Skocz do zawartości

[korba] korba suntour nie pasuje do przerzutki


MaŁoŚ86

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam pytanko kupilem korbe suntour ppf czy jakoś tak założylem i co nie pasuje :029: a mianowicie nie wchodzą mi dobrze biegi na 3 w ogóle nie wchodzi jak na manetce ustawie 3 to wchodzi mi na 2 blat a jak na manetce ustawie 1 to spada łancuch ,regulacje nic nie dadzą bo próbowałem . Może zamontowac krótszy wkład suportu zeby korba zbliżyłla sie do ramy (w lewo) a może to wina przezutki SIS myśle nad wymiana na DEORE ale nie wiem czy będzie pasować w miejsce SiS .Proszę o wasze opinie na ten temat DZIEKI Z GORY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie ze skok nie bedzie zawsze ten sam na starej przerzutce alivio top swing nie dalo sie wyregulowac u mnie tak zeby ladnie wchodzilo na 1 a z kolei nowa xt(down swing) wyraznie bardziej pozwala na zbllizenie sie prowadnicy do ramy i lepiej dizeki temu zrzuca(nio i mocniejsza sprezyna jest)obie sprawdzalem jedna po drugiej z wykreconymi srubkami reg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zawsze pasuje wałek do korby istotna jest głębokość korby. Porównaj sobie obie korby patrząc na najmniejszą tarczę. A z tego co piszesz to do wymiany jest wałek no i trzeba wziąć po uwagę liczbę zębów starej i nowej korby bo przerzutka moze mieć problem to obsłużyć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli zakres przerzutki jest odpowiedni to masz żle ustawioną wkęcając śrubke łańcuch nie powinien spadać przerzutka sie na niej zatrzyma żeby wczodziło na największą trzeba wykręcić drugą śrubke lub pokombinować z napręrzeniem linki może jest za lużna i niestarcza do blatu

ps.

miałem podobny problem korba do 7biegów nie pasowała do przerzutki deore jak ustawiłem żeby wskakiwało to potem nie redukowała biegu i na odwrót mógł działac blat i srednia albo rednia i mała zmieniłem korbe na 9 i teraz działa jak należy wiec skok twojego sisa też może nieobsługiwac tej korby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korby a właściwie długości ośki (prwidłowo to faktycznie wałek a nie oś jak ktoś zauważył) są dobierane do ustalonej tak zwanej lini łańcucha, u Shimano to chyba 47,5 bądź 50mm. Do tego dostosowane są przerzutki przednie, korby i wkłady suportu. Faktycznie z tą korbą może być tak, że aby utrzymać tą linię może zachodzić konieczność wymiany suportu. Popracuj nad składnią, gramatyką, interpunkcją i ortografią bo jest tragiczna, 3 razy musiałem czytać zanim zrozumiałem o co Ci chodzi <_< .

pzdrv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doszukałem się że do tej korby muszę wymienić wkład suportu na taki z WAŁKIEM 110mm czyli automatycznie blaty przesuną się w kierunku przerzutki i powinno być ok przed kupnem pakietu zapytam w serwisie co o tym myślą. :)

A co do mojej ortografiiiiiiiiiiiiii to szkoda gadać :D przywykniecie

Dziękuję jesili tak to się pisze. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...