie?

Trudna decyzja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli potrzebujesz kolejnego potwierdzenia, to proszę bardzo. Poskładałem 29er-a na bazie ramy tractiona 19" - mam 185cm wzrostu, noga 88.

Nie sądzę, aby za kilka lat był problem z podażą amortyzatorów 1 1/8". Produkcja na potrzeby nowych rowerów to jedno, ale po świecie jeździ tyle ram nie "tapered", których użytkownicy jeszcze przez wiele lat będą jak sądzę wybierali opcje wymiany amora vs kupno nowego roweru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile na oko ta gorna rura jest wyzej niz w 2013? Mierzyles wczesniej 2013? Wg strony authora GEO 2013 (link) i 2014 (link) ma te same cyferki i kąty. Czy jednak się różni? Bralbym 19 skoro wszyscy tak doradzaja. Przekrok zmierzylem porzadniej i mam ok 87-88cm. Czy te 2 cm sa powodem do zmiany rozmiaru

 

Tak cyferki mogą być takie same bo geometria się nie zmienia tylko przebieg górnej rury ma kształt  banana. Nie jest to duże wygięcie ku górze ale jest. Co do przekroku mam nadzieję że uwzględniłeś "zwis męski". W sytuacjach awaryjnych lepiej mieć conieco zapasu miedzy kroczem i rurą. Jak stoję nad ramą to i tak mam dość blisko do rury więc przy tych 2 cm róznicy to tylko na plus dla bezpieczeństwa.  Na stronie authora http://www.author.eu/en/bikes/2014/en-instinct-29-5/ można sobie ustawić dla jakiego wzrosty jaką ramę poleca producent - myślę że jest to dosyć wiarygodne.

Dla porównania dodam że do tej pory jeżdziłem na ramie giant 21.5 przy kołach 26 cali więc też byłem sceptyczny co do tej 19 Instinst'a ale wybór był jak najbardziej poprawny.

 

 

 

Kupiłeś 2014 bo był tańszy czy lepszy (bardziej przyszłościowy)?

 

Sprawa jest prosta kupiłem go ma ma osprzęt deore (założenie minimum), przyzwoite hamulce, taperowaną główkę (tak bardziej przyszłościowy) i widelec na goleniach 32 mm i oś 15mm. Wreszcie mam rower sztywny na moją wagę. Starszy rocznik 2013 po pierwsze główka 1 1/8 cala po drugie widelec na goleniach 30mm i zwykła oś.

Pozostałe jeszcze najważniejsza rzecz :icon_wink: malowanie ramy w roczniku 2014 jest świetne (oczywiście to moje zdanie) i trochę poważniej - konstrukcja też bardziej mi wizualnie odpowiada (fajny pomysł z tą pocienioną rurą górną).

 

 

 

Nie sądzę, aby za kilka lat był problem z podażą amortyzatorów 1 1/8". Produkcja na potrzeby nowych rowerów to jedno, ale po świecie jeździ tyle ram nie "tapered", których użytkownicy jeszcze przez wiele lat będą jak sądzę wybierali opcje wymiany amora vs kupno nowego roweru.

Pozwolę sobie niezgodzić się z kolegą. Podobnie było ze sterami calowymi dla których teraz to nawet sztywnego widelca nie można kupić a co dopiero amortyzator - ale to już historia.

Producentom zależy na zarobku więc nie będą wspierać starszych rozwiązań tylko po to żeby ktoś sobie mógł do swojej ramy nie tappered kupić dobry amor. Po prostu zmuzszony będzie do wymiany ramy. Nie jest to na pewno wizja najbliższych kilku lat więc z tą przyszłościowością główki taperowanej to też nie popadam w paranoję. Jednakże ważniejszym atutem, który przemawia za nowym rocznikiem 2014 instincta jest niewątpliwie poprawiona sztywność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Dla porównania dodam że do tej pory jeżdziłem na ramie giant 21.5 przy kołach 26 cali więc też byłem sceptyczny co do tej 19 Instinst'a ale wybór był jak najbardziej poprawny.

ja również jeździłem do tej pory na 17letniej ramie Gianta 21,5", koła 26  i pod kątem przekroku była sporo lepsza (bezpieczniejsza) niż 21" w 29er.

 

 

 

Starszy rocznik 2013 po pierwsze główka 1 1/8 cala po drugie widelec na goleniach 30mm i zwykła oś.

Co do ośki się zgodzę, aczkolwiek nie ukrywajmy, że sporo ludzi jeździ na 9mm i nie narzekają z tego powodu.

Co do amora - gdzie znalazłeś info, że widelec jest na goleniach 30mm? Prawie wszędzie przy specyfikacji podane jest 32mm.

 

 

 

Nie sądzę, aby za kilka lat był problem z podażą amortyzatorów 1 1/8". Produkcja na potrzeby nowych rowerów to jedno, ale po świecie jeździ tyle ram nie "tapered", których użytkownicy jeszcze przez wiele lat będą jak sądzę wybierali opcje wymiany amora vs kupno nowego roweru. Pozwolę sobie niezgodzić się z kolegą. Podobnie było ze sterami calowymi dla których teraz to nawet sztywnego widelca nie można kupić a co dopiero amortyzator - ale to już historia.

tutaj się zgodzę, bo miałem z tym doświadczenie przy poprzednim Giancie. Ale powiedzmy sobie szczerze, czy za te 5-6 lat (taką zakładam żywotność amora, czy może grubo się mylę i jest ona mniejsza?) nie kupię amora w podobnej specyfikacji do aktualnego?

 

 

Jednakże ważniejszym atutem, który przemawia za nowym rocznikiem 2014 instincta jest niewątpliwie poprawiona sztywność.

Chodzi Ci tu zapewne o grubszą ośkę, bo chyba nie o ramę?

 

Zdecydowałem się ostatecznie na 2013. Zgodnie ze wszelkimi opiniami które słyszałem i czytałem wybrałem rozmiar 19". Zamierzam być zadowolony. Szczerze mówiąc na początku myślalem o tańszym rowerze w cenie ok. 2500 (max 3000) ale po przejechaniu się na rowerze z amorem powietrznym i ogromnej różnicy jaka była nie mogłem go po prostu odpuścić. Poza tym Osprzęt wystarczająco dobry na moje potrzeby. W wyścigach zawodowo nie jeżdżę (i pewnie nie będę) więc na lokalne lasy wydaje mi się, że sprzęt jest jak ulał. 

No i cena - ten rocznik w weekend został obniżony w dystrybucji do 3499, kupiłem go za 3400 no i jeszcze bon na akcesoria 300zł (to się przyda) także myślę, że jeśli tylko rama będzie odpowiednia to będę bardzo zadowolony.  Pozostaje czekać (muszą ściągnąć z jakiegoś sklepu do Velo a potem dopiero z Velo do sklepu gdzie zamówiłem).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Co do amora - gdzie znalazłeś info, że widelec jest na goleniach 30mm? Prawie wszędzie przy specyfikacji podane jest 32mm

 

I tu pewnie masz rację. Jak sprawdzałem w katalogu RST na 2013 to sprawdziłem wersję dla 26 cali i stąd mój błąd. Widelce pod koła 29 mają faktycznie golenie 32 mm.

 

Nie pozostaje nic innego jak pogratulować zakupu i życzyć szybkiej dostawy, bo jak tydzień czekałem to myślałem że jajko zniosę. Teraz czekam na przyszły tydzień kiedy to zaczynam urlop i będę mógł swojego Insincta przegonić po Beskidzkich szlakach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nie pozostaje nic innego jak pogratulować zakupu i życzyć szybkiej dostawy, bo jak tydzień czekałem to myślałem że jajko zniosę. Teraz czekam na przyszły tydzień kiedy to zaczynam urlop i będę mógł swojego Insincta przegonić po Beskidzkich szlakach.
  Ja z kolei walczyłem z myślami co tu kupić, czy może czekać na jakieś mega wyprzedaże w zimie.. Gdyby nie to, że rama w starym strzeliła akurat na łączeniu tylnego trójkąta przy samym kole to pewnie bym ją jeszcze pospawał i sezon przebujał a tak... Nie ma pewności, że będą dużo lepsze ceny  a jednocześnie odpowiednie modele i rozmiary.. A poza tym przy przecenach to pewnie więcej niż kolejne max 200-300zł bym nie ugrał (a bonu 300zł na akcesoria pewnie by też już nie dawali). A co najgorsze cały sezon bez roweru. Myslałem, że chwila moment i do końca tygodnia dojdzie a tu się okazuje, że to nie takie hop siup.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie rama Authora Instinct/Traction 2014 jest warta uwagi ze względu na sztywność, geometrię i główkę tapered. Obecnie szukam nowego amortyzatora i nie moge znaleźć nic rozsądnego na 1 1/8" z osią 15mm, 120mm skoku pod 29er. Zdecydowanie Twoim rozmiarem jest w przypadku tej ramy 19".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Według mnie rama Authora Instinct/Traction 2014 jest warta uwagi ze względu na sztywność, geometrię i główkę tapered. Obecnie szukam nowego amortyzatora i nie moge znaleźć nic rozsądnego na 1 1/8" z osią 15mm, 120mm skoku pod 29er. Zdecydowanie Twoim rozmiarem jest w przypadku tej ramy 19".

podejdźmy do tego inaczej - nawet jeśli bym kupił 2014 i  za 5 lat skończy się ten amor (nie planuję zmieniać go  w trakcie na coś lepszego - dlatego biorę trochę droższy rower niż zakładałem, ale już z powietrzem) to raczej nie będę myślał, żeby wkładać 1,5 - 2 tysiące w jeszcze lepszy bo będzie to wtedy aktualna wartość roweru. Myślę, że pod główkę 1 i 1/8 za ten czas uda mi się kupić amor podobnego pokroju co ten, który jest. Życie wszystko zweryfikuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

rower odebrany we wtorek wieczorem więc za dużo nie najeździłem do tej pory (głównie miasto) ale póki co jest bardziej niż zadowolony. Pomijam kwestię krzywo zainstalowanego zacisku z przodu (po zdjęciu koła do samochodu i złożeniu z powrotem trzeba było go wyregulować), niepodokręcanych niektórych elementów jak korba i przerzutka tył (rower niby sprawdzany przed wydaniem).

 

Jutro wezmę go trochę w teren zobaczyć jak się sprawdza.

 

Co do rozmiaru ramy oczywiście mieliście rację i dzięki wielkie za dobre porady. 21 na bank była by za wysoka. Rozważam tylko zakup trochę dłuższej sztycy bo jest na styk a wydaje mi się, że nawet te 2 cm za krótka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...