Skocz do zawartości

[chińskie podróby] - tym razem ostrzeżenie dla potencjalnych kupujących :)


tobo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

O zakrywaniu producenta ulubionych opon nie od sponsora przez zawodników, owszem słyszałem, ale o preparowaniu kompletnego fake'a jeszcze nie. Może gdybym zobaczył inne, podobne, to bym uwierzył. Poza tym, w dzisiejszych czasach, to chyba mogłoby się niefajnie skończyć dla team'u, który preparuje takie "podróbki" swoim zawodnikom.

Tak czy inaczej, bieżnik wygląda na Specowego Fast Trak'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

O zakrywaniu producenta ulubionych opon nie od sponsora przez zawodników, owszem słyszałem, ale o preparowaniu kompletnego fake'a jeszcze nie.

 

Tenisistom zdarza/zdarzalo sie kompletne fake'owanie rakiet. Np. grali ulubionym Wilsonem w malowaniu Head'a. Ale to troche inna bajka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dlatego, że nie znają się na częściach rowerowych, komputerach, perfumach i markowych torebkach. Nie trzeba za nich robić roboty, wystarczy wyłowić i wskazać podróbki, a oni zrobią resztę.

 

Policja jest wyjątkowo nieudolna w wielu kwestiach, ale akurat w zatrzymywaniu sprzedawców podróbek radzą sobie bardzo, bardzo dobrze. Rzecz w tym, że wcześniej trzeba im delikwenta wskazać palcem. To naprawdę bardzo ważna kwestia. Wczoraj podrabiane radia, dzisiaj części rowerowe i telefony komórkowe, a jutro co? Leki i defibrylatory?

 

Trzeba walczyć z tą plagą. Jeżeli macie jakiekolwiek pytania natury prawnej, to służę pomocą.

 

 

Ciężko było przebrnąć przez ten temat, ale się udało:)

 

@karman

Na jakiej podstawie policjant, który dostanie od Ciebie czy innej osoby zgłoszenie o sprzedaży podrabianej, w tym przypadku części rowerowej ma w 100% wiedzieć, że ta część jest podróbką?

Jesteś wykwalifikowanym specjalistą z jakimiś certyfikatozaświadczeniami do czynienia takich ekspertyz?

My rowerowi maniacy widzimy gołym okiem że jest coś nie tak porównując chociażby dwa zdjęcia, oryginału z podróbką ale czy to może być dowód w sprawie i egzekwowanie jakiś tam praw i wydawanie wyroków?

Idąc tym tropem np. chcąc uprzykrzyć komuś życie mogę zgłosić jego jedną czy drugą aukcję ze 100% oryginalnym mostkiem czy kierownicą na policję w wymieniony przez Ciebie sposób i po sprawie.

 

Druga rzeczy która nie daje mi spokoju to ile podrobionych części rowerowych nie spełnia swojej funkcji?

Może przydałby się temat w stylu: "Pokaż swojego uszkodzonego podrobionego chińczyka", żeby poczuć jak to naprawdę jest.

 

Dla przykładu, zakupiłem kilka sezonów temu karbonową kierownicę FSA, produkt najczęściej podrabiany, (wiedziałem już wtedy o tym) dla swojego spokoju i pewności że produkt jest oryginalny albo żebym tak przynajmniej twierdził, zakupiłem ją na eBay.co.uk i po tych kilku sezonach, dokładnie trzech zauważyłem że miejsce mocowania mostka jest niesymetryczne względem kierownicy i przesunięte w prawo o 1,5 cm, (Dziwne że tego nie wyczułem...? mniejsza o to:) podróba jak nic, ale spełniła swoje zadanie.

Po jej zdemontowaniu zakupiłem bardziej pewny produkt Syntace tym razem na eBay.de, przynajmniej jest symetryczna.

Z resztą producenci którzy mają w swoim asortymencie części wykonane z włókna węglowego zalecają ich wymianę co określonym czasie użytkowania.

 

Puenty nie ma, taki moje przemyślenia i skojarzenia.

 

Pozdrawiam Wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Wogle wk*rwiają mnie te podrobki. Kiedyś karbon był firmowy, pewny, teraz wchodzisz i masz w sklepie 350, na necie chiński oryginał 120zl ritchey wcs wypas lux. To samo easton... Myślisz "a to kupię uzywke to będzie oryginał". Taki uj. Janusze biznesu już o tym pomyśleli i sprzedają "zdemontowane z nowego roweru, dlatego niska cena", "używane w stanie super", albo wogle się nie pierd*la i pchają to gówno po cenach sklepowych "nie kupuj niepewnego towaru za grosze, u nas prawdziwy towar w odpowiedniej cenie" i uj - 350 za chiński syf. Taka sytuacja rozpieprzyła rynek allegro bo nikt tam już nie kupi oryginału...Kiedyś brat mi w prezencie wylicytował eastona Monkey Lite SL za 80zł, oryginalny Easton, dziś już takiej możliwości praktycznie nie ma, bo strach... Ehh.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To kupuj w dużych sklepach internetowych z dobrą renomą albo w stacjonarnych.

Jeśli coś jest zdemontowane z roweru i nieużywane to cenę tak czy inaczej powinno mieć dosyć wysoką, bo ja w takim przypadku przy cenie nówki 600 zł nie kupiłbym nieużywanej zdemontowanej części za 120 czy 150.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że zanim internet zalały te podróbki to jak wylicytowales super okazje to miałeś tanio rzecz, na którą normalnie Cię nie stać lub nie chciałbyś tyle na coś takiego wydać. Teraz jest to utrudnione w takim stopniu, że w sumie strach ryzykować. Na pewno podrabiają Race Face, Easton, FSA, Ritchey, gdzieś był filmik chińskiego Thomsona, czyli praktycznie PRAWIE wszystko:( Ciekawe czy aluminium też?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podrabiane aluminium jest dużo mniej groźne niż karbon. Stopy stosowane w rowerach są obecnie bardzo tanie, więc w podróbkach na 99% będą stosowane odpowiednie stopy. Spawanie aluminium przy obecnej technice też jest proste (a podróbki wychodzą często z tych samych fabryk). Kupując aluminiowe części porównujesz wagę oraz spawy z oryginałem. Jak się wszystko zgadza to masz pewność co to pochodzenia, a w najgorszym wypadku dobrą jakościowo podróbkę :)

Z karbonem jest olbrzymi problem, bo "na zewnątrz" wszystko może wyglądać identycznie, waga też może być identyczna jak w oryginale, a struktura (ilość żywicy, gęstość i ułożenie włókien) decydująca o właściwościach może być diametralnie inna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Szukam w internetach zdjęć połamanych kierownic karbonowych i w sumie... nie ma tego dużo. Są jakieś pęknięte w pół szosówki, znalazłem jakiegoś s-worksa z ułamaną główką, kierownicę FSA ułamaną i jeszcze jedną jakąś też ułamaną. Ale poza tą połamaną szosą nigdzie chyba nie pisało o podróbkach... W sumie mająć te 120mm skoku kierownica nie powinna mocno dostawać po dupie. Może i skusić się na podróbkę, zmazać napisy żeby nie było darmoszpanki i jeździć? Tak szukając informacji w internecie ludzie piszą, że śmigają już kilka tysięcy kilometrów i wszystko gra. Jak pęka karbon? Jak pęknie na zjeździe to mam mostek w miejscu powymijanych zębów czy niekoniecznie?

 

Nie, to jednak głupie, nie szukałem do tej pory na YT...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jest prawie OK bo nie ciśnie w zapartego i nie sugeruje że to oryginał ...

W takim malowaniu nie widziałem repliki "timowego bajka".

Lepiej by było jakby napisał że to nieudolna chińska kopia zagrażająca bezpiecznemu użytkowaniu ...

Ciekawe ilu z 14 licytujących przeczytało opis ze zrozumieniem :).

 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

Przy opisie ramy i kół jest napisane replika (czyli podróbka). Czy wystawianie czegos takiego, z takim opisem jest OK?


Nie jest OK. I mam nadzieję, że to zgłosiłeś.

Takie wynalazki można sobie zamówić z alibaby za kwotę niższą, niż ta która została już wylicytowana na alledrogo.

Ja nie wiem, że ludzie dają się tak nabijać w butelkę.

Na szczęście, na alibabie, ktoś te aukcje na bieżąco kasuje, ale i tak można coś znaleźć, proszzz....

http://www.alibaba.com/product-detail/Specialized-S-Works-Venge-DA-Carbon_150593813.html
http://www.alibaba.com/product-detail/Specialized-S-Works-Venge-DA-Carbon_150593813.html
http://www.alibaba.com/product-detail/2013-Specialized-S-WORKS-VENGE-SUPER_150595341.html
http://www.alibaba.com/product-detail/Specialized-S-WORKS-VENGE-OSBB-2013_150593166.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie zrobią, bo Spec ani Zipp nie są partnerami Allegro w zakresie ochrony własności intelektualnej http://poznaj.allegro.pl/wop/?tab=nasi-partnerzy

Tylko firmy z tej listy mogą liczyć na usuwanie aukcji podróbek, oczywiście po konsultacjach z przedstawicielami, którzy są biegli w ocenie wystawianego sprzętu. Niby na jakiej podstawie przeciętny pracownik allegro, który nie siedzi w temacie, ma wiedzieć czy to podróbka? Słowo "replica" o niczym jeszcze nie świadczy. Scott, Focus, Raleigh też mają w swoich ofertach "repliki" teamowych sprzętów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

Tutaj jest chińczyk, nawet właściciel się przyznał, ale oczywiście nie na aukcji a w dziale ogłoszeń na szosa.org z tytułem tematu: "Trochę Sprzętu (Chińska Dogma, Koła Carbon, Garmin 810)"


Tak zwane "Chinarello". ;)

http://cdn.mos.bikeradar.imdserve.com/images/news/2014/05/16/1400236326681-172n3bszycgi-700-80.jpg

1400236326681-172n3bszycgi-700-80.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...