Skocz do zawartości

[~4000zł] 27,5" MTB/XC


Rekomendowane odpowiedzi

Żeby ocenić czy paskudny, warto obejrzeć w rzeczywistości. Grafiki w necie przekłamują. Niektóre rowery w necie wyglądają jak milion dolarów a w rzeczywistości - jak jeden z miliona. Inne wyglądają bardzo nijako, a w rzeczywistości mają dyskretny urok. Efekt choinkowatości też nijak może się mieć do realiów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KTM'a nie brałem nawet pod uwagę. A rower wygląda wyśmienicie. Tylko bym musiał nowy kask i koszulkę kupić by kolorem się wpasować.

Powinienem nawet móc go obejrzeć w Olsztynie.

 

Szubiel, chyba jedziemy na tym samym wózku:) Też jestem na zakupie roweru w podobnej kasie, też go chcę podobnie wykorzystywać, ale ja w odróznieniu od Ciebie nie mam zielonego pojęcia na który się zdecydować, a czas mi ucieka bo muszę dokońać zakupu do końca miesiąca:) Jak poczatkowo chciałem pozostać przy 26", to jak się dziś przejechałem Meridą Big Seven XT Edition, to zmiękłem i wchodzę w 27.5":)

Jakis koleżka tez mi dziś podesłał tego KTM i poza hamulcami faktycznie nie ma sie do czego przyczepić i to juz kolejny rower, który biorę pod uwagę.

Jak dosiądziesz tego Rometa i Kross'a to podziel się proszę opinią. Ja we wtorek pojeżdżę jeszcze na Kellys'ie THORX 10 (limitowana edycja) http://www.kellysbike.com/pl/rowery-2014/gorskie/hardtail-27-5/thorx-10#.UwkTKM5sS3o choć tu pewnie narażę się Rulez'owi, bo okreslił ten model jako paskudztwo:)

 

Jak Ci jeszcze coś pwadnie w oko, to puść proszę linka!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thorx 10 to typowy chwyt marketingowy - korba XT ładnie skupia uwagę, reszta jest słaba. Sprężynowy amor, najtańsze piasty Srama, rower zupełnie bez sensu,

 

aaa no tak, zapomniałem, z daleka wygląda jakby był cały na XT....

 

 

Instincta z drobnym rabatem kupisz za 3.5k i masz równo złożony rower z porządną ramą i sensowną geometrią. Mają być dostępne w połowie marca. Dla informacji np traction ma taką samą ramę więc równie dobrze do niego też możesz się przymierzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taa, no niestety rama Kellysa jest z paskudnym garbem, czyżby w realu garb znikał ?

 

De gustibus non disputandum est...

 

Dla mnie to czerpanie z estetyki szosowej. Może się podobać lub nie, ale nie róbmy rowerowego talibanu.

 

Odkąd w zeszłym roku skreśliłem z listy rowerów do kupienia jedna szosówkę, bo wyglądała pstrokato na stronie producenta, a potem ją kupiłem, zaniechałem oceniania rowerów na podstawie grafik (to nawet nie są zdjęcia!) w internecie. Rama to jednak bryła. Do tego obrazki na stronach są rasowane przez grafiką - z korzyścią lub ze szkodą dla roweru.

 

Co do specyfikacji Thorxa 90 nie podoba mi się konfiguracja napędu. Przy 10 rzędowej kasecie można oczekiwać szerszej rozpiętości niż 11-32. Dwublat - super, ale nie 40x28. To taka kombinacja dla ściganta na Mazovię.

 

Ale to mi. Wiem andi333, że masz kopyto i dla Ciebie oraz przy Twoich zastosowaniach to akurat może być dobre zestawienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, nie jestem fanem Kellysów od czasu kiedy jednego (fabrycznie skopanego) miałem, ten oprócz garba ma ciężką ramę, wystarczy ?

 

Faktycznie każdy kupujący powinien sam obejrzeć rower, przymierzyć się do niego, przeanalizować osprzęt i wybrać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też nie jestem fanem Kellysów. Wizualnie nigdy mi nie podchodziły.

 

Jeśli ten Thorx ma wagę podobną do tej ramy z 2013, to szerokim łukiem bym omijał: http://rowerowawaga.pl/index.php?d=artykul&kat=87&mar=122&art=4653


Co do Gianta... dołożyłbym trochę i brał podwójnie bujany :P

 

Jeśli chcesz sztywniaka na dobrym osprzęcie to może to http://www.radon-bikes.de/xist4c/web/ZR-Race-650B-7-0_id_25188_.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thorx 10 to typowy chwyt marketingowy - korba XT ładnie skupia uwagę, reszta jest słaba. Sprężynowy amor, najtańsze piasty Srama, rower zupełnie bez sensu,

 

aaa no tak, zapomniałem, z daleka wygląda jakby był cały na XT....

 

 

Instincta z drobnym rabatem kupisz za 3.5k i masz równo złożony rower z porządną ramą i sensowną geometrią. Mają być dostępne w połowie marca. Dla informacji np traction ma taką samą ramę więc równie dobrze do niego też możesz się przymierzyć.

 

Instincta równiez biorę pod uwagę, ale przez to, że będzie dostepny dopiero w marcu odpada mi możliwość wzięcia na jego zakup faktury lutowej (to pod kątem wrzucenia zakupu roweru pod prowadzoną przeze mnie działalność):)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Chcialbym podpiąć sie pod temat. Rozwazam zakup Gianta Talon 27,5 0 lub xtc 27,5??

Wiem ze roznica miedzy nimi to cale 1 tys. ale czy warto dokladac do tego xtc? Moja jazda to glownie teren, rajdy amatorskie mtb  czasami sciezki.

Szukam podpowiedzi, opini bo juz mam mętlik w glowie. Proszę o porade

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnicę może i robi, tyle, że nie widać co porównujesz.

Jeśli porównujesz Talona za 4999 oraz XTC za 5999 - to niewątpliwie FOX będzie droższy w utrzymaniu ..., no i ma ośkę 9 mm ... praca tych amorów to sprawa upodobań a nie jakości.

Poza tym, te rowery różnią się napędem - Sram versus Shimano, a ty który preferujesz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie mialem stycznosc tylko z Shimano.

Wlasnie bylem w sklepie pojezdzic dwoma sztukami. Byl to wspomniany Talon 27,5 0 a drugi calkiem przypadkowo lub moze i nie, Giant XTC29 2 z 2013.

- Cenowo lekko Talon wygrywa

- Po pierwszej przejazdzce wygrywa natomiast XTC

- Osprzętowo róznica jest na przednim widelcu

*XTC ma - ROCKSHOX Recon Gold TK Solo Air, skok 100mm, rura sterowa OverDrive 1⅛"~1½", blokada Pushloc

*Talon ma - FOX 32 Float CTD RL Evolution 27.5", skok 100mm, 9mm QR, blokada z manetką

- Roznica jest rowniez na przedniej przerzutce i manetkach

* Talon posiada SLX

* XTC ma Deore

- tylnią oba maja XT 

Piasty i szprychy XTC ma: GIANT S-XC2 29, natomiast Talon: Giant Sport Tracker

 

I jak teraz na to spojrzec??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...