Skocz do zawartości

[hamulce] Tektro Draco WH dziwny dźwięk


kregiel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Od dłuższego czasu przy szybszej jeździe słyszę tak jakby przednia tarcza obcierała czasami o klocki wydając taki metaliczny dźwięk dodam że przy jeździe po prostej trasie, a przy ostrzejszych szybszych krętych wirażach przy każdym skręcie też słyszę też dźwięk. Słyszałem że może być to spowodowane moją wagę i pracę przedniego widelca. Rowerek 29" + moja waga 93kg.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Ja mam raczej sztywny widelec a sam ważę ok 65kg i zdarzy sie ze tarcza sie odezwie, sporadycznie bo sporadycznie ale jednak.  Jak miałem wiotki widelec i tarcza 180 irytujący dźwięk dzwonienia wyeliminowałem poprzez ... tarcie :D

 Jeden z klocków ciągle tarł o tarcze ale minimalnie, tylko tyle by jej dotykał, dzięki temu tarcza nie wpadała w wibracje bo klocek to tłumił i nic nie dzwoniło ;) opór nikomu a ile przyjemniej sie jeździ ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w przypadku Tektro ale są hydrauliki które mają na tyle dużą szczelinę pod tarcze, że dzwonienie na zakrętach jest minimalne. Generalnie idzie z tym żyć bo lepsze to niż jak to bywa gdzie nie gdzie ciągłe dzwonienie.

Przy masie użytkownika 93 kilo i dynamiczniejszym deptaniu szersza szczelina raczej nie pomoże - oczywiście to taniej niż wymiana amortyzatora. 

Ja na tym etapie spróbowałbym z zaciskiem koła skręcanym jak dartmoor bolt-on który kosztuje mniej niż 20 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Tarcze odtłuszczone i  klocki też. Niestety problem wciąż występuję nawet kiedy jadę bez trzymanki przy średniej prędkości. Zauważyłem że zawsze dźwięk się pojawia kiedy wiaterek wieje. Czy jest możliwość że przez wiatr tarcza wpada w wibrację? 0_o Hamulec i klocki ustawione b.dobrze nawet minimalnie nie obcierają na stojaku.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Firsta 29 (skok 80mm) + ważę podobnie 95kg. Z przodu tarcza RT76 180mm + zacisk Juicy 7 - z chwilą zmiany tarczy na shimano brak jakich kolwiek dźwięków zarówno z klockami Accent spiekane i EBC Gold. Przy oryginalnych tarczach Tektro pobrzękiwania lekkie były.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobnietpo wymianie amora i hamulców kupilem rebe i hamulce xt i poczatkowo bylo wporzadku (chyba bylo bo roweru nieodwracalem) . W czasie jazdy nic nieslychac zeby ocieralo tylko jak rower podnosze lub jest odwrocony. Powiedzcie czy niecenrowane kola moga byc tego przyczyna bo nierobilem tego od 2 lat?. Z gory sory za lierowki itp ale pisze z komy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymień widelec na sztywniejszy jak tak bardzo Ci przeszkadza dźwięk z tarcz :P

 

Jednak czy jest tego jakiś sens? Czy naprawdę tak bardzo Ci to przeszkadza że musisz coś z tym zrobić?

 

Mi nawet przy moich 74 kg. wagi i na widelcu uważanym za sztywny czyli REBA też na mocnych łukach słychać hamulce. 

 

Ale co z tego? Przecież cały rower pracuje, każdy element w nim pracuje i to jest normalne ;)

Edytowane przez Geiger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nawet przy małej prędkości kiedy jadę ze znajomymi grupą to tylko moją tarczę słychać... To jest dość irytujące, takie dzwonienie. Ok, gdyby to było tylko na łukach lub czasami to bym nie marudził a takto nie jest fajnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...