Skocz do zawartości

[rower] Trek Superfly


Emi00

Rekomendowane odpowiedzi

@@Rulez,

 

Uwierz mi, że w oba - trek bardziej rekreacyjnie, canyon bardziej sportowo i zwinniej - z resztą według rozmiarówki canyona L-ka to mój rozmiar.

Zobaczymy: Canyon powala mnie sztywnością przy mojej wadze ponad 100 kg i zwinnością pozycja jak na 26 calach, trek po prostu siadasz i jedziesz (to zasługa G2) ale mam wrażenie, że rama nie jest tak stabilna i sztywna jak w canyonie przy moich 105kg ;-) 

Szczerze powiem że bardzo nęci mnie 9.8 XT z Treka ... może, może ... 

Edytowane przez marcusb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj, według jakiej rozmiarówki w Canyone ?, według tego śmiesznego kalkulatora ? Próbowałeś na rowerze o wymiarach zbliżonych do Canyon L pojeździć w terenie ? czy zaraz po zakupie będziesz płakał,że źle dobrany rozmiar ?  :bye2:

Od kiedy to krótka rama jest bardziej sportowa ? jest dobra do uzyskania garba ... 

Dodam jeszcze, że przy nodze 92 cm sztyca o długości 400 mm będzie siedziała w podsiodłówce tylko na 10 cm ...

Edytowane przez Rulez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@Rulez,

 

czy zaraz po zakupie będziesz płakał,że źle dobrany rozmiar ? 

 

No i po co ta napinka ... jeździłem na obu - canyona można oddać Treka nie bardzo ...

W tym samym wątku jeden kolega pisze, że 21,5 jest idealne przy 187 drugi że 19,5 przy 185.

 

Napisałem dwa posty wyżej że Trek i Canoyon mierzy różnie rozmiar górnej rury

Trek podaje rozmiar do sztycy (prawdopodobnie siodła wyciągniętego na tą samą wysokość co kierownica, canyon do końca rury podsiodłowej)  a jak sobie przeliczysz różnice w kątach nachylenia główki ramy i rury podsiodłówej to może Ci się bardziej rozjaśni.

 

Cały czas twierdzę, że tylko 4 litery mogą Ci tylko prawdę powiedzieć, a większość forumowiczów szuka rady i ją dostaje po analizie długości rur ... serio kąty ktoś z Was liczy ... siedzi na tych rowerach i wypowiada się na własnych doświadczeniach ...

 

Kurcze... jak sobie dodasz 20 mm różnicy w tym co podaje trek na stronie, a tym jak to się ma w rzeczywistości to sorry ale ... bez komentarza.

 

Siedziałem na ośmiu ramach i dupsko mi podpowiada, a nie forum co mam robić.

Scott dla mnie to 21,5 cala plus mostek kierownicy 110-120 mm, a canyon XL to hmm prawie krążownik ale wygodny.

 

Serio @rulez jeśli możesz mi pomóc w doborze ramy to poproszę - chętnie spróbuję bo jestem zawsze otwarty na propozycję.

 

Moje wymiary

wzrost : 190

pachwina/przekrok 92/93 zależy jak mocna poziomicę wcisnę 

szerokość ramion 53 

długość ręki 67 

 

Szczerze chętnie przymierzę się do każdej propozycji.

 

Pozdrawiam

 

 

 

Edytowane przez marcusb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem skąd to przekonanie, że Canyon podaje długość inaczej niż Trek, otóż podaje tak samo, rama L to 19", ma krótką podsiodłówkę dla twojej nogi, przy tak wysuniętej sztycy łatwo doprowazić do pęknięcia ramy.

I teraz napisz mi, ile razy mam to powtórzyć żebyś zrozumiał ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro siedziałeś już na ośmiu ramach i 4 litery Cię nie zawiodły to forum na pewno nic więcej nie wniesie, przynajmniej w kwestii geometrii.

 

 

Trek podaje rozmiar do sztycy (prawdopodobnie siodła wyciągniętego na tą samą wysokość co kierownica

 

 

I tu nasuwa mi się taka zagadka. Większość rysunków oraz opis pomiaru rury horyzontalnej tak właśnie sugeruje, ale jak pokazują przykłady z poprzednich postów im większa rama w Treku tym większy błąd w pomiarze. Ja mam 17,5 i siodło minimalnie wyżej od główki ramy i wyszedł mi błąd minus 3mm, większe ramy mają nawet minus 20mm i zakładam, że ich użytkownicy mają siodła jeszcze wyżej.

 

Stąd pytanie, czy jest możliwe aby Trek podawał efektywną długość górnej rury licząc od jarzma siodła w kierunku główki ramy ale przy sztycy wysuniętej do ogranicznika ? Może więc stąd wynikają te brakujące milimetry ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosta odpowiedź .

Nic nowego nie pokazałeś, Canyon jest dużo mniejszy niż Trek, wyrażnie napisane :

Canyon długość efektywna, czyli horyzontalna ... 

Skoro chcesz wydać tyle na rower, to zrób sobie Bikefitting, przynajmniej będziesz wiedział jaka rama jest optymalna :

http://swietnapozycja.pl/?gclid=COHX85e4lsECFfLJtAod5yAAWA

 

Edytowane przez Rulez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak któryś z Was poda mi rozmiar ramy który jeszcze mam przymierzyć to chętnie to zrobię ;-)

 

 

A może jeszcze raz warto przymierzyć się do ramy, na której wcześniej jeździłeś. Która dobrze podjeżdżała, jeszcze lepiej zjeżdżała, d... i plecy nie bolały i czułeś się komfortowo. Potem znajdź nową ramę która jest najbardziej zbliżona do tamtego ideału, dołóż do tego nowoczesne wzornictwo i sprzęt, szczyptę sprawdzonego serwisu i przepis na nowy rower gotowy. Jak widać do tabelek należy podchodzić z rezerwą, a to co zaoszczędzisz na Bikefittingu dołożysz do mostka, kiery lub offsetu.

 

I jeszcze na flaszkę zostanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@Emi00,

 

Giant XTC Advanced 27.5 i 29 też L - mierzone i jeżdżone. Powiem więcej wolałbym M niż XL - też sprawdzone i jeżdżone.

Może mam krótki tułów albo ręce nie wiem tak to u mnie wygląda i tak czuję.

Nie będę więcej zaśmiecał tego wątku wszystko zostało już napisane.

 

Mierzyć, mierzyć i jeszcze raz mierzyć. 

 

Edytowane przez marcusb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

ama L to 19", ma krótką podsiodłówkę dla twojej nogi, przy tak wysuniętej sztycy łatwo doprowazić do pęknięcia ramy. I teraz napisz mi, ile razy mam to powtórzyć żebyś zrozumiał ?

 

 

 

lukmar, zdecydowanie 19.5. 21.5" to bardzo duża rama (660mm horyzontalnie!), wg mnie dla osób ok 195cm. Kolega ma 19.5", 190cm i leży mu idealnie, sztyca 4cm od ogranicznika.

 

Bądź tu mądry ... jeden pisze że L w canoyonie będzie za mało, drugi że podsidłówka w SF 19 cali 470 mm czyli jeszcze mniej niż canyonie to idał dla innego.

 

Canyon jedzie jak nie podpasuje będzie Trek 21,5.

 

 

 

to może warto się pomierzyć w ten sposób, do kolejnej weryfikacji: http://www.competiti...?INT_ID=IB12809

 

Mierzył tu i jeszcze na paru innych. Wychodzi różnie na różnych stronach.

 

 

Panowie dzięki za linki, opinie zobaczymy co z tego wyjdzie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

 

Przymierzam się do zakupu Superfly'a 9.8 i jak widzę mam taki sam problem jak większość piszących w tym temacie - rozmiar ramy. Wątek przeczytałem i pisało w nim parę osób o zbliżonej długości nogi i wzroście jak mój...czy moglibyście napisać jakie rozmiary wybraliście? :) Wzrost 174 cm, noga 80 cm. Tak jak pisał ktoś wcześniej, jestem pomiędzy trekowym rozmiarem 17,5" i 18,5", a dodatkową wątpliwość wprowadziły jeszcze wykryte przez kolegów różnice w wymiarze TT w stosunku do tego co podaje producent. Z jednej strony boję się że 17,5 będzie za mała, z drugiej strony nie chciałbym również kupić za dużej (mniej zwrotnej?) 18,5. Jeśli mi się uda zamierzam przetestować oba rozmiary, ale może ktoś z was kto miał podobny dylemat jeździ już Superfly'em i ma jakieś spostrzeżenia.

 

Pozdrawiam

 

Dominik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@dtrad,

Hej to jest bardzo proste ;-) musisz się przymierzyć i zdecydować do czego chcesz wykorzystywać rower.

 

Napiszę Ci na przykładzie Cuba Reaction : mierzyłem GTC SL 27,5 rama 22 cale  / Reaction rozmiar L(19) 29 / Reaction rozmiar XL 29 (21) i w życiu nie spodziewałbym się że :

 - najgorzej skręcał GTC SL 27,5 ponieważ ma całkowicie inny kąt główki kierownicy, a koło i amortyzator jest bardziej wysunięty do przodu i szczerze powiem że nie wiem czy pomogła by w tym przypadku mniejsza rama.

- dobrze jeździło się na XL 21 cali 29 koło - ale rower średnio zrywny, najłatwiej w nim poderwać przednie koło ale skręca jak krążownik,

- najlepiej w moim przypadku było na 19 i kole 29 - skręca jak należy i przyspiesza o wiele szybciej niż dwa pozostałe.

 

Tyle własności jezdnych w skrócie teraz wykorzystanie:

- jak chcesz jeździć dynamicznie lub ścigać się z kolegami lub w maratonach, nudzi Cię jazda po prostej weź mniejszy z resztą Trek sam tak pisze na stronie : http://www.trekbikes.com/us/en/suport/faq/question/what_size_of_bike_do_i_need/

"If you’re between sizes, it’s generally best to go with the smaller size. It’s easier to make a smaller frame fit a little larger than vice versa. "

- jeżeli jeździć będziesz turystycznie, więcej po prostej lub bardziej ubitych drogach kup większy.

 

Nie patrz tylko na rozmiary ram, kół, długości rur podsiodłowych i łańcuchowych, ale także i na kąty w rowerze bo można się bardzo zdziwić.

Trek chwali się G2 więc prawdopodobnie dużej krzywdy sobie większą ramą nie zrobisz, tym bardziej że przekrok mają dość nisko w porównaniu np. do takiego Cuba czy Canyona.

 

Nie wiem na ilu rowerach jeździłeś i do ilu się przymierzałeś dlatego napiszę raz jeszcze - mierz ile wlezie.

 

Pozdrawiam

 

 

 

Edytowane przez marcusb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Dzięki za odpowiedź. Spróbuję je przetestować na pewno, nie wiem tylko na jak długi czas uda mi się wypożyczyć rowery w obu rozmiarach. Do tej pory jeździłem na 26 i tutaj jako taki ogląd i doświadczenie z doborem wielkości ramy mam. Superfly ma służyć jako rower do pościgania się na zawodach, więc zależy mi na jego "zwinności". Patrząc na  rozmiarówkę Treka (tą rzeczywistą i  wirtualną) odpowiedni dla mnie rower to 18,5" który jest "rzeczywistą" 17,5" :-) 26 które miałem to były właśnie 17,5-18" - to cały czas wzbudza jeszcze moją wątpliwości, ale coraz bardziej przekonuję się do trekowej 17,5. Prawdopodobnie w przyszłym tygodniu uda mi się spróbować jednego i drugiego i wtedy zapadnie ostateczna decyzja ;-)

 

Pozdrawiam

Dominik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisał ktoś wcześniej, jestem pomiędzy trekowym rozmiarem 17,5" i 18,5"

 

 

Nie wiem kto wyciąga takie wnioski ale sugeruję, abyś wyciągnął własne. Kierowanie się mądrościami innych często kończy się rozczarowaniem i uśmiechem politowania, bo jak inaczej traktować wypowiedzi osób, które wsadzają 174cm na 620-sto mm górną rurę. Zakładam, że Twój wcześniejszy 26" w podanym przez Ciebie rozmiarze miał górą rurę na poziomie 575-595 mm, jeżeli miał sportową geometrię na której Ci zależy.

 

Nie patrz więc na marketingowe rozmiary tylko wyciągnij wnioski z poprzedniej ramy i tak dopasuj nową aby zachować ten sam komfort. Nie po to Trek stworzył SF o sportowej geometrii, żebyś zamieniał go w dłużyce która zachodzi przy skręcie i sygnalizuje migaczem.

 

Mam podobne wymiary do Ciebie tj. 174cm, noga 84 (zwróć uwagę na przekrok ramy) mierzyłem oba poruszane rozmiary i nie wyobrażam sobie singli a przede wszystkim podjazdów w górach na 18,5". Jeżeli wolisz XC to tym bardziej rozmiar w dół a nie w górę. Chyba, że Twoje pozostałe wymiary jak ręce czy tułów są nienaturalnie większe to pozostaje Ci puenta marcusa - mierz ile wlezie.

Edytowane przez errwin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dominik,

 

Ponieważ w podpisie masz Warszawę to polecam Ci sklep na Al. Niepoległości, niedaleko metra Wierzbno. Nie wiem jakie są teraz tam możliwości, ale w lecie wypożyczali do testów Treki na dzień , dwa za kasę (chyba około 100pln/dobę). Myślę, że warto skorzystać z takiej opcji przed zakupem.

 

Pozdrower,

Dawid 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam dokładnie 174cm i nogę 79-80cm i byłem / jestem użytkownikiem Treka Superfly Elite w rozmiarze M. 

Jednym słowem - na ten wzrost pasuje IDEALNIE !!! Nie wyobrażam sobie przy tym wzroście i kołach 29" używania L-ki.

P.S. Rower o którym mowa jest właśnie do sprzedania na Allegro (nick jak tutaj)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam 185 cm i mam virtualne 19.5" czyli actual 18,5" Jesteś 10cm niższy więc zdecydowanie mniejszy rozmiar. Rowerek dla mnie jest ideał co do wielkości, a jestem z tych o sportowym zacięciu ;)

 

A jaki masz przekrok?

Dominik,

 

Ponieważ w podpisie masz Warszawę to polecam Ci sklep na Al. Niepoległości, niedaleko metra Wierzbno. Nie wiem jakie są teraz tam możliwości, ale w lecie wypożyczali do testów Treki na dzień , dwa za kasę (chyba około 100pln/dobę). Myślę, że warto skorzystać z takiej opcji przed zakupem.

 

Pozdrower,

Dawid 

 

Dawid,

a mają już w sklepie w Warszawie na stanie rowery Treka na rocznik 2015?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...