Skocz do zawartości

[dyskonty] Lidl, Biedronka, Aldi etc. oferta rowerowa 2014 cz.1


Rekomendowane odpowiedzi

 

 

A propos lidla, czy jakość nie dobiega od tych narzędzi kupowanych w specjalistyczncyh sklepach? Do tej pory buliłem mnóstwo kasy i zastanawiam się czy warto oszczędzić.

Kupiłem kiedyś z 6 lat temu gzestaw narzędzi z Lidla: grzechotka plus nasadki, to było jeszcze w Irlandii i do tej pory działają, nic się nie dzieje. Używam trochę przy samochodzie, w domu, przy rowerze rzadko, ale zdarza się. Nasadki lekko przyrdzewiały, ale z mojej winy, bo leżały na deszczu. Generalnie do amatorskich zastosowań są ok. Oprócz tego mam też zestaw wkrętaków z Lidla, taki z magnetycznymi końcówkami i też się sprawdzają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

A propos lidla, czy jakość nie dobiega od tych narzędzi kupowanych w specjalistyczncyh sklepach? Do tej pory buliłem mnóstwo kasy i zastanawiam się czy warto oszczędzić.

 

Taka pozorna oszczędność może się czasem na Tobie zemścić w najmniej oczekiwanym momencie. Uważam, że na narzędziach nie ma co oszczędzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem plecak z poprzedniej edycji i generalnie jest OK. Dla mnie było istotne żeby był jak najlżejszy a on akurat jest porównując do moich pozostałych plecaków. Do wykonania nie ma się co doczepić, kieszenie są całkiem fajnie i dosyć pojemne (do największej kieszeni16 piw wchodzi - sprawdzone :P). Plecy mi się w nim mocno nie pocą, pokrowiec przeciwdeszczowy jest więc dla mnie wszystko na OK.

 

No ale żeby nie było tak "och ach" to jedyna rzecz która mnie drażniła dosyć mocno z samego początku to materiał osłaniający zamek od zewnątrz, przy zamykaniu plecaka praktycznie za każdym razem się przycinał zamkiem. Ale opracowałem już system i teraz zamykanie idzie mi szybko. Doszukałem się pozytywu w tej sytuacji, przynajmniej nikt mi nie podbiegnie i szybko wyciągnie coś z plecaka bo się na bank zamek przytnie ;)

Plecak z tej nowej gazetki jak dla mnie przegrywa tą dużą siatką na kask od przodu. Nie przepadam za rozwiązaniami "siatkowymi" przez wzgląd na ich małą wytrzymałość, a że często robię coś w pośpiechu to pewnie szybko by się porwała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorzucę od siebie opinię o butach z Decathlonu.

Miałem kalenji ekiden 50 białe a teraz mam czarne. Białe padły, ale to z mojej winy bo wziąłem je do gry na hali i siateczka nie wytrzymała - wymiana bo na gwarancji były. Czarne użytkuję do dziś łączny dystans w obu parach to 2100 km ( w ciągu dwóch lat), ale dodać trzeba, że biegam w terenie więc częściej podatne są na uszkodzenia. Polecam te obuwie! Naprawdę warto! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się na butach do biegania nie znam ... ale znam opinie biegających znajomych ... i oni sobie je chwalą.

Jeden z nich nawet zrobił w lidlowych półmaraton z pełnym cyklem przygotowań.

Zgodnie też twierdzą że są to buty na max 1000 km biegu.

Jednak prawda też jest taka ze każdy ma inna stope i nie każdemu dany model buta będzie odpowiadał niezależnie od tego czy to będzie Lidl, Decathlon czy inny Asics, Nike.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym max 1000 km to nie jest zasada. Zależy czy ktoś robi treningi specjalistyczne, biega po asfalcie, polnych drogach, w mokrych warunkach, zależy też od samej techniki biegu itd. 

Kalenji specjalizuje się w wyrobach sportowych i są to b. dobre produkty. Posiadam z tej firmy koszulki, leginsy, pulsometr, spodenki i wszystko co z bieganiem mam wspólnego - nawet bieliznę :D Jeżeli chcecie tani produkt, ale dobry to w Decathlonie na pewno takowy znajdziecie pod marką Kalenji nawet bez wychodzenia z domu bo mają wysyłkę przez internet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Z tym max 1000 km to nie jest zasada

 

Je nie twierdze ze to jest zasada ... ja przekazuję informacje znajomych, którzy traktują bieganie "amatorsko poważnie" ... mają na koncie starty w maratonach i półmaratonach ...

Ja o bieganiu nie mam fantastycznego pojęcia :).

 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad spodenkami 3/4 ale ... po Waszych wcześniejszych opiniach dot. wkładki mam poważne wątpliwości :icon_confused:

 

Po prostu - za taką cenę cudów nie ma. Idź, zobacz. Niskobudżetówki, ale oblecą.

 

@up

 

Klon jakiegoś modelu Beto. Żadna specjalna oferta, ale jako pompka awaryjna wporzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się zastanawiam nad licznikiem bo chcialbym kupic bezprzewodowy. Ktos moze mial albo zna kogos kto kupil lidlowy licznik we wczesniejszych edycjach?

Bo nie wiem czy warto wydac te 30zl czy dolozyc i za 60-70 kupic Echowell, firmy ktora ma dobre opinie wsrod uzytkownikow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Merlin a jak wyglada kwestia sygnalu? Gubi czy nie zauwazyles? Bo wokol tego juz naroslo sporo mitow,a podobno takie sytuacje sie zdarzaly ale to bylo pare lat temu i teraz juz raczej bezprzewodowe nie maja tych problemow. I drugie pytanie, czy licznik po ruszeniu "odpala" od razu czy ma jakies zawieszki i zaczyna pokazywac np. predkosc dopiero po chwili? Czy w momencie gdy zwalniasz predkosc na liczniku zmiejsza sie plynnie i co 0.1/0.2 km/h czy sa wieksze skoki np. co 1km/h?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

 

Ten licznik z Lidla nie ma opcji autostartu. Za każdym razem trzeba go włączać. Zatrzymasz sie na jakiś czas (nie pamiętam jaki) to licznik przechodzi w stan uśpienia. Jak się rusza to ręcznie trzeba włączać. Podświetlenie to lipa. Co do gubienia sygnału to nie zdarzyło się podczas użytkowania tego licznika przeze mnie. Działający blisko smartfon (w uchwycie na kierownicy) z włączonym np. TreekBudy i Navime lub Endomondo powoduje znaczne chwilowe przekłamywanie prędkośći. Zdarzało się nawet dwukrotne przekłamania prędkości co trwało krótką chwilę. Smartfon do kieszeni i wtedy było ok.

 

Jest to moja subiektywna opinia. Licznika Crivit nie używam od maja. Zmieniłem na coś lepszego :-) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...