Skocz do zawartości

[dyskonty] Lidl, Biedronka, Aldi etc. oferta rowerowa 2014 cz.1


Rekomendowane odpowiedzi

A zastanawiał się ktoś może nad zestawem lampek LED?

http://www.lidl.pl/cps/rde/SID-555B46B3-38C6591E/www_lidl_pl/hs.xsl/oferta.htm?action=showDetail&id=14175 Tutaj możecie zobaczyć, o które mi chodzi.

Z 3 lata temu kupiłem zestaw lampek w Lidlu, ale był on wątpliwej jakości. Do tego w przedniej lampce nie były zastosowane LED'y, tylko zwykła żarówka halogenowa. Jakoś to świeciło, jednak żarło baterie jak nie wiem.

Może coś teraz pozmieniali, nie mam pojęcia.

W każdym bądź razie, jak ktoś kupi i przetestuje, proszę o jakiekolwiek opinie na ten temat ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A są jakieś produkowane w innej technologii ? :)

 

 

 

No, doszyli szelki do tego samego gniotu.

 

Zakładając, że nie żartujesz, odpowiem poważnie. Tak, są. Po prostu skleja lub łaczy inaczej się oddzielnie wytworzone elementy plastikowe i styropianowe.

 

Co do spodenek - kolejny prorok. Skąd niby możesz to wiedzieć? Możesz być sobie sceptykiem, co do spodenek z Lidla, ale ogranicz to z łaski swojej do modeli, które przynajmniej widziałeś (nawet nie mówię o używaniu). Zacięcie niektórych mnie zdumiewa - na każde pytanie o odzież czeka banda chętnych, żeby napisać, że bezndziejna; o kask, żeby napisać, że super. Szkoda, że żaden z was nie widział jeszcze tych rzeczy na oczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Skąd niby możesz to wiedzieć?

Myślę, że można tu bazować na doświadczeniu, Nie neguję wszystkiego co jest w Lidlu. Natomiast ciuchy są wątpliwej jakości, o ile jeszcze materiał ciuchów letnich można łyknąć to krój, rozmiarówkę już nie. I nie jest to tylko moja opinia. Wieloletnie dośwaidczenie dziesiątków forumowiczy pozwala wysnuć wniosek, że spodenki będą beznadziejne - po prostu (o to pytał autor) W zimowych ciuchach sytuacja komplikuje się jeszcze bardzie o jakość materiału, który nigdy nie powinien być nazywany tak jak Lidl to robi.

 

 

Tak, są. Po prostu skleja lub łaczy inaczej się oddzielnie wytworzone elementy plastikowe i styropianowe.

Chodzi mi tylko o to, że w przypadku Lidla jest to tylko chwyt reklamowy jakich wiele, InMolid - znaczy... no właśnie co? Ok, może są i takie kaski (sklejane, częściowo) ale jaki jest ich udział w rynku zwykłego kolarza z Lidla? To to samo co w reklamach telewizorów: mpg-4, są tv bez? są, ale ile takich w sprzedaży?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę śmiało zaryzykować stwierdzenie że większość kasków na rynku w cenie tego z Lidia nie jest in-Mold.

 

A ciuchy? Rozmiarów jest dla przeciętnego 40-50latka, który na rower siada kilka razy w sezonie. Nie jest to na pewno kolarz z bmi poniżej 20 ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę śmiało zaryzykować stwierdzenie że większość kasków na rynku w cenie tego z Lidia nie jest in-Mold.

 

 

zakładając ze in mold to po prostu kask z formy trudno sobie wyobrazić żeby w obecnej dobie była inna tańsza technologia

 

Wysłane z mojego C5303 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejdz się po sklepach i wtedy wróć do tematu ;)

Kumpel ostatnio przyjechał w kasku b-win czy jak się ta marka decathlonu nazywa i był z dwóch kawałków. Styropian osobno, skorupa osobno połączone taśma podobna do izolacji...

 

W technologii in-Mold skorupa jest forma dla styropianu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

In-mold to technika wtryskiwania "styropianu" do formy w której znajduje się zewnętrzna skorupa kasku ... dzięki temu już w tej fazie obie warstwy się z sobą łączą .

 

Każdy inny kask też ma styropian wtryskiwany w formę tylko w innym miejscu  i innym sposobem łączy się to z zewnętrzna skorupą ... najczęściej na jakiś klej.

kask taki jest zwyczajnie sporo gorszy.

 

@@rafalzi, o co ci chodzi z "bandą" ... jest jakaś historia produktów lidla...

Niestety większość gaci była zwyczajnie kiepska ... z dużą dozą prawdopodobieństwa można wskazać że gacie pokazujące się w ofercie pierwszy raz, które mają podobną cenę do wcześniejszych będą miały nadal przybliżoną jakość ...

Podobnie z kaskami ... że tu można mówić niemal z pewnością że kask, który wygląda identycznie jak kask, który już w ofercie był będzie nadal taki sam ... czyli godny polecania.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zakładając ze in mold to po prostu kask z formy trudno sobie wyobrazić żeby w obecnej dobie była inna tańsza technologia

 

Wysłane z mojego C5303 przy użyciu Tapatalka

 

 

http://allegro.pl/lekki-regulowany-kask-brugi-z54x-11-otworow-r-l-i4268731295.html - chociażby ten.

 

Generalnie prawie wszystko poniżej 80zł to nie jest in-mold. Dochodzi jeszcze kwestia ogólnej jakości, możliwości regulacji, wyglądu. Oczywiście, że taniej jest zrobić kask z dwóch elementów - plastiku i styropianu i skleić je ze sobą, to widać doskonale w tym kasku brugi. In-mold - jak wskazuje sama nazwa, to nie tylko kask z formy, ale kask, w którm warstwy są ze sobą trwale połączone - część styropianu po prostu "siedzi" w plastiku, a nie tylko sięz nim styka.

 

rzezniol, chodzi mi o to, że jak nie ma produktów na rynku, to nikt z was nie ma podstaw do ich oceny. Nie wiem za bardzo o czym tu dyskutować. Jak ktoś w miarę rozumie jak działa dyskont, to nie będzie wypisywał bzdur - z punktu widzenia klienta zawsze sprowadza się to do tego, że trzeba iść i pomacać, bo może to być całkiem inny produkt niż ostatnio. Zwłaszcza, że jest to po prostu inny "model" i nawet nie przypomina niczego co już było - może być jakościowo podobny, może być całkiem inny. Może być od tego samego producenta, może być też od innego. Więc poszerzcie trochę swoje myślenie - nie ma czegośtakiego jak "spodenki z Lidla", tak jak nie ma czegoś takiego jak "spodenki z Decathlona" - są spodenki producenta, który akurat wykonał je dla Lidla i mógł to zrobić tym razem innym kosztem lub po prostu się zmienić.

 

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacięcie niektórych mnie zdumiewa - na każde pytanie o odzież czeka banda chętnych, żeby napisać, że bezndziejna; o kask, żeby napisać, że super. Szkoda, że żaden z was nie widział jeszcze tych rzeczy na oczy.

 

Dokładnie ten sam model kasku był rok temu, nabyłem, mam, używam. Czuję się uprawniony do wypowiedzi na temat tego produktu co uczyniłem kilka stron wcześniej w tym wątku. Ogólnie za tę cenę nie ma na rynku niczego lepszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

biedronek jest zdecydowanie wiecej :P

Biedronek jest w ogóle dużo więcej. Ale proporcjonalnie Lidlów w Koszalinie widzę jakoś dużo, w porównaniu do innych miast. W Białymstoku są 3 na 300 tys. mieszkańców (plus jeden poza miastem w zasięgu komunikacji miejskiej), w Krakowie 10 na oficjalne 750 tys., w praktyce pewnie z 900. A w Koszalinie 4 na 100 tys. Może Niemcy wolą się budować na ziemiach odzyskanych ;)

 

Dziś byłem na Pachońskiego w Krakowie - będą buty SPD, więc pewnie w innych krakowskich Lidlach też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytanie z innej beczki gdzie kupie tanio opaske na ramie na komorke? Wiem, ze sa w decatlonie ale 39zl troche drogo :)

Poczekaj, na pewno niedługo będzie w Lidlu, akurat ta jest doskonala używam ją już dwa lata, jest ciągle cala :) dodatkowo nie ma problemu z obsługą ekranu dotykowego, jedyny minus to brak zabezpieczenia telefonu od góry, w deszczu dostaje się tam woda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też ja mam, jedno udoskonalenie jakie zrobiłem to kilka małych dziurek w folii bo strasznie parowało. Mój lg z 4 calowym ekranem i sporą ramką w okół niego wchodzi na styk. Nie ma mowy wypadnięciu telefonu samego z siebie. Muszę siłą wciskać.

 

Wysłane z mojego LG-P970 za pomocą Tapatalk 2

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytanie z innej beczki gdzie kupie tanio opaske na ramie na komorke? Wiem, ze sa w decatlonie ale 39zl troche drogo :)

A nie lepiej coś takiego na rower?? Mam i jestem zadowolony, dodatkowo można wsadzić jakiegoś multitoola lub powerbank żeby dłużej działa np nawigacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...