Skocz do zawartości

[bagażnik] Bagażnik samochodowy do przewozu rowerów


Rekomendowane odpowiedzi

Używam bagażnika na hak, włoskie Peruzzo na dwa rowery. Nie było z nim nigdy problemu choć rowery ciężkie, 2 sztuki 35kg. Przetestowane na czeskiej pseudoautostradzie w kierunku Bratysławy, gdzie jedzie się jak po schodach. Po tej podróży stwierdziłem, że jak tam ten bagaźnik nie odpadł to już chyba nie odpadnie. Podsumowując, jak na bagażnik za 500zł to dobry wybór. Rowery się trochè porysowały ale jechały non stop przez 13 godzin. Teraz podkładam pod rame piankę polietylenową do izolacji rur i jest git. Dodam, że mam go 2 sezony i przejechałem z rowerami na tym bagażniku ponad 3000km i jest dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, 

Posiadam taki oto bagażnik rowerowy:

http://www.thule.com/pl-pl/pl/products/carriers-and-racks/bike-carriers/rear-door-mounted-bike-carriers/thule-clipon-high-9105-_-910501

 

Plusy:

- bardzo łatwy i szybki montaż

- waga bagażnika

- możliwość regulacji wysokości pozycji

- nie zasłania tablicy rejestracyjnej oraz świateł

 

Minusy:

- spalanie (dotyczy to chyba wszystkich bagażników)

 

Bagażnik udało mi się kupić na allegro w cenie 250 PLN jakieś 3 lata temu (stan oceniam jako bdb). Bagażnik godny polecenia. Nie porysował mi samochodu. Mocowanie rowerów na bagażniku nie powodu ich rysowania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 miesiące temu...

Używam Thule 921 model 2014 na hak.

 

thule_euroway_g2_921020_2b_7pin_iso_whit

 

Lekki, łatwo się zakłada i mocuje rowery. Bardzo stabilny, jechałem 170km/h i żadnych problemów, rower jest w 95% osłonięty przed pędem powietrza przez tył samochodu. Uchwyty pokryte gumą, nie rysują ram rowerów. Rynny są dopasowane do kół MTB i szosy, można je rozsuwać dostosowując do szerokości roweru. Niestety nie mieszczą się w nie koła od mojego fatbike :-)

Chwyty rowerów i sama platforma są zamykane na klucz, jednak nie chroni to przed kradzieżą, wystarczy odkręcić dwie śruby aby ukraść rower razem z uchwytami.

Platforma jest podłączana do zasilania z auta aby działały światła stopu i kierunkowskazy. Sprzedawca gratis dorzucił 'tablicę rejestracyjną'.

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardziej interesowała mnie opinia o takich... tańszych

http://allegro.pl/uchwyt-rowerowy-bagaznik-za-widelec-na-rower-italy-i5122019685.html

mam dokładnie taki w 3 egzemplarzach, wszystko fajnie do czasu wyjazdu na dłuzsze wakacje bo jest problem z kołami. Ja worze je przypięte na dachu na dodatkowym uchwycie lub w środku 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mój mąż ostatnio napalił się na przyczepę campingową i będzie kupować hak do samochodu. Czy na taki hak można zamontować coś jeszcze poza przyczepką, gdy nie jest używana? jak choćby bagażnik rowerowy, żeby tego na dachu nie nosić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja szukam bagażnika na dach do seata ibizy 6L (2002-2008) pięcio drzwiowej. Chciałem na hak ale koszta zakupu platformy i montażu haka do auta robią się dość spore. Rower będzie wożony na dachu okazyjnie, ze śląska na wakacje nad morzem plus (może) kilka w roku bliższych wyjazdów. Muszę skompletować wszystko od zera czyli baza i coś na nią. Thule raczej odpada, zdaję sobie sprawę że jakościowo jest super ale jednak cena robi swoje. może jakiś "zamiennik" możecie polecić. Myślę o czym typu Amos, Mont blanc, Inter Pack itp. Coś jesteście w stanie polecić?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yakima Double Down 4 skladany i pochylany do latwego dojscia do bagaznika. 

 

http://www.yakima.com/shop/bike/hitch/doubledown-4

 

Z rowerami:

IMG_7802.jpg

 

Bez rowerow:

IMG_7737.jpg

 

Ze strony Yakima - pochylony - dojscie do bagaznika:

yakima%20photobucket.jpg

 

Nie jestem pewien czy przepisy w Polsce sie zmienily, ale jak zamontowalem podobny na samochodzie w Polsce z 10 lat temu, to co chwile mnie policja zatrzymywala. Cale szczescie mandatu nie bylo, bo i samochod i prawo jazdy z innego kontynentu  :teehee:  Rozumiem jednak ze jest w tym sens, bo tego typu bagazniki zaslaniaja nie tylko rejestracje, ale tez swiatla... Sorry, ale nie jestem w temacie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej:-)

Z tańszych/używanych uchwytów bardzo polecam Thule Tour (najlepiej te z żółtą naklejką, gdzie kleszcze do trzymania ramy nie nachlodzą na siebie). Konstrukcja bardzo przemyślana, zapinanie roweru na dole ramienia, więc zamykanie bez gimnastyki, uchwyt stabilny, wkładanie/wyjmowanie roweru bardzo szybkie...

Ważne tylko, żeby były wszystkie elementy - uchwyty na koła, spinki itp. itd., bo osobno nie da się tego dostać...

Mnie się kilkukrotnie udało upolować za niewiele ponad 100zł/szt. - jak na tą cenę jakość rewelacyjna.

 

Pozdrawiam

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Wam wszystkim za wyczerpujące odpowiedzi, sporo mi to rozjaśniło w głowie jeśli chodzi o bagażniki. Teraz tylko musimy zdecydować się na jakiś dobry, najlepiej odchylany, żeby mieć łatwy dostęp do bagażnika bez potrzeby demontażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja natomiast mogę polecić bagażnik montowany na hak Thule HangOn 972 http://www.thule.com/pl-pl/pl/products/carriers-and-racks/bike-carriers/towbar-mounted-bike-carriers/thule-hangon-972-_-972000. Nie jest to może najtańsza opcja przewozu rowerów, ale z pewnością warta swojej ceny. Banalnie łatwy i szybki w montażu na haku, rowery wiszą stabilnie, nawet przy większych prędkościach. Odchylany by móc dostać się do bagażnika. Dobra propozycja dla tych co szukają podobnego rozwiązania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mój pierwszy post więc pragnę się przywitać, cześć.

Obecnie również poszukuję bagażnika rowerowego (platformy) na hak. Pytanie czy ktoś miał do czynienia z takimi markami jak:

- peruzzo (model siena) http://www.omega24.pl//index.php?p6485,uchylna-platforma-na-hak-siena-peruzzo-na-3-rowery-upominek-wysylka-gratis czy

- menabo (model stelvio) http://www.strefakierowcy.pl/33874,menabo-stelvio-tilting-odchylany-2-rowery-polska-dystrybucja-wyslka-0-zl.html

 

Pierwszy został mi polecony w sklepie MCM Wrocław, drugi wygooglałem. Zależy mi na tym aby był to model odchylany, montaż na samochodzie typu SUV. Będę wdzięczny za okazaną pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Peruzzo Siena na dwa rowery, odchylany. Kupiłem go w 2013r. u gościa, który ma sklep w wrocku w okolicy grabiszyńskiej. Zero problemów z tym bagażnikiem, choć miałem obawy bo to nie Thule.

Montaż na hak na śrubę, w zestawie jest trochę nieporęczny klucz do montażu ale ja używam grzechotki i idzie to sprawniej. Śruba, którą dokrecamy uchwyt bagażnika do kuli haka jest po prostu długa i trzeba się namachać kluczem.

Generalnie rowery trzymają się stabilnie, bagażnik sztywny. Dokupiłem jedynie opaski od Thula, takie jakby opaski zaciskowe. W oryginale od Peruzzo są parciane paski montażowe. Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

ja mogę polecić bagażnik na hak:

https://wikivid.eu/pl/zobaczVid/755/bagaznik-rowerowy-na-hak-opis-wady-zalety-porady-montaz

 

A jeśli ktoś chciałby tanio dorwać taki na dach to: 

https://wikivid.eu/pl/zobaczVid/765/bagaznik-na-dach-z-lidl-a-czy-warto-kupic

 

Osobiście przewoziłem kiedyś rowery na dachu, ale odkąd mam bagażnik na hak to już nie chcę z niego rezygnować ;) 

 

Pozdrawiam,

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...