Skocz do zawartości

[do 3000zł] Dla cięzkiego faceta, mtb na ścieżki nad wałami


geforc

Rekomendowane odpowiedzi

Byłem dzisiaj w sklepie co sprzedaje m.in. Romety i facet stwierdził że 20 cali rama i 29 cali koła to zdecydowanie za dużo dla mnie... ze taki rozmiar to dla kogos powyzej 185cm...

 

Wiedziałem, że tak będzie. Chyba mają w ofercie mniejsze rozmiary tego o czym rozmawiamy na kole 29". Więc w czym problem??

 

Co się tyczy 650B to nie warto do twoich zastosowań się tym interesować tylko wybrać 29er z odpowiednim rozmiarem ramy. Ale jeśli już przepłacać za "średnią kiszkę" to na model 4.0. Lepszy wideł i na na sztywnej osi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym odchodzi to zobaczymy... może nie znam sie tak na rowerach jak Pan ale znam sie na specyfice rynku. Mysle ze nie mozna traktować 26 jako archetyp. Predzej w niepamieć pojdzie 650b.

 

Wysłane z mojego LG-P880 przy użyciu Tapatalka

 

Calkowicie sie z ta opinia zgadzam. Nie wiem co mialoby byc smiesznego w fullu 26". No, ale poczucie humoru ludzie maja rozne..

Nie zmienia to jednak faktu, ze akurat w tym przypadku bylby to niezbyt dobry pomysl. Ze  wzgledu na wage, przeznaczenie roweru i oczywiscie budzet. Fully za ok 3000zl delikatnie to ujmujac nie bedzie mial rozsadnego wyposazenia..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rambler R-Line 3.0 to zdecydowanie optymalny wybór do takiej jazdy, rozmiar 20" był by jak najbardziej ok.

 

PS

Rambler 650b w rozmiarze 19" będzie zwyczajnie za mały ( za krótki), rower ma stosunkowo krótką ramę - 595 mm długości, wyszło by coś jak rower crossowy na kołach 27,5" ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stałem niedawno przed podobnym wyborem jak autor tematu. Nawet mamy podobne parametry (186cm wzrostu, ~120kg wagi). Zdecydowałem się złożyć rower (na zamówienie), za te pieniądze jest już to jak najbardziej możliwe. Ten Romet osprzętowo jest OK, ale geometria ramy raczej bardziej w kierunku rekreacji. W ogóle ma jakiś dziwnie długi ogon - 455mm?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mialem taki sam problem z wagą. Kupiłem na allegro fulla Focusa uzywanego. Dodam że mam prawie 2m wzrostu z dużą wagą. Kiedyś miałem Terrago, ten jest o wiele razy lepszy. Nic nie trzeszczy, nic nie buja się na boki. Z wyboru jestem w 100% zadowolony.

 

Wysyłane z mojego GT-N7100 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepsza jest w tym, że zapewne jest dostępna, w dodatku przy niższej cenie będzie jeździł nie gorzej od Rometa, zapewne nię będziesz potrafił nawet wykorzystać całego potencjału Gianta ... jeśli rozjedzie się Giant to i Romet się rozjedzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...