Skocz do zawartości

[rower] Trek Superfly


Emi00

Rekomendowane odpowiedzi

Paskudne kolory, ale cena bardzo dobra. :) Przy czym to jakieś starsze modele, bo w tym roku górna rura jest zespawana z dolną w pobliżu główki. Tegoroczna rama jest do kupienia w niemieckim sklepie, ale za 3.000 PLN:

https://www.bike24.com/1.php?content=8;product=147428;menu=1000,2,99,101;mid=0;pgc=0;page=54;orderby=2

Ciekawe, czy przy zakupie ramy i złożeniu roweru w autoryzowanym serwisie też obowiązuje dożywotnia gwarancja? Pewnie nie.

 

Rama się nie zmieniła - w rozmiarach 19,5 i większych dolna i górna rura nie jest zespawana.

Posiadam takiego w rozmiarze 23" i u mnie wygląda to trochę inaczej niż w katalogu:

http://archive.trekbikes.com/pl/pl/2014/Trek/superfly_6#/pl/pl/2014/Trek/superfly_6/details

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rafu potrzebujesz do zmiany converter ht jak sie nie myle czylu zmieniasz hak z jednej strony i nakretke z drugiej strony plus kupic sztywna os ale z tego co widze to bedzie ta pierwsza z dt swiss. Ja zmienialem w rowerze zony i converter z oska wyszedl cos kolo 250zl moze pare zlotych wiecej. Zadzwon do dre rowery zajmuja sie trekiem i tam tez kupilem sklep wysyla tez lub idz do sklepu gdzie zajmuja sie trekiem i tam dostaniesz caly zestaw. Btw oska treka jest robiona przez dt swiss.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotarły haki i oś, dotarło używane koło DT Swiss Spline M 1900, zmontowałem wszystko do kupy.... i nic nie wyszło - koło się nie kręci :(

Wygląda na to że zakończenie piasty (end cap) od strony bębenka jest za krótkie i po skręceniu osi kaseta zapiera się o ramę. Czy te haki akceptują każde standardowe koło 12x142, czy to może kolejny "standard" Treka? Jeśli to nie problem z hakami to może kupiłem bubla? Ogólnie wygląda to następująco:

 

6294135700_3.jpg

 

Jako że w niedzielę wyjeżdżam w góry i nie mam zbytnio czasu, pomyślałem żeby zrobić druciarską prowizorkę w postaci jakiejś dodatkowej podkładki czy coś w tym stylu. Myślicie że coś takiego wytrzyma do czasu wyjaśnienia tematu z hakami / end capem?

 

Edit: Właśnie się dowiedziałem że prawdopodobnie uda mi się załatwić właściwe zakończenie piasty, problem rozwiązany :)

Edytowane przez Rafu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Koledzy potrzebuję waszej pomocy :) poszukuje rowerku do max 4 tyś i dziś otrzymałem ofertę na rowerek Superfly 5 2016 ( 4100 zł) co myślicie to tym rowerku i cenie? Nie jestem zawodowcem nie będę mega szalał, będę śmigał głównie po lesie moja waga to 74 Kg. Czy w tej cenie znajdę coś lepszego? Kolega zaproponował mi też SF 6 za 4700 zł wiem, że warto dopłacić, ale dla mnie i tak już dużo dać 4 tyś za rower do bardziej amatorskiej jazdy. Z góry piękne dzięki za wasze opinie mam nadzieję , że ktoś mi pomoże:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam 25 km od Kotliny Kłodzkiej wiec gór nie brakuje, a za domem mam las w który też jest parę fajnych podjazdów , zjazdów , lejów po bombie:) dróg kamienistych jest bardzo mało raczej typowo leśne . Zastanawiam się jeszcze czy geometra tego rowerku nie będzie bardzo dokuczać kręgosłupowi jak wpadnę na pomysł pojeździć z żoną po w miarę płaskim terenie (drogi polne) np. takie 20-25 km w niedzielę na wycieczkę :) Przepraszam za takie pytania, ale do tej pory śmigałem na rowerze MTB za 800 zł z geometrą bardziej rekreacyjną.  

Edytowane przez hudinii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki koledzy za podpowiedzi,  dziś pojeździłem SF5 , a SF6 się sprzedał :( (kolory czarno niebieski). Sprzedawca powiedział, że może mi ściągnąć w kolorze fioletowo-niebieskim za 4900 zł więc cena lekko w górę i kolor jakiś taki...nie wiem jak w rzeczywistości będzie się prezentował. A już byłem z pieniędzmi w sklepie:( i myślę teraz o tym SF5 - boje się troszkę , że ktoś może mi go wykupić w tej cenie  (4150) i nie wiem czy coś lepszego znajdę w tym przedziale cenowym +/- parę zł. Ciężka spraw z tymi rowerami:) Człowiek zbiera, a później chcę jak najlepiej tą kwotę wykorzystać.

Edytowane przez hudinii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fioletowy na żywo wygląda lepiej niż w katalogu ale nadal jest fioletowy ;)

Tutaj możesz zobaczyć jak się prezentuje:

Może nie na żywo ale i tak lepsze to niż rendery z katalogu.

No ładny, ładny:D W rzeczywistości jeszcze lepiej się prezentuję w słońcu lakier pięknie się mieni:) wiem bo już go mam. Z zakupu jestem bardzo zadowolony , rowerek rewelka. Dziś tak na spokojnie zaliczyłem nim 40 km, bałem się troszkę o hamulce ale dają radę. Jedyne do czego muszę się przyzwyczaić to 36 zębów z przodu, fajnie jak by było z 2 więcej :)na las w zupełności wystarcza.

Mam jeszcze pytanie do Was koledzy, bo jak wiadomo o taki rowerek trzeba już dbać chodzi mi dokładnie o zabezpieczenie tylnych widełek przed obiciem łańcuchem. Dostrzegłem że jest tam naklejona przeźroczysta nakleja czy to wystarczy? Czy lepiej założyć coś takiego?

 

http://allegro.pl/force-velo-oslona-neoprenowa-na-rame-pod-lancuch-i6442988661.html

 

 

Edytowane przez hudinii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...