Skocz do zawartości

[rower] Trek Superfly


Emi00

Rekomendowane odpowiedzi

Mam nadzieję, że u mnie nie będzie konieczności wymiany ramy. 

 

Jak na razie, po kilku tygodniach użytkowania jestem mega zadowolony.  Miałem małe problemy z oponami Bontrager XR1 Expert bo strasznie "biły" Musiałem całość rozebrać, złożyć na "mydło", dobić na 5 bar i dopiero się ułożyły :-)

 

Oczywiście nie obyło się , bez mniejszych lub większych zmian. 

 

Ja miałemu siebie ten sam problem z moim Superfly z 2014. Kilka gum złapanych na maratonach, przesuwanie się fabrycznej taśmy skłoniły mnie do przejścia na mleczko. Prawie rok używam taśmy Caffelatex i mleczka Trezado. Jestem bardzo zadowolony.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ja miałemu siebie ten sam problem z moim Superfly z 2014. Kilka gum złapanych na maratonach, przesuwanie się fabrycznej taśmy skłoniły mnie do przejścia na mleczko. Prawie rok używam taśmy Caffelatex i mleczka Trezado. Jestem bardzo zadowolony.

 

Ja obawiam się, że jest to jakiś problem z tymi oponami. Rozbierałem to już dwa razy. Oddałem rower do serwisu na przegląd gwarancyjny i koła zostały ponownie złożone przez nich. Są lekkie bicia. Nie miałem możliwości przetestowania po złożeniu. Dobiję powietrze na maksa i zobaczę co się będzie działo.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie to mocno wkurzało. Nawet tańsze opony można było na tych samych obręczach i taśmie założyć i ułożyć przy pomocy najprostszej pompki. Kiedy zakładałem te Bontragery to aby to ułożyć, to za każdym razem kompresor. Natomiast mleczko załatwiło całą sprawę i jest o wiele lepiej, pewniej, przyjemniej :) :)

 

Rzeczą, która teraz mnie wkurza jest tylny zacisk. Bardzo często muszę dokręcać śrubę od tylnego zacisku, żeby zlikwidować luz.

Edytowane przez Wrociu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla zainteresowanych wagą roweru i kół. Superfly 9.8 XT, rozmiar 18,5 waży bez pedałów 10,98 kg. Byłoby trochę mniej, ale niedawno Trek zmienił specyfikację i teraz sztyca jest aluminiowa, a nie jak wcześniej karbonowa. Do tego koła DT X1800 jakie były w 2014 roku zastąpiono Bontragerami Mustang Pro, które są sporo cięższe, bo bez zacisków ważą ponad 1950 g!!! i to w rowerze, który katalogowo kosztuje 13 tysięcy. W moim egzemplarzu opony Bontragera to 662g i 692g. Bontragery już zostały zmienione na Rocket Ron + Racing Ralph i z wagi zeszło ponad 300g. Ponad 500g zeszło po zmianie na lżjesze koła.
Na zdjęciu jeszcze lżejsza konfiguracja na Furious Fredach. Waga bez pedałów spadła poniżej 9,9 kg, czyli ponad 1100 g na samych kołach! Wkrótce mam dostać karbonową sztycę na podmianę, bo w momencie zamówienia taka była w specyfikacji. Pozostaje jeszcze pozbyć się dętek i będzie jeszcze trochę lżej.

 

bb6746c6927b4377.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obręcze ZTR Crest

Piasty DT Swiss 350s

Szprychy Sapim CX

 

Waga – niecałe 1450 g, czyli ponad pół kilo mniej niż oryginalne koła. Gdybym miał zyskać 100 czy 200 g, pewnie bym sobie darował zmianę kół, ale pół kilo to już dużo.

Na razie jedna przejażdżka po asfalcie, więc prawdziwe testy jeszcze przede mną. Ważę 70kg, więc mam nadzieję, że nie będą sprawiać problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Sztyca (karbonowa) z pierwotnej konfiguracji na stronie Treka nie jest lżejsza od tej aluminiowej montowanej obecnie (chyba FSA). Miałem możliwość wybrania i wziąłem tą karbonową tylko ze względu na lepszą "amortyzację" :-) W swoim SF zaoszczędziłem dodatkowo wagę na wymianie siodełka (Selle Italia) i zmianie tarcz hamulcowych na obie 160 XT IceTech.

Czy ważyłeś fabryczne koła? Ktoś na allegro próbował sprzedać Mustangi Pro i z tego co widziałem to waga wynosiła jakieś 1860 g... Sam jestem przed wymianą kół i zastanawiam się co wybrać :-)

 

Pozdrawiam

 

Dominik

Edytowane przez dtrad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewny czy sztyca, którą dostałem to ta, która jest teraz w specyfikacji, czy może dostałem coś na szybko żeby wypchnąć rower z montowni. W każdym razie sklep obiecał mi Bontragera XXX, więc na pewno będzie sporo lżej. To co mam teraz to jakaś sztyca Bontragera, która waży 364g jezeli dobrze pamiętam. Powinno być więc jakieś 200 g mniej.

Co do kół to ważyłem je z tarczami i kasetą, po czym odjąłem ich wagę. Kasetę i tarcze kupiłem razem z nowymi kołami, więc mogłem je poważyć. Co prawda nowe tarcze mam XT  a oryginalne SLX, więc ich wagę brałem z netu, ale myślę, że nie mogłem się wiele pomylić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie jest posucha w temacie jakichkolwiek informacji na temat fabrycznych kół montowanych w SF. Przed wymianą chciałem sprawdzić co to za piasty w nich siedzą i jaką wagę mają obręcze, ale nie dokopałem się do żadnej ich specyfikacji. Dokładna waga Mustangów Pro ważonych przez wystawiającego na allegro to przód 835g, tył 1024g... Nie zmienia to faktu że są one nadal ciężkie no i te 19 mm szerokości wewnętrznej :-( Ja nadal zastanawiam się czy iść w redukcję wagi (Crest albo DT XR331) czy większą wytrzymałość i szerokość wewnętrzną (np. DT XM401) :-)

Co do sztycy to widzę że co rower to inna zamontowana. Ja przy zakupie swojego miałem zamontowaną aluminiową FSA, u Ciebie jakiś Bontrager ;-)

 


A ważyliście może RS SIDa w SF?

 

Bez manetki, z osią ważył około 1600 g z tego co pamiętam :-)

 

Dominik

Edytowane przez dtrad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci tak sam zmieniłem fabryczne mustangi na dt xm 401 ogólnie na kompletnych kołach różnica wynosiła około 900 g. różnice poza kołami opony ro-ro i ra-ra podstawowa wersja zalana mlekiem i tarcze slx kaseta została fabryczna , mam wszystko powarzone jeśli coś chcesz wiedzieć to pytaj bo nie pamiętam co i ile waży

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że powinieneś iść w mniejszy rozmiar, zwróć uwagę na dość duże długości górnych rur w tych ramach... Ja przy wzroście 174 cm i nodze 79 wybrałem 17,5...po fittingu musiałem wymienić jedynie mostek. Ogólnie jest zasada że do jazdy "bardziej wyścigowej" wybiera się mniejszą (nie mylić z za małą :-)) ramę :-)

Pozostaje tylko kwestia dostępności w chwili obecnej całej rozmiarówki...

 

Witam

 

Czy Superlfly 17,5 na wzrost 165 cm (noga 75) bedzie przesadą? Do jazdy bardziej wyscigowej na wielkoposlie maratony...amatorsko oczywiscie :)

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w swoim zeszłorocznym 9.8 XT mam aluminiową sztycę bontragera. O carbonie nic nie słyszałem ;) Faktem jest, że rower jest kowadlasty i zejście o kilogram czy więcej nie stanowi problemu i raczej nie trzeba się zastanawiać na czym urwać kilka gram.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz model 9.8 z 2014 (czarno-zielony), czy kupiony w 2014 tegoroczny model 9.8 XT (niebieski)? Model z 2014 miał chyba sztycę aluminiową, ale 2015 miał karbonową jeszcze na początku tego roku. Później zmienili specyfikację. Wejdź sobie na stronę Treka, na zdjęciu 9.8 XT jest wciąż sztyca karbonowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

 

Mam prośbę, może źle wiedzę lub nie widzę.

http://allegro.pl/rower-trek-superfly-9-29-deore-xt-rs-sid-i5350959947.html

Powiedzcie mi proszę co w tym treku jest nie tak, poza :

- wąską oponą z tyłu zamiast 2.20 jest 2.00,

- siodełkiem od innej wersji,

- dokręconymi rogami do kierownicy,

- na pewno jest powystawowy ? mi on bardziej wygląda na używany - kurcze co za beznadziejne zdjęcia ...

 

Zna ktoś może ten sklep w Jabłonce ? Warto w tej cenie zaryzykować lub za ile ?

Wystawiają faktury/paragony więc niekradzione - tyle dobrego.

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zdjęciach wygląda nieźle, prawie funkiel nówka nie śmigany :)

Jak na rower powystawowy to jednak cena podejrzanie niska - 45% procent taniej ?! A jeszcze w tej cenie jest zysk sprzedającego ! Zatem też sądzę, że to używka.

 

A co do tego co piszesz

Wystawiają faktury/paragony więc niekradzione - tyle dobrego

 

to zwróć uwagę, że sprzedający pisze o fakturze VAT Marża (komisowa) a to oznacza, że raczej nie kupił roweru z salonu od przedsiębiorcy, tylko  od osoby fizycznej, dlatego nie może rozliczyć VAT-u. Nie wyklucza to oczywiście legalności pochodzenia, bo równie dobrze za tak niską ceną i brakiem pełnej faktury może stać sprzedawca z salonu Treka, który kupił rower z upustem pracowniczym na paragon. Mimo to wyjaśniłbym to pytając o szczegóły zakupu. Pamiętaj również o kłopocie z gwarancją, która w Treku jest realizowana dla pierwszego kupującego.

 

Zwróciłem jeszcze uwagę, że sprzedający opisał napęd jako 10x3 co jest niezgodne ze zdjęciami i specyfikacją. Być może to tylko pomyłka w treści opisu, ale dlaczego jest wytłuszczona ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opony są takie fabrycznie, siodło również

 

 

W sklepie mówią że opony powinny być takiej samej szerokości, a siodło powinno mieć Hollow Ti - chyba że jest z drugiej strony.

Generalnie fajnie wygląda, cena wcale nie jest podejrzana bo nowy (też z wystawy) można kupić jakieś za 1500 więcej ale nie w Polsce.

 

Korci mnie jeszcze gdyby trochę opuścili ...

 

Dzięki za tą informację z korbą bo rzeczywiście co innego w opisie i na zdjęciach - chyba że wszyscy źle patrzymy - wkurzają mnie także te wysterowane zdjęcia....

Edytowane przez marcusb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupowałem w sklepie i z przodu mam szerokość 2.2, a tył 2.0.

Siodło mam identyczne z tym, że inny kolor.

 

Co do ceny to widzę, że od maraca zjechali 1000 zł, ale nie zaszkodzi się potargować.

Wydaje mi się, że ten rower był już w okolicy grudnia na Allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...