Skocz do zawartości

[Rama]Dartmoor Primal 29


Yoschi

Rekomendowane odpowiedzi

Na ten rok jestem już prawie pewny zakupu Peaka 29 ale zauważyłem taki o wynalazek.

Cenowo w przedsprzedaży tak samo jak Peak około 750 zł ale co nasi forumowi specjaliści mogą powiedzieć o geometrii.

Rozmiar L to 620mm górnej rury, 437mm ogona, i 69 stopni główki.

Dodatkowo przewody chowane w ramie.

 

Edytowane przez Yoschi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega rzezniol chyba nie w humorze :sweat: im więcej człowiek się naczyta tym bardziej głupieje więc wybacz mój brak wiedzy, swoją prawdziwą przygodę z rowerem rozpocząłem szczerze powiedziawszy niecały rok temu.

Co do rozpoznania dyscyplin to z definicji AM bardzo od XC się nie różni i co ma wybrać człowiek który chciałby poszaleć po górach/lasach, wybrać się czasem na jakąś całodniową podróż i te parę razy w roku spróbować swoich sił w maratonie, czy muszę kupić 2/3 rowery?

Co do Primala 29 zalecany amortyzator to 100-150mm w peaku 100mm, dane mówią o 69 kącie przy 120mm jak to wszystko będzie wyglądać przy 100mm?

W moim Unibike Evo kąt główki to 69,5 czyli jak dobrze wnioskuję to tak trochę w stronę AM, większy kąt to łatwiejsze podjazdy(poprawcie jeżeli się mylę).... ale u nas na Podlasiu nie ma czego podjeżdżać :sweat:.

Koledzy na forum bardzo zachwalają krótki ogon w Peaku, Primal ma jeszcze mniejszy.

 

Pozdrawiam :thumbsup:

Edytowane przez Yoschi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tam nie w humorze ... są to ramy o różnych przeznaczeniach, z różna geometrią ...

Dlatego kluczowe w wyborze jest to co chcesz na rowerze robić .

Dartmoor będzie lepiej jechał z górki ... Accent pod górkę.

Jak chcesz czasem wystartować w maratonie lub innych zawodach XC i zdecydowanie więcej czasu spędzisz w okolicach Białegostoku to Peak ... jak częściej będziesz śmigał po górach to Primal.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega to chyba przedstawiciel Canyona :whistling:  muszę się do Peaka przymierzyć i zobaczyć czy te 620mm górnej rury będzie wystarczająco, teraz mam 645 w Unibike z mostkiem 70mm i kierownicą 710 i pozycja jaką zajmuje jest jak dla mnie perfekt potrafię cały dzień spędzić na rowerze bez oznak bólu gdziekolwiek. Przy Peaku chciałbym wsadzić 90mm mostek i mam nadzieje że pozycja się nie zmieni zbytnio. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...

@Listopadiusz

Bardzo chętnie ją weźmiemy na warsztat jeśli w swojej wielkoduszności Velo da nam choć jedną sztukę do testów. Tymczasem to walka z wiatrakami. Może Wy, potencjalni klienci, pomóżcie i zaatakujcie dystrybutora? W kupie siła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę szkoda, bo rama sprawia wrażenie fajnej, porównując ją np. do On-One Parkwood za bagatela 200 funtów bije ją na głowę wyglądem i jakością wykończenia...
No ale póki nie ma żadnego testu to ciężko cokolwiek o niej napisać, można ją pewnie tylko pomacać w sklepie i samemu stać się testerem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Bardzo chętnie ją weźmiemy na warsztat jeśli w swojej wielkoduszności Velo da nam choć jedną sztukę do testów

 

Już myślałem, że to przez geometrię daleką i tak inną od wielbionego peak'a  :icon_wink:  Widocznie Velo wychodzi z założenia look but don't touch :down: .

On-One Parkwood wychodzi 250 nowych peelenów drożej, a czy 

 

bije ją na głowę wyglądem i jakością wykończenia...
to można by właśnie organoleptycznym testem zweryfikować

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewny zakupu Peaka 29

weźmiesz i będziesz zadowolony,ja po pobycie w Brennej i ostrych zjazdach po kamolach i pod górkę jestem mega zadowolony,rama wspaniale pracuje i tak samo prowadzi się w zakrętach,lekko nie miała i jeżeli dopadnie ją smutny koniec to wiem że następna będzie również rama Peaka.

Co do podkładek.......osobiście posiadam 3 sztuki i jakoś nie zauważyłem aby to upośledzało moją ramę,wręcz przeciwnie zawsze mam możliwość przełożenia kierki o sztukę lub dwie niżej,a co później zrobię z przyciętą rurą sterową pod wymiar mądrale? powieszę sobie na ścianie w ramkach ?

Edytowane przez venom2000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...