Skocz do zawartości

[27,5 czy 29] dylemat


MK33

Rekomendowane odpowiedzi

Siedziałem cały weekend na forum i czytałem wasze opinie. Im dłużej siedzę tym mam większy problem. Byłem juz pewny na Northtec Cayon Al ale nie wiem czy nie lepiej bym się czuł na kołach 27,5 i rowerze Northtec Gravity DR.

Wygladowo Gravity jest ciekawszy i za te 600 zł różnicy też coś więcej się dostaje.

Czy możecie ocenić ten rower?

 

Link. http://www.artex-rowery.pl/northtec-gravity-275-dr-2014-p-778.html

 

 

 

Ps. Dodam ze mam 190 cm wzrostu i 100 kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy Twoim wzroście skłaniałbym się chyba bardziej do 29. Z kilku opinii i testów wiem, że 27,5 bliżej do 26 niż do 29, więc musisz sobie też odpowiedzieć w którą stronę bardziej wolałbyś się skłaniać. Sam miałem ten dylemat i wybrałem 27,5, ale jestem niższy, tak więc to też miało jakieś znaczenie, Twentyninery zawsze wydawały mi się strasznie kobylaste i przyciężkie z wyglądu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Northtec na kołach 27,5" odpada ,  ma bardzo krótką ramę (608mm w rozm 21") :whistling:, do wzrostu 190 cm. za krótką - więc wybór raczej prosty, model na kołach 29", rozm. 21" też nie przesadnie długi, ale na pewno dużo lepiej dopasowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączę sie do tematu a mianowicie mam 175cm i sądzę że chyba bardziej mój wzrost skłania się do 27,5 niż 29 czy jest jakaś dolna granica wzrostu do 29 cali .czytałem ze 29 cali jest dla osób o wzroście 180cm i wyżej. Chcę zmienić ramę a w tej chwili mam 26 cali scotta scale 40 i myśle sobie ze już nie warto inwestować ponownie w 26 cali bo widzę ze ten rozmiar już wymiera ,wiec chce zainwestować w coś przyszłościowego

 

 

Wysłane z mojego iPad przez Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

@uczaj, nie ma żadnych tabel czy dyrektyw komu jakie koło w zależności od metryki czy inchów wzrostu. Jeżeli to ma być sprzęt "na Mazowsze, Suwałki lub Pomorskie (o Radomiu nie zapominając)" to spokojnie w 29" możesz pójść, szczególnie jesli wiesz jak i gdzie sensownie odchudzać rower. Ale jeżeli docelowo bliżej Ci Gór, pełnej amortyzacji, skoku amora 120 i więcej to wybierz 27,5. Znam kilka osób o wzroście 175-176 i jakoś żaden z nich nie narzeka na to, że rower go przerasta ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobieranie rozmiaru koła do wzrostu jest nieco kuriozalne. Oczywiście, czasem w przypadku wyjątkowo mikrej postury nie ma innego wyjścia, ale przy 175cm wzrostu jest moim zdaniem pełna swoboda. 

Wybór powinien być uzależniony od tego czego się od roweru oczekuje: 29er to większa stabilność i większe poczucie bezpieczeństwa na zjazdach, a także lepsza trakcja na technicznych podjazdach i lepsze wyrównywanie nierówności w szybkiej jeździe po płaskim.

27.5er to przede wszystkim lepsza zwrotność, przy nieco lepszych niż 26er powyższych parametrach.

Przy czym trzeba powiedzieć, że na maratonowych trasach w Polsce zwrotności na 29erze zaczynało mi brakować momentami jedynie na golonkowym Karpaczu. Ale nie zjeżdżałem przez to wolniej niż inni, bo tam gdzie nie mogłem się przecisnąć między kamieniami, jechałem po prostu górą :).

Na trasach lokalnych wyścigów XC ani zwrotności mi nie brakuje, ani nie przeszkadza szersza kiera. Tak że jakaś lepsza zwrotność 27.5era, mimo że jest faktem, to nie daje jakichś ogromnych benefitów.

Też mam 175cm wzrostu, czyli niby na granicy. Ja mam 29era, znajomy o podobnym wzroście kupił 27.5 i nie widzę żebym ja przez to jakoś tracił, albo on zyskiwał.

Za to po kupnie 29era ja mocno skoczyłem do przodu, bo większa stabilność roweru mocno poprawiła moje szybkości zjazdowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komitet akceptacyjny stwierdził, że wyczerpałem już wszelkie fundusze rowerowe na ten sezon.

 

Ale do pewnego progu możesz wydatkować bez zgłaszania organom kontrolnym. Przynajmniej tak mi się wydaję i póki co działa ;)  Wszystkie środki? Sezon dopiero sie zaczyna, odwołuj się!

 

Dzięki chłopaki za odpowiedź , a czy jeśli w 26 miałem rozmiar ramy M to w 29 również będę miał czy może w 29 przydała by się S.

 

Przymierz się obowiązkowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...