Skocz do zawartości

[rower] Trek


Nabzor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

nie będę zakładał nowego wątku. Mam mały dylemat.

 

Zdecydowałem się na X-calibra. Siedziałem (... sprzedawca nie przewidywał przejażdżki...) na modelu 7 z roku 2014. Rozmiar 21, gdzie mój wzrost to 198 cm, waga 105 kg. 

 

Pytanie do Was, czy jest sens ładować się w ósemkę czy zostać przy modelu 7. Mam na myśli modele 2015. 

 

Linki:

http://www.trekbikes.com/pl/pl/bikes/mountain/cross_country/x_caliber/x_caliber_8/#

 

http://www.trekbikes.com/pl/pl/bikes/mountain/cross_country/x_caliber/x_caliber_7/#

 

Nie mam zamiaru ścigać się, czy robić wiele km. Dużo piszecie o wymianie napędu w przyszłości. Zastanawiam się, czy albo kiedy zużyje dany napęd. 

Czy w takim razie, warto dopłacać 600 zł do modelu 8? 

 

...Pozwolę sobie zadać drugie pytanie.

 

Sprzedawca (już z innego sklepu z trekami, panu zakazującemu przejażdżki podziękowałem) stwierdził, że skoro nie chcę się ścigać itp, powinienem wybrać ramę 23.

Oczywiście, wcześniej będę chciał przymierzyć się do 21ki pod okiem doświadczonego (mam nadzieję) sprzedawcy.

Czy podzielacie jego zdanie, że w przypadku mniej terenowej jazdy, rama 23 będzie lepsza? 

Zauważyłem, że X-calibry 29 mają chyba największą bazę kół tj przy 23" jest to 1179 mm; dodając opinię o nienagannej geometrii, wydaje mi się, że właśnie rama 23" będzie jak znalazł. 

 

(Zaraz pewnie napiszecie, że warto wymienić amortyzator na jakiś powietrzny ;))

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam zamiaru ścigać się, czy robić wiele km.

 

Amortyzatory w obu są wystarczające do takiego zastosowania.

 

Co do napędu to ósemka miałaby nawet napęd trochę na wyrost.

 

Ale za to siódemka ma marny nawet jak na lekki użytek. Co nie zmienia faktu, że akurat przerzutki da się łatwo i tanio wymienić (te to akurat mogą ci się nie "zużyć" przez 10 lat, więc posiwiejesz zanim się doczekasz). :D

 

Ogólnie ten droższy jest troszkę za dobry dla ciebie, a ten tańszy pewnie po wymianie paru niedrogich części też nie zawiedzie (tylko nie wiem, co wtedy z gwaracją).

 

Odradzanie Treków tyczy się sytuacji, w której ktoś potrzebuje naprawdę kompletnej sportowej maszyny w takich pieniądzach. Do pojeżdżenia ten osprzęt (nawet ten słabszy) spokojnie starczy.  

Edytowane przez Tadeus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 8 masz sztywniejszego amora, golenie 32mm zamiast 30mm, co przy Twojej wadze będzie miało znaczenie. Czemu akurat rocznik 2015? Lada moment zaczną się wyprzedaże i na pewno dostaniesz spory rabat na 2014, szczególnie że gabaryty masz konkretne, a duże rowery przeważnie są chętniej przeceniane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lepszy amortyzator faktycznie przemawia za 8ką, no i nie wiem dlaczego, ale "kręci mnie" brak 3 zębatki z przodu ;)

Co do modelu 2014/15 z tego co mi się wydaje, 2015 ma lepszy amortyzator (tak też powiedziano mi w sklepie, nawet nie sprawdziłem czy to prawda..)

No i 2 razy usłyszałem, że nie ma szans na model 2014 w ramie 23" a nawet ciężko zamówić taką ramę z modelu 2015 (ponoć trzeba się spieszyć).

 

No i 2015 jest tańszy o 200 zł (przy cenach oficjalnych)

Edytowane przez unclednken
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką masz wewnętrzną długość nogi? Ja przy 195cm wzrostu mam 97cm i kupując Treka, wybrałem 23". Miałem okazję przejechać się (przed sklepem) również na 21,5" ale pomimo zapewnień sprzedawcy że jest ok, stwierdziłem że poszukam większego rozmiaru i całe szczęście bo sztyca wysunięta na prawie 300mm tworzy już sporą dźwignię.

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...