Skocz do zawartości

[3000-3800] Specialized Jett Expert 26"


Rekomendowane odpowiedzi

Witam szacownych Użytkowników,

 

udało mi się znaleźć ofertę kupna tytułowego roweru: http://www.specialized.com/pl/pl/bikes/archive/2012/jett/jettexpert za 3500 złotych.

Niestety rower dostępny jest tylko w rozmiarze 19 cali i obawiam się czy będzie dla mnie odpowiedni. Mam około 170 cm wzrostu i pewnie lepsza byłaby rama 17 calowa. Jeździłam chwilę na rowerze i wszystko wydawało się być w porządku, ale była to wyłącznie prosta droga, a nie mam doświadczenia, które byłoby pomocne w ocenie.

 

Serdecznie proszę o pomoc, jako alternatywę rozważam nową Meridę Juliet 500-B: http://www.rowerymerida.pl/produkt697/juliet-500-b-rower-merida.html

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy wzroście 170cm celuj raczej w rozmiar 17-18". Z naciekiem 17-tkę. IMHO 19" w Specu odpowiada Ci ponieważ przy główce 140mm i górnej rurze 595mm oferuje bardziej pochyloną pozycję niż bardziej odpowiednia 17-tka. Jeśli miałbym się wymądrzać to poszukałbym roweru na ramie 17" ale o innej geometrii. Jak ta Merida.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi, przynajmniej mam jasność w sprawie tego Speca - szkoda mi go bardzo.

W takim razie możecie zaproponować jeszcze jakieś ciekawe rowery w wymienionym przedziale cenowym? 

Chciałabym damski hardtail, na kole raczej innym niż 29 cali. Przeznaczenie to leśne ścieżki, wały, trochę podjazdów i jazdy po pagórkowatym terenie.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Chciałabym damski hardtail, na kole raczej innym niż 29 cali.
Przy Twoim wzroście na 29-tce i tak byś się tylko męczyła ( przynajmniej w terenie).

 

Jakieś inne?

 

Bardzo sportowa geometria http://katalog.bikeworld.pl/2014/web/produkt/rowery/mtb_650b_hardtail/scott/32348/contessa_scale_720/2

A tu z kolei rekreacyjna http://katalog.bikeworld.pl/2014/web/produkt/rowery/mtb_26_hardtail/cube/37922/access_wls_race

Ten IHMO wypada najlepiej. Również bardzo sportowo http://katalog.bikeworld.pl/2014/web/produkt/rowery/mtb_29er_hardtail/lapierre/37678/raid_529

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyszukania były odfiltrowane pod kontem 26" i 650B. Wkleiłem na szybko nie ten link. Oczywiście chodziło o Lapierre'a Raid 500 http://katalog.bikeworld.pl/2014/web/produkt/rowery/mtb_26_hardtail/lapierre/37675/raid_500

 

PS: Jak ja lubię takich typów co w zasadzie nic konkretnego nie piszą poza wytykaniem błędów. Starość wali w półkule pewnie. Taka sytuacja ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

mam do Was pytanie o jeszcze jeden rower: KTM Ultra 1964 http://www.ktm-bikes.at/bikes/hardtail.html?action=bike_details&bike_id=135&cHash=51dbf00e8ad637d4daf59efd7ef97823 na ramie 17 cali.

Wiem, że rower nie jest w moim przedziale cenowym, a co więcej nie jest typowo damski, ale bardzo mi się spodobał w sklepie. Jeszcze nie jeździłam nim, ale zamierzam to szybko nadrobić :)

Co o nim sądzicie, będzie dobry dla dziewczyny?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekreacyjne Geo. W zasadzie to od damskiej sportowej ramy różni się jedynie tym że nie ma obniżonej górnej rury. Poza tym jej długość oraz wysokość główki jest taka sama jak w przypadku damskich ram MTB.

 IMHO jak za tą kasę (4299zł) to akurat KTM Ultra 1964 LTD się opłaca. Poza wersjami limitowanymi to straszna drożyzna. Reasumując, jeśli znajdziesz gdzieś ten właśnie model i będzie Ci pasował a fundusze pozwolą to będzie to dobry wybór.

 

PS: Odszedłbym jednak od podrzucania linków do rowerów przekraczających budżet. Może to wywołać lawinę propozycji za dużo większą kasę ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

No widzisz, Ty byś dał sobie siana, a ktoś inny dobrze się pomierzy i sobie kupi. Rower zawsze może odesłać, zwłaszcza taki zakupiony przez internet.
Albo jeszcze lepiej zada sobie trud, żeby poszukać posiadacza/kę wypatrzonego bicykla lub o podobnej geometrii i się doń przymierzy. A jak będzie mieszkał/a blisko granicy, to i może nawet uda się na wycieczkę do najbliższego sklepu z wypatrzonym rowerem i tam go zakupi.
Na forum jest też jeden kolega z oddziału Rose Polska, który na pewno chętnie i fachowo doradzi, jak się odpowiednio dopasować z rozmiarem.

Zakup przez internet to w tej chwili żadne ryzyko, zwłaszcza jak się wie czego się chce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz, Ty byś dał sobie siana, a ktoś inny dobrze się pomierzy i sobie kupi.

Sugerujesz że jestem autorem tematu? Zły adres ;) Nie zrozum mnie źle po prostu jestem staroświecki i proponowanie kupowania czegoś na wymiar bez przymiarki uważam za zgoła dziwne.

 

Albo jeszcze lepiej zada sobie trud, żeby poszukać posiadacza/kę wypatrzonego bicykla lub o podobnej geometrii i się doń przymierzy.

Raczej robi się odwrotnie. Dosiadasz rowerów znajomych czy w sklepie i wtedy możesz sobie w sieci szukać. Zawsze można też posłużyć się Bike Fit Calculator'em ale to wciąż teoria którą pasuje sprawdzić w realu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

I dlatego zbudowałeś swojego 29era na torowej ramie? :)

Dlatego że rama jest stalowa a producent geo z d*py wyjął. Jest takie w pół drogi między szosą a mtb :/

 

 

 

Aha i proszę czytaj moje posty ze zrozumieniem.

Po prostu ich nie adresuj, skończ z pustym krytykanctwem itp. Chcesz dobrze a wali arogancją :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Uhmmm, krytykanctwo i arogancja...

A kto wpisał sobie w status:

"Czasami myśle że ludzie, którzy mają ze dwa tysiące i "chęć" posiadania roweru myślą że wynajdę mu za to rower na XTR-rze :/" ?

Guru jakiś jesteś od sprzedaży, czy tylko udajesz? Bo po Twoich postach na forum wnioskuję, że raczej to drugie.

I najlepiej ludziom napisać, żeby nie kupowali przez sieć i rezygnował z zakupu roweru, bo nie ma jak sprawdzić czy przypasuje. Bo co? Bo nigdy tak roweru nie kupiłeś?
A jak według ciebie setki ludzi kupują sobie rowery producentów, którzy prowadzą tylko direct-sell? Nawet na tym forum pełno Canyonów, Radon'ów czy innych podobnych, które w polskich sklepach nie stoją i których właściele nie siedzieli na nich przed zakupem ani minuty. I jakoś na nich jeżdżą, a co lepsze zadowoleni.

Przyczytaj jeszcze raz co napisałem wyżej i pomyśl zanim coś napiszesz i zaczniesz oskarżać kogoś o krytykanctwo i arogancję.

Wszelkie dysputy z Tobą kończę na tym poście, bo widzę że nie mają one większego sensu, a koleżankę @Ticker najmocniej przepraszam za taki niesmaczny off-top.

Dobranoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I najlepiej ludziom napisać, żeby nie kupowali przez sieć i rezygnował z zakupu roweru, bo nie ma jak sprawdzić czy przypasuje. Bo co? Bo nigdy tak roweru nie kupiłeś? A jak według ciebie setki ludzi kupują sobie rowery producentów, którzy prowadzą tylko direct-sell? Nawet na tym forum pełno Canyonów, Radon'ów czy innych podobnych, które w polskich sklepach nie stoją i których właściele nie siedzieli na nich przed zakupem ani minuty. I jakoś na nich jeżdżą, a co lepsze zadowoleni.

Co lepsze, Canyon i Radon posiadają sprawdzoną geometrię która jest raczej uniwersalna. Są też bardzo popularne więc nie ma problemu. A czy coś takiego można powiedzieć o ROSE? Ja bym nie eksperymentował na kimś kto chce po prostu kupić rower

 

 

Również przepraszam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W porządku, przeprosiny przyjęte :)

Dziękuję za rady i propozycje. Obawiam się, że mam za małe doświadczenie, aby móc samej dobierać poszczególne komponenty roweru, więc szukam czegoś gotowego.

Obecnie najbardziej zastanawiam się pomiędzy wspomnianymi Meridą Julietą 500-B i KTM Ultra 1964. Oba na kole 27,5 cala i 17 calowej ramie, co chyba jest optymalnym rozmiarem dla mnie. Sama już nie wiem- za dużo tych rowerów ;)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Serdecznie proszę o pomoc, jako alternatywę rozważam nową Meridę Juliet 500-B: http://www.rowerymer...wer-merida.html

 

Rowerem konkurencyjnym dla tej Meridy z firmy Cube jest model Access WLS SL .

http://www.cube.eu/bikes/woman-like-series/access-wls/access-wls-sl-27529/

Rower ten można zakupić wysyłkowo jak i stacjonarnie . 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałam tego Cuba i jest ciekawy, ale kosztuje 4400 zł, a Meridę mogę mieć za 3800 zł. Oczywiście widzę przewagi tego pierwszego, ale sporo przekracza budżet. Z KTM jest ciut inaczej, bo bardziej mi się podoba na wygląd, a jak wiadomo wygląd to decydująca rzecz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

mam do Was pytanie o jeszcze jeden rower: KTM Ultra 1964 http://www.ktm-bikes.at/bikes/hardtail.html?action=bike_details&bike_id=135&cHash=51dbf00e8ad637d4daf59efd7ef97823 na ramie 17 cali.

Wiem, że rower nie jest w moim przedziale cenowym, a co więcej nie jest typowo damski, ale bardzo mi się spodobał w sklepie. Jeszcze nie jeździłam nim, ale zamierzam to szybko nadrobić :)

Co o nim sądzicie, będzie dobry dla dziewczyny?

 

Pozdrawiam.

 

Czy będzie dobry to zależy tylko od ciebie, jeśli będziesz się na nim dobrze czuła, to oczywiście będzie dobry, jeśli ci pasuje zarówno pod względem wyglądu jak pozycji na rowerze i jesteś w stanie zaakceptować jego cenę , to wybór raczej prosty ...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Widziałam tego Cuba i jest ciekawy, ale kosztuje 4400 zł, a Meridę mogę mieć za 3800 zł. Oczywiście widzę przewagi tego pierwszego, ale sporo przekracza budżet. Z KTM jest ciut inaczej, bo bardziej mi się podoba na wygląd, a jak wiadomo wygląd to decydująca rzecz

 

4400 zł to jest sugerowana cena detaliczna i możesz taki rower zakupić z rabatem 10-15 % w zależności od sprzedawcy , jest to często poruszane na forum , wtedy cena takiego rower jest na poziomie  3800 - 3900 zł. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Widziałam tego Cuba i jest ciekawy, ale kosztuje 4400 zł

A czemu nie popytasz o ewentualny rabat. Przy 15% powinnaś zapłacić ~3740zł. Z reguły przed sezonem sprzedawca jest bardziej skory do takich rabatów. W większości wypadków jednak tylko w przypadku płatności gotówką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ooo bardzo dziękuję za powyższą informację. W jednym sklepie zaproponowano mi 5% na rower z nowej kolekcji i myślałam, że to sporo. W pozostałych, przy delikatnych sugestiach z mojej strony, zbywali temat milczeniem. Chyba trzeba pytać stanowczo, wprost. To naprawdę cenna informacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...