Skocz do zawartości

[wysyłka] rower kurierem


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Sprzedałem rower ,muszę go wysłać tak ,aby bezpiecznie dotarł na 2 koniec Polski (pod Wrocław). Jaką firmę spedycyjną polecacie /z jakiej korzystaliście? Jakie będą koszty takiej wysyłki?Przeglądałem cenniki ,ale powoli zaczynam się w nich gubić ,tyle tego jest. Proszę o pomoc.

 

 

Spider :excl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wysyłałem rower (makrokesz) również na drugi koniec Polski, przez pocztex. Rower ważył ponad 15kg i według cennika wyszło ok 40zl za przesyłkę. Rower nie był w żaden sposób zabezpieczony, tylko licznik który był na kierownicy, owinąłem czymś (juz nie pamiętam). Widząc jak obchodzą się z rowerem i to, że dotarł bez licznika nie polecam raczej pocztexu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wysyłałem rower to musiałem go mieć kartonie zapakowany. Oczywiscie musiałem w tym celu odwiedzić sklep rowerowy. No i trzeba pamiętać aby waga brutto całej przesyłki była do 20km, przynamniej tak jest w Pocztexie, a przesyłka doratła w całości bez problemów. Pozatym Pocztex jest tutaj o wiele tanszy od konkurencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może troszke OT, ale nie polecam aktualnie wysyłania absolutnie niczego pocztą polską. Kupiłem na Alledrogo telefon, wszystko pieknie, przelew, wysłanie paczki itd. Ale po regulaminowych max 4 dniach paczki nie było, nie było jej również po tygodniu [oczywiście wysyłający pokazał mi dowód nadania paczki i wszystko się zgadzało. Dopiero w ten piątek spotkałem przypadkowo listonosza który powiedział mi że poczta polska ma teraz ogromne opóźnienia w dostarczaniu paczek. Wszystko dlatego że firma która obsługuje przewóz paczek dla poczty polskiej nie ma wystarczającej liczby samochodów by je wszystkie rozwieźć więc ludzie czekają na paczki i niektóre listy nawet miesiąc i dłużej. Polecam ostrożność, ew. kuriera...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://skocz.pl/kurierskie

 

firm jest sporo.

 

Pocztex proponował mi za 80 zł!!!!

Wybrałem więc wisła-kurier (w linkach)

 

przesyłają biki niezależnie od wagi za 50 zł od drzwi do drzwi.

Jedyne co trzeba zrobić to pedały odkręcić :D

a reszte owijają lub zabezpieczają kartonem (najlepiej uszykowac swój - karton na boki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rowery przesylalem lub odbieralem juz4razy. Dwa razy byla to poczta gdzie rower musial byc dobrze zabezpieczony i zapakowany i kolejne dwa razy byl to DHL gdzie ja wysylalem w mniejszym kartonie od rowerow gianta a dostalem w kartonie krossa do ktoregozmiescil bym sie razem z rowerem. Generalnie rozniac pomiedzy poczta a DHLem nie jest jakas znowu kosmiczna a rower bedzie w DHLu na pewno lepiej traktowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja "sprawa" tak się zakończyła ,iż wysłałem rower w 2 paczkach ,kupujący sie zgodził a mi było na rekę bo taniej.

 

Paczka1: koła ,amor

 

Paczka2: rama korba i reszta.

 

 

Razem DHL z ubezpieczeniem policzył 56,35zł :) I tak właśnie LF stał się rowerkiem bikera z Mąkoszyc (pomiedzy Wrocławiem a Opolem) ,on zadowolony a i ja nie żałuję ,bo jazda na szosie sprawia mi wiele frajdy. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam takie pytanko. Ile by kosztowała przesyłka roweru 20kg DHL'em? Widzę, że polecacie tę firmę. Mógłbym zobaczyć na ich stronie internetowej, ale jest coś nie tak i nie mogę otworzyć cennika. I jeszcze jedno. Czy za takie pudło w sklepie rowerowym coś się płaci, czy dają za free?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

HEy

Zamierzam sprzedać rower i po zakończeniu aukcji wysłać do osoby która go kupi i tu nasówa się moje pytanie jak się wysyła rower i jak to wygląda ?

Oczywiście wiem że idzie się na poczte i już ale dlatego się was pytam ponieważ nigdy roweru nie wysyłałem pocztą mógłby ktoś napisać jak to wygląda i czy rower się rozkręca ?

 

joł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy wysyłaniu wcale nie trzeba roweru rozbierać na części.wystarczy zdjąć przednie koło, przekręcić kierownice by byłar ównolegle do górnej ramy, odkręcić same pedały i to wszystko. Dobrze jest owinąć rower w folie " bąbelkową" i dopiero w karton.

Jeśli np sprzedajecie rower razem z licznikiem i np lampkami trzeba to ująć w tzw. liscie przewozowym - po prostu napisac, że przesyłka zawiera kompletny rower wraz z oświetleniem takim i takim oraz licznikiem typu....

Taka adnotacja

znięchęci kogos z poczty lub firmy kurierskiej do "pozyczenia sobie " np licznika , a w razie zaginięcia macie podstawę do dochodzenia swoich roszczeń.

 

 

 

p.s.nie ściagamy samej opony, bo nam nic to nie da , sciagamy całe koło i pakujemy je obok bajka mniej wiecej na środku , oczywscie zabezpieczjąc, by sie nic nie porysowało i żeby nie było ucisku na szprychy ( w takiej pozycji producenci wysyaja rowery- widziałem jak w sklepie rozpakowywali), jesli chodzi o karton , to idziesz do dobrego sklepu z rowerami i na pewno Ci dadzą jeśli w danym momencie będą mieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...