Skocz do zawartości

[hamulce hydrauliczne]Wybór z modeli Shimano


Wojek

Rekomendowane odpowiedzi

Moje Hayesy już dogorywają, czas pozbierać na nowe heble. Chciałbym oczywiście wydać jak najmniej, ale jednocześnie oczekuje dobrej i skutecznej pracy. Maks jaki mogłbym wydać to myśle że 600zł, ale wolałbym oczywiście taniej. Wiele już tematów przeczytałem jednak chce dopytać, jak te hamulce będą sprawować się przy mojej wadze (100 z haczkiem). Dodam że tarcze to Deore XT Icetech 180/160.

Zastanawiam się nad takimi modelami:

Deore M615
Slx M675
Deore XT M785

Chyba w numeracji się nie pomyliłem. Tańsze jak sądze nie dadzą rady, XTR'y i Saint'y za drogie. Jeżdzę XC/Maraton plus dłuższe wypady za miasto ale raczej po płaskim, żadnych zjazdów nie będe uskuteczniać, waga roweru to ok 12-13kg. Pozdrawiam! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kupiłem SLX'y, jutro zakładam do rowerku i dam znać jak chodzą :) bedą pracowały na metalicznych klockach z radiatorami i tarczach XT Icetech. Mam pierwsze pytanie, jakie wymiary ma śruba mocująca klocki w zaciskach XT? Chciałbym zawleczkę wymienić na taką śrube ale dzisiaj kupiłem kilka które wydawało mi się że będą dobre a tu lipa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M615 to nie jest dokładnie to samo co m675. M615 tylko został delikatnie przeprojektowany żeby wchodziły tam klocki z radiatorem a mocowo ten hamulec został na poziomie m596 .

 

M675 ma ciut więcej mocy i lepsze tłoczki

Jesteś w błędzie kolego niestety. Regulowane banjo jest główną różnicą i reszta to różnice materiałowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodził bym sie bo ma inne tłoki o innej średnicy ... :P nie wspominając ze są ceramiczne a nie z bakelitu :P poza tym budowa taka sam bo wszystkie zaciski są w tej samej technologii robione, nawet XTR tyle ze on z monobloku.

Tylko jak się teoria i rozmiar tłoków ma do praktyki? Nijak miałem oba modele, SLX ma większy skok klamki w trzech modelach jakie miałem okazję używać. Nie piszę tego z powodu chwalę to co mam ponieważ helbe shimano nie są moimi faworytami, 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

No ale to jak kupiles M4x30 to zeszlifowales reszte gwintu? Bo wkrecic mozna, ale nie przechodzi przez klocki i tą nienagwintowaną część.

Dokładnie tak zrobiłem jak piszesz :P można jeszcze nagwintować sobie zacisk z drugiej strony jak by kto chciał, to też jakiś sposób.

Tylko jak się teoria i rozmiar tłoków ma do praktyki?

Mówi ci coś prawo naczyń połączonych ? przestudiuj zagadnienie to będziesz wiedział.

Porównując, SLX 160 prawie = deore 180.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Mam Slx M675 metaliczne klocki z radiatorkami +tarcze XT ice tech im wiecej na nich śmigam tym mniej jestem zadowolony.... Czasem czuje brak mocy i twardnieją na ostrych zjazdach... Jakieś mam mieszane uczucia do nich.


Oby w moim przypadku było inaczej :) ale ja nie jeżdżę zjazdów, hamulce mają mnie ratować w sytuacjach awaryjnych plus na maratonach, ale tam nie ma długotrwałego używanie hamulca. 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...