Skocz do zawartości

[Elixir 3] Ocieranie podczas hamowania


burgerck

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam nietypowy problem, bardzo ciężko zlokalizować przyczynę, ale że bierze się z hamowania to tutaj napiszę. Rower to Romet Jolene 2, hamulce Elixiry 3 160mm. 

Dwa razy zdarzyło mi się że przy bardzo mocnym hamowaniu tarcza zaczęła ocierać o śrubkę i dystansy łączące zacisk i adapter. Adapter i zacisk są ustawione w pozycji max. oddalonej od koła. Dopiero bardzo dziwne ustawienie koła i zaciśnięcie szybkozamykacza doprowadziło do zniknięcia ocierania. Ale jednocześnie przerzutka (SLX) nie działała już idealnie. Co najdziwniejsze bo odblokowaniu szybkozamykacza oś piasty jest całkowicie oparta o ramę, a nie pod skosem jak ustawiłem. Ogólnie mam wrażenie jakby zacisk był za blisko koła bo nie ma praktycznie regulacji ... Ma ktoś jakiś pomysł ?

Pozdrawiam 

Edytowane przez durnykot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie odkręciłem jeszcze zacisku bo ostatnio kompletnie nie mam czasu, ale chciałem dodać że przed tym mocnym hamowaniem ,hamulce działały super, dobra modulacja. Za to teraz przy lekkim hamowaniu rower aż wpada w wibracje od tarczy. Czytałem forum, ale nie ma jednoznacznej odpowiedzi dlaczego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkręciłem zacisk, koło ustawiłem w prawidłowej pozycji, oparte na końcu haków. I zastanawia mnie jedna rzecz. Czy adapter nie jest za blisko tarczy? Po przykręceniu zacisku podkładki ocierają o tarczę. Już nie wiem co robić.Czy przyczyną może być źle przyspawana część z otworami na adapter ? Tylko czemu po poluzowaniu koła da się zrobić tak że tarcza nie obija się o te podkładki..

2qtk7ds.jpg2ypafyf.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to ze uchwyt który jest w ramie ( a może i cały tylny trójkąt ) się odkształcił przy mocnym hamowaniu, nie wiem jak to możliwe w końcu nie ma tam aż takiej dużej siły w przeciwieństwie do przedniego hamulca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to jest wada fabryczna bo od początku był kłopot z regulacją hamulca. Rower ma 2 miesiące, używany raczej bardzo lajtowo. Zakupiony przez allegro ze sklepu Bikemotive z Krakowa. Przygotowanie do jazdy ma wbite do książeczki z serwisu w Kielcach. Co mam robić ? Miał ktoś podobny przypadek ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak myślicie lepiej zaprowadzić do tego punktu w Kielcach czy pisać maila do sklepu w Krakowie ? W książeczce napisane jest że to przygotowanie do jazdy powinno być wykonane do 7 dni po zakupie. Zrobiłem to deko później, bo nie miałem kiedy ale rower był nie jeżdzony. Czy to może być kłopot ? Gość w sklepie normalnie to wbił do książeczki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, zakupiłem ten sam rower w tym samym sklepie na allegro i także mam problemy z hamulcami, rower stał u mnie w domu przez miesiąc czasu w pudełku, ponieważ byłem zagranicą, dziś dopiero wróciłem i zacząłem go składać, okazało się, że jedna z kostek w przednim hamulcu ociera o tarcze ale to się chyba da wyregulować, ale tylni hamulec był prawie całkowicie zaciśnięty na tarczy i ledwo dało się kręcić kołem. Co z tym zrobić? Próbować rozepchać tłoczki czy może zanieść do najbliższego serwisu Rometa, niestety mam 30 km do niego i wolałbym sam to zrobić w domu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wszystko proste, przedni hamulec wyregulowałem bez problemu, zdjąłem tylne koło, wyjąłem kostki z hamulca, próbowałem wepchnąć tłoczki, okazało się, że nie idzie ich bardziej upchnąć, jakby były za bardzo zalane, czy to możliwe? 

 

Edit:

Stwierdziłem, że muszę chyba odlać trochę płynu z tego hamulca, ale kompletnie nie wiem jak to zrobić żeby czegoś nie zepsuć, mógłby ktoś napisać jak to zrobić krok po kroku? 

 

 

Edytowane przez GEMON
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do mojego roweru to już wszystko działa, wystarczyło trochę popuścić płynu z zacisku. Przepraszam ,że post pod postem ale nie mogę edytować poprzedniego. 

 

A tutaj zdjęcie:

 

post-146017-0-29570800-1401887022_thumb.jpg

Edytowane przez GEMON
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...