Skocz do zawartości

[Garaż] Prawdziwego bikera?!


Rekomendowane odpowiedzi

Odświeżę temat.

 

Czy warto zainwestować w gotowy zestaw narzędzie np.:

 

http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=134012544

 

http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=134941653

 

Mam zamiar sam zacząć naprawiać rower i nie wiem czy kupić taki zestaw czy kompletować oddzielnie jakieś porządne częsci ParkTool albo oryginalne Shimano.

 

Czy ktoś już używał kluczy z takich zestawów, jak z ich wytrzymałością??

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Mam zamiar sam zacząć naprawiać rower i nie wiem czy kupić taki zestaw czy kompletować oddzielnie jakieś porządne częsci ParkTool albo oryginalne Shimano.

 

Czy ktoś już używał kluczy z takich zestawów, jak z ich wytrzymałością??

 

 

 

Ja miałem taki do szprych jak jest w zestawie SuperB - totalna tandeta, kilka centrowań i szybko się wyrobił - nie polecam - materiał jest kiepskiej jakości.

Osobiście bym kompletował i kupił to co jest naprawdę potrzebne - np ze śrubkami na imbus 1,5mm (jest w zestawie SuperB) w rowerach z którymi miałem do czynienia się nie spotkałem, za to są czasami na imbus 1mm a takiego tam nie ma. Imbusa 8mm do śrub suportu też nie ma.

Kluczyk do szprych polecam Park-Toola - jest wysokiej jakości i warto za to dopłacić.

Klucze imbusowe - niezłe są np LUX'a - można kupić komplety lub na sztuki w OBI. Kumpel mi polecił i jestem zadowolony.

Za to np klucz do suportu czy kasety można kupić jakiś tani - tego używa się sporadycznie i nie muszą być super jakości - i tak będą służyć długo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NO więc ja mam wszystkie klucze jakie są mi potrzebne+trochę zapasowych części+ imadło przerobione na uchwyt do roweru(w trakcie napraw)+ wydzielone pomieszczenie na to wszystko... Mam własny kącik rowerowy(jupi!!) trochę chęci, miotła, mop z czystą wodą, zagracone pomieszczenie w piwnicy i czas w trakcie którego można to wysprzątać wstawić rowery i obkleić pokoik rowerowymi plakatami(za free od dystrybutora)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam takie pytanie. chcialbym kupic narzedzia rowerowe... ale zeby bylo to wszystko co niezbedne do rolozenia roweru na czesci pierwsze (i potem zlozyc oczywiscie smile.gif )

 

jak myslicie, kupic jakis caly zestaw czy osobno kompletowac?? i czy np.: do roznych pedalow albo suportu potrzebne sa inne klucze czy to jest raczej uniwarsalne i klucz do pedalow pasuje do wszyskich??

 

moze cos takiego czy moze cos innego??

 

a i nie zalezy mi aby bylo to lekkie ani male bo nie bede nigdzie tych narzedzi wozic.... wazne aby byly mocne.

 

dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie też tak słyszałem , poza tym ta maszynka kosztuje koło 100 zł a w tej cenie mozna kupic dobry odtłuszczacz , dobry teflon , jakieś szczotki no i wiadro benzyny ;D no i warunek , że ktoś lubi sie grzebać z tym - ja lubie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do maszynki do czyszczenia to myślę, że to największa pomyłka z możliwych. Miałem i bardzo, bardzo, bardzo nie polecam. Podstawowa sprawa to taka, że nie wyczyścisz tym urządzeniem porządnie łańcucha. Druga sprawa to taka, że strasznie można ubrudzić i siebie i rower.

Ogólnie kicha straszna. Aha i nie miałem jakigoś noname`a, tylko Finisha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w garażu mam dużo narzędzi do roweru. Najważniejszy chyba przybornik z narzędzami, wypinacz do łańcucha, klucz do nypli. Do tego kilka bardziej nierowerowych narzędzi - młotek, kombinerki. I bardzo przydatne bikerowi - imadło, Bosch (szybkie obcinanie rur sterowych :D ). Co do maszynki do łańcucha to stosuję ekonomiczną metodę: słoik + benzyna :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

No wygladaja dosyc porzadnie szkoda ze nie daje na kazdej z aukcji Real Foto ;] Ale to szczegoly...

Ja w garazu mam komplet imbusow... grzechotke przekrecana dwukierunkowa z nakladkami... reszta to srubokrety,klucze i kombinerki itd..

Oczywiscie zawsze tez sie znajdzie "buteleczka" rozpuszczalnika czy benzyny ekstrakcyjnej ;)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

póki co to mam tylko komplet świetnych imbusów powerfix'a i jeden 5mm topexa, skuwacz, klucz do szprych, sporo kluczy płaskich, śrubokrętów itd.

dzisiaj właśnie zamówiłem Zinna i policzyłem że na narzędzia wydam z 80 zł [klucze do kasety, suportu, ściągacz do korby i bacik]

 

nad centrownicą myślę, kwestia 150-200 zł ale chyba sie opłaca. będę się musiał nauczyć wreszcie centrować kuka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja właśnie skończyłem robić moją centrownicę. Wygląda to tak:

http://hudy.ovh.org/centr1.jpg

Rama i rurki z aluminium (do kupienia w obi albo castoramie) - w sumie jakieś 40zł, elementy takie jak haki kół, ramiona trzymające wskaźnik, końcówki wskaźnika wykonał mi znajomy ślusarz (więc było za darmo), pospawałem alu w zakładzie w mieście za 20 zł, całość mocowana jest na dwa zaciskui podsiodłowe (same zaciski, bez obejm) po 8zł/szt. W masce skrzynki są wywiercone dwa otwory. Jeszcze opracuję jakieś usztywnienie maski skrzynki, żeby było sztywniejsze (bo z założonym kołem szczyt ma amplitudę około 1,5cm) - elastyczność plastiku :/.

 

Na ramieniu w którym jest wolna dziura będzie zamocowane coś takiego:

http://www.lrtech.pl/index.php?pk=194&k=204&p=901 - czujnik zegarowy pokazuje wychylenie rzędu 0,01mm , więc kółeczka wychodzą naprawdę prościutkie. Dlatego nie potrzebuje dokładnego wskaźnika (nie jest gwintowany więc ciężko byłoby przesuwać go o ułamki milimetra), który służy tylko do wstępnego ustawienia koła.

 

Cały system jest o tyle fajny, że w zależności od potrzeby można tam mocować różne rzeczy, które wymyślimy - nawet symetryzator jeśli ktoś jest wystarczająco dokładny [pewnie w przyszłości go tam dodam].

 

Dodatkową zaletą jest to, że zdjęty mieści się w mojej skrzynce narzędziowej do której jest mocowany ( http://hudy.ovh.org/centr2.jpg ) więc jestem w pełni mobilny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

klucz do suportu , mały francóz który uratował na trasie nie jedno koło , a centrownice zrobiłem ze starego bagaznika od składaka i trzech grubych pasków samozaciskowych . moze ktos powie prowizora ale doskonale działa i kupe kasy w kiermanie zostaje. a na trase to polecam jeszcze jakas cienką nieprzemakalna kurtawke zabrac

pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Tak żeby nie zakładać nowego tematu odświeżę troszkę ten.

 

Co myślicie o narzędziach do roweru od tego pana

 

http://aukcja.onet.pl/show_user.php?uid=3399606

 

wyglądają porządnie, jak stare niezniszczalne klucze. Czy może ktoś miał z tym doczynienia??

Właśnie dotarło do mnie kilka narzędzi Uniora, a te których nie było w magazynie są już w drodze. I muszę przyznać, że narzędzia są warte tych pieniędzy (wg. mnie jakością dorównują Park Toolowi). Największe wrażenie zrobił na mnie bacik, nie dość że łańcuch osadzony jest na kawałku stali o grubości 5mm (sprawia to wrażenie że klucz jest wieczysty :) ) to pomysł z zastosowaniem sprężyny jest naprawdę bardzo fajny i wygodny w użyciu. Od siebie polecam. A tak w moim skromnym warsztacie znajduje się obecnie:

- klucz do Hollowtech'a II (w drodze),

- zestaw imbusów,

- bacik,

- klucz do kaset,

- klucz płaski 24mm

- skuwacz łańcucha,

- klucz do mierzenia zużycia łańcucha (bardzo fajny bajer :P ),

- klucze do konusów,

- nożyce do linek i pancerzy,

- kombinerki,

- maszyna do czyszczenia łańcucha,

- dwa śrubokręty PH.

 

No na dodatek w skrzynce zawsze znajdzie się jakiś olej do łańcucha, brunox i smar stały :D W planach oczywiście dalsza rozbudowa o jakieś szczotki itd. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jako że kto pyta nie błądzi z przyjemnością odpowiem :P Śrubokręty PH to nic innego jak przysłowiowe "krzyżaki" a więc zdjęcie chyba wymagane nie jest :P Bacik służy do zablokowania kasety aby dało się ją odkręcić (wygląda on tak http://www.allegro.pl/item254680845_bacik_...per_mocny_.html ). Maszynka do czyszczenia łańcucha to sprawa dyskusyjna, są osoby które uważają za zbędną rzecz a inni uznają że jest przydatna (osobiście należę do tej drugiej grupy). Wynalazek ten wygląda tak http://www.allegro.pl/item256215214_czyszk...a_lancucha.html I ostatnie pytanie klucze do konusów służą do rozkręcania piast (są to klucze płaskie tyle że bardzo wąskie ok. 2mm grubości) i nie mają nic wspólnego z kluczami do nypli :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...