Skocz do zawartości

[hamulce] Shimano XT BR-M785 ocieranie


martinw

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Zakupiłem komplet nowych hampli jak w temacie z tarczami 180 na pająku też z XT. Zestaw kompletował mi znajomy gość z serwisu, który skrócił mi również przewody. Wszystko zamontowałem, wyregulowałem zaciski i było ok. Klamki twarde, siła znakomita choć test był tylko na asfalcie. Po pierwszym wyjeździe w góry wystąpił problem. Pierwszy zjazd i w obydwu hamplach klocki zaczęły ocierać o tarcze. Na trasie wyregulowałem zaciski, poskręcałem niby było ok. Kolejny zjazd i znów ocieranie. Raz większe raz mniejsze. Po przyjeździe do domu jeszcze raz wyregulowałem zaciski i co ciekawe - gdy rower jest odwrócony do góry kołami ocieranie nie występuje, panuje totalna cisza a klocki mają wystarczające odstępy od tarcz. Gdy stoi normalnie i zakręcę kołami w jednym jak i drugim hamplu słyszalne jest drobne tarcie (szelest). Co to może być? Tłoczki nieprawidłowo się chowają? Zapowietrzenie? Klocki mają luzy w zacisku? Za dużo oleju w układzie?

Dodam, że piasta to slx, nówka, koło dopiero co zaplecione, nie ma luzów na osi ani na centerlocku.

 

 

Edytowane przez martinw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oba. Po objawach faktycznie można by powiedzieć, że zaciski się przemieszczają ale jak to możliwe, skoro wszystko jest mocno skręcone? Jak stwierdzić, że to wina latających zacisków a nie np. tłoczków które wracają jak chcą? 

Adaptery mam shimano przód i tył. Przód PM>PM180 z podkładkami i tył IS>PM 180

 

Najciekawsze jest to, że gdy rower jest odwrócony klocki nie ocierają a gdy tylko go normalnie postawię szumy wracają. To wskazywałoby raczej na jakiś problem w układzie i samoistne ruchy tłoczków/klocków podczas zmiany położenia roweru.

??

Edytowane przez martinw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo w SLXach, to nie zaciski się ruszają, tylko klocki z zaciskach. Rower na kierze i siodle - cisza, po postawieniu na koła, potrafi czasem otrzeć. Swoją drogą, ja zauważyłem, że praktycznie nowa tarcza XT 180 ma w jednym miejscu bicie i to z niego wynika ocieranie. Klocki masz F03C z radiatorami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam M785 z F03 z radiatorami i nic nie przyciera przy prawidłowo wyregulowanym hamulcu , fakt po krótkim ostrym heblowaniu zaczyna być głośno ale wystarczy delikatnie wcisnąć klamkę i już jest cisza absolutna 

 

Hamulce XT M785 z klockami z radiatore, tarcze Formula 2 piece 180mm.

 

@@ W slxach które miałem jakiś czas temu z innymi tarczami  też nic nie ocierało .

Edytowane przez jasinski21444
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...