Skocz do zawartości

[Hamulce] tarczówki Accent czy lepsze V-ki?


MrJ

Rekomendowane odpowiedzi

Mam nijaki problem: składam rower do streetu/zjazdu dla... 17-letniej dzieuchy (czytaj: lekka i nie szaleje) :)

Mam problem z hamulcami: do kół mogę założyć tarcze, ale nie wiem, czy nie wziąć V-brakeów. Że mam ograniczone możliwości finansowe, z tarczówek brałbym Accent XC (te za 119 PLN) - wie ktoś, jak to hamuje? Opcją jest kupno jakiś lepszych V, ale tu jest problem bo do tylnych linka jest tak prowadzona, że nawet najlepsze będą dość ciężko hamować (sprawdzilem!).

Ma ktoś jakąś radę w tej materii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że się wtrącę i przy okazji spytam, dalczego nie chcesz do XCR-a motować tarczy? :035: Że niby nie wytrzyma?

A tak a propos masy dziewczyny, to może wcale zrezygnuj z tarczy. Ja też raczej ciężki nie jestem, a z v-ek jestem zadowolny. Poprawiam sobie jakość zakupem LX w cylkoturze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

polecam wszelkie modele ProMax jeśli chodzi o V-ki

zdecydowanie niedoceniany producent, a robi świetne hamulce!

jeżdże na jednych z niższych modeli od jakiś 20 tysięcy kilometrów i jeszcze mnie nie zawiodły i zawsze zatrzymały gdzie trzeba.

tarcze za małe pieniądze... niema sensu według mnie

 

pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam nijaki problem: składam rower do streetu/zjazdu dla... 17-letniej dzieuchy (czytaj: lekka i nie szaleje) :(

Mam problem z hamulcami: do kół mogę założyć tarcze, ale nie wiem, czy nie wziąć V-brakeów. Że mam ograniczone możliwości finansowe, z tarczówek brałbym Accent XC (te za 119 PLN) - wie ktoś, jak to hamuje? Opcją jest kupno jakiś lepszych V, ale tu jest problem bo do tylnych linka jest tak prowadzona, że nawet najlepsze będą dość ciężko hamować (sprawdzilem!).

 

tarczówka za 120 zł, ehhh, chłopie to sprzet z tesco

vb kup, lx komplet na 2 koła masz za 112 zł! http://bike-center.home.pl/product_info.ph...products_id=172

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...