Skocz do zawartości

[Rama] Pod piastę wielobiegową


thetere

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Wie ktoś może gdzie można kupić ramę crossową/trekingową pod taki napęd i nie wydać przy okazji horrendalnie dużej kwoty ? Ewentualnie nabyć cały rower, i na bazie jego ramy modernizować go według własnych potrzeb.

 

Przeglądam internet wzdłuż i w szerz ale nic spełniającego moje wymagania nie znalazłem - nie wliczając takich producentów jak Santos, tyle że to nie moja liga cenowa.

 

Co wymagam?

- geometria ramy pod przedni amortyzator, a nie sztywny widelec.

- jakiś system napinania łańcucha, nie chce stosować przerzutowego napinacza.

- zaczepy do linek i pancerzy od piasty prowadzone po dolnej rurce ( z tej piasty co chcę wychodzą dwie linki ).

- ewentualność modernizacji z crossa na sakwowca poprzez możliwość dodania bagażników.

Dobrze jakby było...

- Specjalne miejsce dedykowane do mocowania nóżki.

- System umożliwiający przyszłościowo montaż pasa napędowego zamiast łańcucha ( tu chodzi tylko o miejsce gdzie można  "otworzyć ramę"  i włożyć pasek - zamykana/otwierana szczelina w któreś z tylnych rurek ).

- niekoniecznie ale fajnie jakby do ramy był montowany ochraniacz na łańcuch.

 

 

Czy ktoś w Polsce zajmuję się budową ram rowerowych, według preferencji pojedynczych klientów ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ramy crossowe (z otwartym do przodu prawie poziomym lub czasami lekko ukośnym, co pozwala regulować naciąg łańcucha) hakiem tylnego widelca ramy są wykorzystywane do składania rowerów miejskich typu urban.

Nie polecałbym pionowych haków tylnego widelca, które przeznaczone są do klasycznych tylnych napędów, bo wtedy trzeba zastosować napinacz.

Prędzej znajdziesz tego typu ramę spośród przeznaczonych dla klasycznych rowerów miejsckich lub trekkingowych.

Nowe raczej są trudno u nas dostępne i słono trzebaby za nie zapłacić.

 

Przy ograniczonym budżecie, proponuję pozyskać taką ramę poprzez zakup używanego roweru - bierz pod uwagę raczej uznanych i markowych producentów, bo u nich bez względu na wiek dostaniesz przyzwoitsze pod wzgledem konstrukcyjnym ramy, a powłoki malarskie można przecież odnowić.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...