Skocz do zawartości

[kolano] zapalenie stawu


jaco69

Rekomendowane odpowiedzi

Temat stary jak samo Forum, ale wcześniej czy później z tym problemem zetknie się chyba każdy, kto jeździ na rowerze więcej niż tylko rekreacyjnie.

Dopadło teraz i mnie zapalenie stawu kolanowego (powód-uraz mechaniczny i przeciążenie), czyli dziwny ucisk w kolanie przy jeździe i chodzeniu, podwyższona ciepłota kolana-typowe objawy.

Zastanawiam się czy w tej sytuacji powinienem całkowicie odstawić rower, czy może spokojnie jeździć np. 10 km. dziennie, jeżeli odstawić bika to na ile żeby mieć pewność, że staw jest wyleczony?

Dodam, że jako kurację stosuję Glukozaminę w tabletkach i kremie oraz Fastum.

Proszę o poradę Tych, którzy walczyli z takimi przypadłościami. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krioterapia daje efekty przeciwbulowe oraz przy zapaleniach

reumatoidalnych,

 

w Twoim przypadku polecam jednak poradę dobrego ortopedy

i to najlepiej specjalizującego się w leczeniu sportowców

- uważaj na to kolano

 

ps. jesli chcesz jeżdzić to raczej na rowerze stacjonarnym

bez obciążenia puki się nie wyleczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, byłem u lekarza, który jest moim kuzynem, (dlatego mu nie wierzę tak do końca) i powiedział mi, że moje kolano nie jest w sumie takie najgorsze. Nie ukrywam, że miałem nadzieje, że powiecie "powinno się jeździć”, bo "ból", kiedy widzę mój sprzęt taki samotny jest straszny... :D

Całe szczęście,że pogoda jest do bani (wybaczcie mi :P ) jakoś mogę to przetrwać

 

Ale jest cieżko...........

 

Może jeszcze ten tydzień jakoś przetrzymam, ale w następnym siadam na bika bo to jest silniejsze ode mnie.

 

Macie może jakieś nowe metody na kolano?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety metod skutecznych nie ma :( . Jedyną w miare skuteczna jest zabieg operacyjny który i tak nie zagwarantuje że bedzie wszystko wporządku. A mówie żebyś nie obciążał kolan bo kiedyś sam bardzo często bagatelizowałem różne stłuczenia kolan..naciągnięcia więzadeł i nie wyszło to na dobre ;) . Bardzo częst oodczuwam z tego powodu silne bóle w kolanach które pojawiają się nagle. Także jeśli niechcesz mieć w późniejszym czasie problemów lepiej wylecz kolano zanim będziesz je obciążać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...