Skocz do zawartości

[Hamulce hydrauliczne] Dziwne strzelanie na zaciśniętym hamulcu.


Spyb

Rekomendowane odpowiedzi

Przed chwilą wyjąłem klocki i patrzcie na zdjęcie.

 

sl6ucz.jpg

 

Jak widać o coś się obijają i mi się wydaję że o tłoczek albo jego osłonę/obudowę, tu macie zdjęcie jak od środka wygląda zacisk bez klocków. Sory za słabą jakość i strasznie jasne zdjęcie ale to dzięki lampie -.-

 

330cuo8.jpg

 

Wydaje mi się że tu gdzie zaznaczyłem strzałką to do okoła ociera/obija i dlatego na zewnątrz klocków z obu stron są takie okręgi...

 

Co to tym teraz sądzicie?

 

A i jeszcze jedno, gdy włożyłem klocki do zacisków i koło założyłem to te stuki zdecydowanie ustały i po pierwsze są cichsze niż na nagraniu, a po drugie nie ma ich tak często jak były. Są około co 3-5 puszczenia koła na ziemie więc jest już jakaś poprawa :D

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie Puklus masz w 100% racje. Dzisiaj po tym jak złożyłem już klocki i koło założyłem to brat mi trzymał hamulec tylni tak na 50% jak rower stał na ziemi i ja tak leciutko ruszałem kołem do przodu i do tyłu i widać było bardzo dokładnie że klocki się poruszają w przód i w tył... Tylko teraz pytanie, co z tym zrobić można ?

 

 


 

Zabrudzi się z czasem, się zabrudzi :P ale to potrwa niestety. wyjmij klocki i na krawędziach np pasek taśmy przyklej i sprawdź jak sie to sprawuje.

 

albo pasta miedziana.

 

I jeszcze do tego mam pytanie: na krawędziach czyli tu gdzie kończy się okładzina na tym czarnym fragmencie ta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ta pasta miedziana by nadawała się żeby ją na brzegi dać czy niezabardzo?

 

Byłem dzisiaj w sklepie rowerowym i ziomeczek powiedział że albo są hamulce zapowietrzone albo klocki mogą być za małe i dlatego się tłuką. Ale zobaczymy jeszcze co powiedzą tam gdzie rower kupiłem i wtedy w ostateczności będę próbował coś wymyśleć żeby choć trochę mniej było to słychać :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze tego nie wiem czy jest za mały ale on zasugerował że to może być jedna z przyczyn. A jakby klocki były okey to co ta pasta by zrobiła że mogłyby one przestać strzelać?

 

Jutro pójdę do sklepu gdzie kupiłem rower i oni pewnie rozbiorą zacisk i wtedy się okaże co się dzieje i czy te klocki są za małe itd. i wtedy będziemy coś próbować :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się że wszystkie doklejone rzeczy się odkleją. Uderzaj z tym do sklepu. Można by próbować w szczękach zmniejszyć otwór jakimś klejm do metalu ale co jeśli się okaże że następne klocki są większe??

Pytanie dlaczego te co masz są za małe czy to wina klocków czy korpusu.

Co do past miedzianej to się smaruje zewnętrznie klocek żeby na skutek temperatury się nie "spiekał" z tłoczkiem i nie piszczał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem dzisiaj coś takiego, że wyjąłem klocki i obkleiłem je 2-3 warstwami izolacji z zewnątrz i jest duuużo lepiej. Stukania i strzelania w około 90% ustało, a jak już się pojawi to jest cichsze niż było więc nie jest źle :D. Mam do was jeszcze pytanie, jak myślicie ile ta izolacja będzię spełniać swoje zadanie i tłumić te stuki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Póki jej krefff nie zaleje :D Na upartego da sie tam wstawkę z blaszki zrobić ... ale to już lepiej kupić nowy komplet niż tak cudować :P Taśma pomaga, to gitara. Tanie i szybkie remedium :P

 

Klocki chyba oryginalne ... ktoś na lini produkcyjnej chyba zasną jak je produkowali :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

ale to już lepiej kupić nowy komplet niż tak cudować
   -  nowy komplet czego? klocków ?

 

Ta izolacja to jak na razie rozwiązanie chwilowe bo po 200km pójdę na przegląd i ziomeczek mówił że wtedy się tym zajmą i może się coś uda zrobić... A jak nie to na razie izolacja, a potem jak się trochę klocki zetrą i będzie więcej miejsca tam to może coś bardziej trwałego uda się ogarnąć, ale na razie taśma spełnia swoje zadanie i to nienajgorzej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale przecież jak kupie taki sam rozmiar to może dalej stukać a jak kupie większe to mogą nie wejść do zacisków... Nie wiem jakie są rozmiary klocków bo nigdy o tym nie czytałem/rozmawiałem to weźcie coś więcej o tym powiedzcie bo nie wiem czy będę musiał kupić nowe czy bawić się dalej z izolacją czy jakimiś innymi rzeczami :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Mam nowe 615 i u mnie jest identyczny problem. Przy zacisnietej klamce na postoju gdy bujne rower przod-tyl jest klekot jak diabli. Podczas jazdy nie zauwazylem objawow. 

Z tego co czytalem w podobnym temacie to winne sa klocki, ale wysylac amulce na gwarancje z tego powodu i tracic czas?...

Edytowane przez zibra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...