Skocz do zawartości

[rower] 29er na dalekie wyprawy


Sebulius

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Nadszedł czas na zmianę mojego wysłużonego Gianta Rinconn.

 

Dotychczas rowerkiem przemieszczałem się rekreacyjnie po browara do sklepu.

Od kwietnia postanowiłem wziąć się za siebie i nastukałem już ponad 2k kilometrów (12 kg fatu zleciało a i nózki się umięśniły)

Początkowo poruszałem się tylko drogami asfaltowymi, jednak ostatnio odkryłem świetne

trasy w dolinie wisły więc szukam roweru który będzie w miarę szybki na asfalcie oraz poradzi

sobie w bardziej piaszczystych terenach których mam tutaj sporo. Wspomniany wyżej Giant w terenie

tańczy jak dziki wąż, zresztą nie ma się co dziwić, założone mam opony Author Slick.

 

Reasumując, szukam 29er'a na dalekie weekendowe wyprawy 100-150km oraz na terningi 40 kilometrowe w tygodniu.

Budżet ok 3k. Przedstawione poniżej rowery są dostępne w moich sklepach i wydały mi się najbardziej rozsądne.

 

http://www.cube.eu/en/bikes/mtb-hardtail/analog/analog-29-black-grey/

 

Cube chyba ma najlepszy osprzęt za te pieniądze, martwi mnie jedynie dosyć wyprostowana pozycja a może to plus na dalekie wypady??

 

http://www.gt-bikes.pl/kola-pl/2014-horska-kola/xc-sport/karakoram/karakoram-comp

 

GT, najładniejszy z całego towarzystwa, sylwetka pochylona, do jakiej zresztą przywykłem. Pytanie jak osprzęt, wiadomo jako laik znam tylko markę shimano. Opony sprawiały wrażenie najmniejszego oporu toczenia, jednak to tylko test pod sklepem...

 

 

http://www.scott.pl/product.php?id_cat=904&id_prod=5089

 

Scott najdroższy z całej ferajny, osprzęt chyba najlepszy, pozycja na rowerze podobna do GT, jednak stojąc w rozkroku

brak luzu między klejnotami.

 

Mam 178cm wzrostu, testowany Cube oraz Scott - 19". GT 18.5"

 

 

Skierujcie mnie Panowie na dobre tory, bo już sam nie wiem co wybrać.


Pozdrawiam!

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak przewrotnie zapytam czemu 29er? w tym budżecie można znaleźć calkiem przyzwoity, uzywany 26" w wadze poniżej 10kg niż klocowaty 29er któremu bliżej do trekinga z tarczówkami i szerokimi oponami

 

Dlaczego 29er?... ano dlatego że jest dużo szybszy na asfalcie oraz utwardzonej drodze leśnej niż 26 przy tych samych laczkach. Oprócz tego łatwiej pokonywałem piaski, koło nie zapadało się tak jak w 26, a wagę mam sporą.. niestety jeszcze ponad 100kg... możliwe że że lżejsi riderzy nie odczuwają takiej różnicy na rozsypanej ścieżce.

 

Wspomniałeś Kolego jeszcze o wadze roweru, podejrzewam że przy mojej masie te pare kilo róznicy nie zrobi...

 

W każdym razie to są moje odczucia, być może bardzo subiektywne, ale kierunek chyba jest właściwy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Scale to raczej wyscigówka, mało wygodny na długie wyprawy. Że scotta bardziej Aspect by Ci pasował. Prosta pozycja to na długich dystansach plus.

Akurat Scale 970 ma ramę tę samą co Aspect. Potwierdzone w jednym ze sklepów firmowych scotta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak - Aspect i Scale to dwa inne rowery, dwa inne zastosowania. W Twoim przypadku (skoro nie chodzi i ściganie) zdecydowanie Aspect i to w rozmiarze M. Na dzień dobry proponuję mostek ujemnie i podkładkę lub dwie w dół i od razu robi się zwrotniej, ale wciąż wygodnie.

 

W Scale płacisz więcej za rower z tym samym osprzętem co Aspect, właśnie za ramę. Dlatego, zamiast najtańszego Scale'a 970 za 3.200 zl lepiej chyba brać Aspecta 930 za 2.800 zl. No chyba, że chcesz jednak bardziej wyścigowo, to na odwrót.

 

http://www.scott.pl/product.php?id_cat=912&id_prod=5128

 

Pzdr.

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma identycznego Gianta i jestem mega zadowolony.

Pewnie znajdzie się rower z jakimś podzespołem lepszym ale... mnie odpowiada.

Jedyne do czego mógłbym się przyczepić to amortyzator ale tragedii nie ma :-)

Edytowane przez JGR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dlaczego 29er?... ano dlatego że jest dużo szybszy na asfalcie oraz utwardzonej drodze leśnej niż 26 przy tych samych laczkach. Oprócz tego łatwiej pokonywałem piaski, koło nie zapadało się tak jak w 26, a wagę mam sporą.. niestety jeszcze ponad 100kg... możliwe że że lżejsi riderzy nie odczuwają takiej różnicy na rozsypanej ścieżce.

 

 

 

 

dobrze kombinujesz ... tak czy siak po zakupie fabrycznego bajka polecam rozważyć wymianę sztycy na coś pancernego a siodła na coś wygodnego ... no i kask + oświetlenie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma identycznego Gianta i jestem mega zadowolony.

Pewnie znajdzie się rower z jakimś podzespołem lepszym ale... mnie odpowiada.

Jedyne do czego mógłbym się przyczepić to amortyzator ale tragedii nie ma :-)

Zapytam tylko z ciekawości czy ktoś z posiadaczy Gianta Talon 2 29er ważył może swój sprzęt bo na stronie producenta owa informacja jest skutecznie pomijana.

Podkreślam z ciekawości gdyż sam ważę równo 80 przy 176 cm i waga roweru ma mniejsze znaczenie ba jeszcze w tym roku było 84

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kolejnych przymiarkach zakupiłem Analoga. Jest mega wygodny i nie żałuję decyzji. Zrobiłem juz ok. 150km, w tym w dużej części po lasach. W porównaniu do mojego starego 26er'a mam o kilka kilometrów wyższą średnią a na tych samych zjazdach napędzam się o 10km/h szybciej. Na piaskach przelatuję a na utwardzonej gruzem drodze już nie telepie się i przejeżdżam płynniej. Same pozytywy ;)

 

 

6b1c480f49455da2gen.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz ze masz 178 cm to zapewne kupiłeś 19" jak pisałeś wcześniej ja mam Crossowego Cuba 50 cm odpowiednik 19" przy 176 cm i jest dobry na styk...wcześniej miałem Unibike crossowego 17" i odnoszę wrazenie ze lepiej mi się śmigało,29era na pewno będę oglądał 17" problem może być z Giantem ewentualnie bo mają 18".

Wszyscy tylko narzekają na Analoga bo to koła nie  takie amorek nie FOX...he he kierownica zbyt szeroka itp...a tu pierwsza tak pochlebna recenzja może dlatego że od kogoś kto go ma...he he

Zapomniałem najważniejszego ile zapłaciłeś?

Edytowane przez Stormblast
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...