Skocz do zawartości

[Wieszak] Malo miejsca na rower, powies go :)


s2power

Rekomendowane odpowiedzi

Stwierdzilem, ze sciana jakas taka pusta byla, wiec juz nie jest :)

Koszt okolo 50 zl w markecie budowlanym. Z tym, ze gumek w zestawie bylo 4 sztuki a z profilu aluminiowego zostalo mi jakies 60 cm.

Cala operacja to przyciecie profilu, wywiercenie 3 otworow w scianie, wkrecenie haka pod gume i kolkow mocujacych profil.

 

35dcl7o.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, Wygląda fajnie, przyznam. Nawet jak wisi sam na ścianie bez roweru to dobra ozdoba ale cena zabija.

 

Do autora tematu:

 

Elegancko Ci to wyszło. Gdyby nie to że okazjonalnie kupiłem inny wieszak to chyba bym podchwycił pomysł, bo jest prosty i praktyczny.

 

 

Maszyna też niczego sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wieszak pod sufit? Malo miejsca mam i chcialbym powiesic rower plasko pod sufitem. Jakis patent?

Odpada. Jeśli masz mało miejsca w pokoju to musisz iść w kierunku układu wielopoziomowego. Są 2 sposoby.

1. Oczywisty to sposób podwieszenia ale użyteczność i estetyka jest uciążliwa.

- nie jesteś wstanie nic robić przy rowerze

- jak rower jest brudny to cały syf spada na ziemię

 

2. Metoda to umieszczenie roweru POD np pod łóżkiem ale nie na płasko tylko na stojąco. W ten sposób pod łożem małżeńskim jak zmieściłem 4 rowery + dodatkowy mini warsztat a cały syf z roweru pozostał na podłodze i nic nie spadało na łóżko. Standardowe mieszkania nadają się swobodnie do takiej zabudowy bo na rower wystarczy 1,2 m a na spanie 90 cm jest aż nadto. Tylko taka zabudowa wymaga już większej wiedzy ciesielskiej niż zaprezentowane umiejętności w tym wątku.

Fajna ozdoba na ścianie.

Takie cudo można trzymać w salonie, a efekt podobny do sterty książek w regale.

 

U siebie na poddaszu pod dachem mam dużo miejsca, oraz dwie wypolerowane belki  i chcę tam postawić jakieś zabytki, które będą pełnić rolę ozdoby.

To jest metoda na 1-2 rowery a co jeśli masz w swojej kolekcji 10 rowerów w tym ciężkie rowery trekingowe czy DH.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robertrobert1, jak wieszam rower to jest juz czysty. Jak chce przy nim popracowac to laduje w domowym warsztacie. Jak jest brudny to go po prostu myje, to trwa jakies 5 minut. Wszystko wiec podyktowane jest warunkami. Perspektywa wdrapywania sie na lozko zupelnie by mi nie odpowiadala, nie mowiac o tym, ze tak spia "koty" w armii :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

robertrobert1, jak wieszam rower to jest juz czysty. Jak chce przy nim popracowac to laduje w domowym warsztacie. Jak jest brudny to go po prostu myje, to trwa jakies 5 minut.

Przed wprowadzeniem roweru do mieszkania też zawsze go czyszczę, ale niewykonalnym jest wypucowanie go w 100%. 

Dlatego zrezygnowałem z wieszania na ścianie, a po prostu stoi sobie z podniesionym tylnym kołem na kawałku specjalnie kupionej do tego wykładziny  :thumbsup:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Po prostu żal byłoby wieszać taką ładną szosówkę brudną :)

Osobiście wieszam wszystkie rowerki, sprawdza się u mnie zwykły uchwyt do podwieszenia za koło - 15zł/szt z allegro, generalnie bardzo polecam.

Nadmienię też że, wieszanie w pionie nie ma negatywnego wpływu na amortyzatory, hamulce hydrauliczne i koła na węglowych obręczach.

Zawsze jednak problemem jest brudzenie ścian, obojętnie jakbyśmy się nie starali na oponach zawsze coś jest, dotknąć czystej ściany to tylko chwila nieuwagi i estetyka się sypie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...