Skocz do zawartości

[archiwizacja] powtorka tematu vs. temat zamkniety


kalinah

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie byc moze retoryczne, bo nie jestem z natury rewolucjonista, ktory burzy zastany porzadek, gdziekolwiek sie pojawi:P ale przyznam, ze mnie to nurtuje.

Co rusz to w roznych watkach pojawia sie komentarz do autora jakiegos pytania czy problemu, ze temat juz byl poruszany, i zeby sie nie powtarzac. A tymczasem watki sa juz dawno pozamykane i nie mozna ich odswiezyc. Czy jedno - tzn. unikanie dublowania tematow - nie przeczy drugiemu - tzn. wczesne archiwizowanie?

Czemu nie jest pozostawione to przez dluzszy czas do smierci naturalnej, w sensie takim, ze jak uzytkownicy milcza w temacie, to on sila rzeczy i grawitacji:) sam spada w dol? A jak ktos ma podobny problem, to wlasnie nie musi zakladac nowego, tylko dodaje pytanie i odswieza, a temat idzie up?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Root Admin

Odpowiem Ci na pierwszy "problem" - ta kwestia została już dawno temu poruszana w dyskusji z moderatorami. Mieli oni zostawiać w spokoju takie wątki, które się powtarzały, mogły wnieść coś nowego, ale były już zarchiwizowane. Najwyraźniej ktoś o czymś zapomniał.... Przypomnę.
A sama archiwizacja wątków jest konieczna ze względu na wielkość forum. Nie wiem czy zauważyłeś, ale jest prawie 1mln napisanych postów. System archwizacji pozwala zmniejszyć wielkość bazy MySQL i uniknąć pewnych komplikacji przy codziennych porządkach. Archiwizowane są wątki, w których od dawna nie było żadnej aktywności. Czasem może się zdarzyć temat 'wciąż aktualny', ale to są wyjątki. Wtedy warto zapytać jeszcze raz....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

sama archiwizacja wątków jest konieczna ze względu na wielkość forum.

To akurat dosc oczywiste :sweat: wiec nie mam uwag do samej idei. Porzadek jakis musi byc, a wszystkiego na wierzchu trzymac sie nie da :icon_lol:

 

 

Czasem może się zdarzyć temat 'wciąż aktualny', ale to są wyjątki. Wtedy warto zapytać jeszcze raz....

A technicznie rzecz biorac - chyba mozliwe jest tez napisac do moda o odblokowanie zarchiwizowanego watku, nie? Tylko, wiem, pytanie po co, skoro szybciej samemu wrzucic pytanie. Ale wiesz, odpowiedz jest - moze po to, zeby w bazie nie bylo zdublowanych i pytan, i odpowiedzi;) co sie moze czesto okazac. Wtedy delikwentowi mozna krotko skomentowac problem - stary, przeczytaj od poczatku caly watek, w ktorym sam sie odezwales, potem wroc do tematu, jesli nadal bedziesz mial problem :devil:

:002: :002:

To tak pol zartem, pol serio, z bazami to zwykle jest zamieszanie takie, albo inne. Pozdr:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Root Admin

Wątki zarchiwizowane chyba nie mają już funkcji raportowania itp, dlatego zajmują mniej miejsca, bo mniej informacji się w nich mieści. Nie jestem do końca pewien, czy moderator może wyciągnąć temat z archiwum... My na pewno możemy, ale sam proces wyciągnięcia przez system z bazy trwa ok. dwie godziny - na to wpływu nie mamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli w tej konstrukcji bazy temat zamkniety = zarchiwizowany, to jest nadal aktywna opcja <zglos> bo az sama wlasnie sprawdzilam. Ale z tego co piszesz, to zamieszanie w ludziach i sprzecie na 2godz zeby wyciagnac i reaktywowac temat wygladaloby w tej sytuacji chyba troche na przerost formy nad trescia :icon_wink:
- co w zasadzie wyjasnia mi sprawe od strony praktycznej.

 

Od strony technicznej zapytam z ciekawosci:

 

 

System archwizacji pozwala zmniejszyć wielkość bazy MySQL i uniknąć pewnych komplikacji przy codziennych porządkach
 

 

 

Wątki zarchiwizowane chyba nie mają już funkcji raportowania itp, dlatego zajmują mniej miejsca, bo mniej informacji się w nich mieści.

No wlasnie - zmniejsza to wielkosc bazy bo watki sa poddawane hm, kompresji? W sensie czysto objetosciowym? W koncu to tez bity informacji, wiec jakos to sobie moge wyobrazic.

Czy inaczej - nie tyle przez ograniczenie/redukcje zawartych tam informacji, a raczej przez uproszczenie/redukcje relacji bazodanowych, co wyjasniloby brak mozliwosci odpowiedzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Root Admin

dokładnie Ci nie odpowiem, bo nie projektowałem tego, nie zagłębiałem się w temat i szczerze mówiąc, nie zamierzam :P. Ale zapewne jest tak jak mówisz, pewne rzeczy są uproszczane i to też miałem na myśli mówiąc o mniejszej ilości informacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej no, ale przeciez mozesz chyba przeprowadzic rozeznanie tematu chocby i bez zaglebiania sie :002:  W koncu od czegos jestes tu szefem, przynajmniej zrob dobre wrazenie, ze masz pod kontrola nawet to, czego nie wiesz :rolleyes:  Powaznie, no teraz to mi ta kwestia nie da spokoju ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby być kierowcą nie potrzeba znać się na mechanice i budowie maszyn.

Interesuje cię temat? Super, ale wykaż trochę własnej inicjatywy zamiast zwalać to na nas. Jest forum IPB, które pewnie znajdzie odpowiedź na to pytanie - http://forum.invisionize.pl/ .

Mnie to kompletnie nie interesuje, dostaję gotowy produkt, który działa i tyle jest mi do zarządzania potrzebne. Faktem jest, że baza jest mniejsza i chodzi szybciej, bo już była załamka przed uruchomieniem archiwizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekaj, ja niczego na nikogo nie zwalam. Wsrod kierowcow wyobraz sobie tez zdarzaja sie tacy, co z zamilowania lub drugiego zawodu znaja sie na mechanice i budowie maszyn. Jak nie zadam pytania, czym chyba nikomu krzywdy nie poczynilam, to sie nawet nie dowiem, czy wsrod tutejszej starszyzny ktos akurat sie w to bawi, czy nie, to szukam dalej. Tego forum co podales nie znalam, wiec zawsze jestem jeden krok naprzod. Super, i dzieki za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...