Skocz do zawartości

Wspólne wypady wokół i w Poznaniu - kto chętny?


pablos43

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Cześć. Od jakiegoś czasu mieszkam w Poznaniu i jeżdżę na MTB, ale nie znam tras. Póki co jeżdzę głównie na Puszczykowo, lub okolice Malty. Szukam ludzi do których mógłbym się podczepić, do wspólnego rowerowania (najlepiej dystanse 40-70km).

A po jakim terenie preferujesz jazdę swoim MTB. teren czy szosa? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Malty można fajnego tripa na Dziewiczą zaliczyć. Malta - Stawy w Antoninku - Jezioro Swarzędzkie - Mechowo i potem Swarzędzką do Wodnej do podjazdu na Dziewiczą. Zaatakować szczyt i potem to już jak ma się ochotę ;)
Ale dojazd fajny, różne nawierzchnie, jeziorka, stawy, pola, lasy, fajnie się jedzie :)
Jadąc dalej można do Kamińska, Trzaskowa (fajne pole golfowe tam budują), Bolechowo Osiedle i za mostem odbić w niebieski szlak i lecimy nim aż do Bożywoja.
Tak z głowy, niedługo zrobię trasę na mapie i wrzucę, wg mnie jedna z ciekawszych w okolicy poznania.

 

EDIT: coś takiego

https://www.runtastic.com/pl/trasy/malta-dziewicza-traskowo-bolechowo

 

- za polaną koło Ludwikowa w dół prawie zawsze kałuże, w niektóre trzeba wjechać

- kawałek dalej sporo piachu

- dojazd z Kamińska do Trzaskowa niestety też piach przez jakieś 100-200m

- niebieski szlak od Biedruska idzie trochę inaczej niż na mapie, ale jest dobrze oznaczony. Gdzieś w połowie trzeba odbić w dół w lewo, a za mostkiem w prawo. Wylautujemy przed szlabanem na końcu Piołunowej

 

Co do Puszczykowa, fajny jest ten podjazd :D

https://www.google.com/maps/dir/52.261535,16.8463134/52.2554698,16.8367525/@52.261429,16.846315,15z/data=!4m4!4m3!1m0!1m0!3e0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Was serdecznie. Jestem z Lubonia i jeśli znajdzie się chętny na wspólne wypady głownie do lasu do polecam się :) Aktualnie głownym moim miejscem wyjazdów to puszczykowo, mosina, buk  i dalej w tamtych kierunkach. Głownie las, pola nie asfald . Widzę , że piszecie o długości trasy i prędkości, a ja się zastanawiam ile mam podać :)  Co do odległości to zapraszam do towarzystwa każdego i takiego co robi dziennie 100 i takiego co 30 :) Jestem miłośnikiem kolarstwa a nie zawodowcem , teraz już rower traktuje tylko jak przyjemność i nie chce rwać rekordów :) Tak więc jeśli ktoś chce sobie zrobić przejażdżkę koło 30 Km to zapraszam a jak zorganizować dłuższy   wypad także :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj około 9:45 wyjeżdżam na trasę Starołęka - Luboń - Puszczykowo - Rogalinek - Mieczewo - Kamionki - Starołęka. Jakby ktoś chciał dołączyć, zapraszam, kontakt na PW!

Rozumiem że chodzi o przejazd lub zainteresowanie innych okej ale pisać na póltorej godziny przed faktem to troche oszukiwanie samego siebie nieuważasz? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybierać to może się wybierałem ale za późno przeczytałem tą informacje. Ktoś zadał dobre pytaniem, czy udało się już zoorganizować wspólny wyjazd?? Mam propozycje, jeżeli ktoś naprawde jest chętny na wypady wspólne to może wymienmy się telefonami na privie. Wtedy , będzie sms i jazda:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

A i oczywiście, że udało się zorganizować wspólny nawet całodniowy wypad, za co dziękuję kolegom z forum.

Tak więc koty za płoty - jeśli ktoś chce się gdzieś wspólnie wybrać najlepiej zapodać nieco wcześniej propozycję trasy na forum (nie jak kolega kilka godzin przed startem) potem wymienić się danymi kontaktowymi na priv i wyruszać w teren o umówionym czasie i na umówione miejsce.

Tak więc zapraszam chętnych na wspólne pedałowanie. 

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Hej

O ktorej godzinie sie wybierasz ?

Ja jutro ok 14.30 wyruszam z Piątkowa w tamte strony tylko bardziej szosowo bo 1,75 oponki mam założone.

 

Cześć,

 Planowałem około południa, trochę teren, trochę szosa (wzdłuż Warty). Jakbyś się zdecydował zapuścić się jednak trochę w las, pisz na PW. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  Witam. Planuję w następną sobotę (11.10) przejazd Piastowskim Szlakiem Rowerowym, trasa około 60-70km. Mam zamiar wyjechać pociągiem z Poznania w okolicach 6:00-7:00 rano do Gniezna i wyruszyć po krótkim zwiedzaniu w stronę Poznania. Ze względu na specyfikę trasy preferowane rowery mtb. Jeżeli ktoś nie ma planów na ten dzień i chce sobie pojeździć to zapraszam. Wyjazd bez względu na pogodę (no chyba że za oknem będzie ściana wody).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  Witam. Planuję w następną sobotę (11.10) przejazd Piastowskim Szlakiem Rowerowym, trasa około 60-70km. Mam zamiar wyjechać pociągiem z Poznania w okolicach 6:00-7:00 rano do Gniezna i wyruszyć po krótkim zwiedzaniu w stronę Poznania. Ze względu na specyfikę trasy preferowane rowery mtb. Jeżeli ktoś nie ma planów na ten dzień i chce sobie pojeździć to zapraszam. Wyjazd bez względu na pogodę (no chyba że za oknem będzie ściana wody).

 

Cześć.

Możesz podać więcej szczegółów co do wyjazdu i trasy ?

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

   Jeszcze więcej? Trasy nie znam, nigdy jej wcześniej nie robiłem. Z tego co piszą, jest dość kiepsko oznakowana, ale myślę, że z jakąś szkieletową mapą i gps'em w telefonie bez problemu się dojedzie. Co do szczegółów wyjazdu, nie ma co więcej pisać, ma być jak najprostszy. Plecak z podstawowym sprzętem, coś na ząb do niego i w drogę...

 

Mapa szlaku na dziesiątkach stron po wygooglowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...