Skocz do zawartości

[Tarcze i zaciski] Wydajność Tektro Draco


authorman

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

Jak długo udało wam się skutecznie hamować zestawem fabrycznym. U mnie po przejechaniu 1,5k km bardzo spadła wydajność. Zjeżdżając z górki, prędkość ok. 40 km/h do całkowitego zatrzymania potrzebuję wcisnąć klamkę do końc. Poza tym dystans jaki przejeżdżam to ok. 50-60m. Nie wydaje mi się to normalne.

Czy wymiana klocków pomoże? Czy będę musiał wymienić także tarczę?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w swoim fullu mam te heble,  gdzieś właśnie przy 1500-2000km wymieniłem te oryginalne żywiczne klocki, powierzchnia była mocno chropowata a po wyrównaniu pewnie nie dużo by ich zostało strasznie już hałasowały.  Hamowanie też bez szału.  W poprzednią zimę kupiłem klocki Clarks półmetaliczne i hamowanie sporo się poprawiło i heble bardzo cicho chodzą. No jedynie jak dostaną trochę wody to lubią popiszczeć,  ale wystarczy kilka razy mocniej zahamować i już ok.  Tarcze mam z tego co pamiętam 180/160 możesz w garażu sprawdzić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, 

Jak długo udało wam się skutecznie hamować zestawem fabrycznym. U mnie po przejechaniu 1,5k km bardzo spadła wydajność. Zjeżdżając z górki, prędkość ok. 40 km/h do całkowitego zatrzymania potrzebuję wcisnąć klamkę do końc. Poza tym dystans jaki przejeżdżam to ok. 50-60m. Nie wydaje mi się to normalne.

 

Musisz sobie zdawać sprawę z masy czynników, które mają na to wpływ. Pytasz czy to normalne?? Masa ludzi w dłuższe wypady dajmy na to w góry zabiera ze sobą komplety nowych klocków. W takich warunkach i w deszczu znikają czasem w oczach. Poza tym nic nie piszesz ile masz jeszcze klocka. Jak się kończy to nie dziwota, że wydajność spada. Co do tarcz to z reguły starczają na kilka sezonów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz sobie zdawać sprawę z masy czynników, które mają na to wpływ. Pytasz czy to normalne?? Masa ludzi w dłuższe wypady dajmy na to w góry zabiera ze sobą komplety nowych klocków. W takich warunkach i w deszczu znikają czasem w oczach. Poza tym nic nie piszesz ile masz jeszcze klocka. Jak się kończy to nie dziwota, że wydajność spada. Co do tarcz to z reguły starczają na kilka sezonów.

 

Nie jeżdżę jakoś specjalnie dużo w górach. Raczej są to rogi polne, asfalty. Czasem jakieś górki ale bez szału. Właśnie sprawdzałem klocki .......i są słabe :D

Wobec tego jakie klocki polecacie. Teraz będę śmigał po Wrocławiu więc mniej "wertepów" więcej asfaltu.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ścierania bym się nie zgodził bo u mnie poleciały bardzo szybko, jak - nie potrafią powiedzieć ale przez ostatnie 2 sezony miałem 3 komplety a poprzednie klocki obleciały parę sezonów. Niemniej jednak chociaż są tanie to modulacja jest bardzo przyzwoita więc dalej je kupuję. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...