Skocz do zawartości

[rower] ścieżkowiec


NIEDZWIAD

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, planuje zakup mozliwie najbardziej uniwersalnego ścieżkowca na zimę, lato, Beskidy, Bieszczady ale głównie na szlaki Lubelszczyzny i Puszczę Kozienicką. Nie zamierzam brać udziału w maratonach, interesuje mnie czysta przyjemność jazdy na rowerze i wygoda jako że czasami będę jeżdził ponad 6 godzin. Mam duże doświadczenie na szosie i zerowe w terenie, dlaetego proszę was o pomoc, mam 185 wzrostu i ważę ok 90 kg, mój budżet to 9000, mój typ to:

https://www.canyon.com/_pl/mountainbikes/bike.html?b=3182

proszę o komentarze, ewentualnie o alternatywne propozycje. Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogolnie jesli mozesz, unikaj roweru z foxem z przodu, szczegolnie bez kashimy, canyon jest ma dosc krotka gorna rure, niektorzy twierdza, ze to dobrze w sciezkowcu, wg mnie zdecydowanie nie

 

camber bardzo fajny, ale osprzet jednak gorszy, poszukaj mondrakera factora 2013, tez bardzo fajny sprzet, moze bylaby nawet do kupienia sama rama, stumpjumper fsr tez spoko....tak naprawde w tym okresie lepiej skupic sie na szukaniu okazji, niz konkretnych modeli


ogolnie jesli mozesz, unikaj roweru z foxem z przodu, szczegolnie bez kashimy, canyon jest ma dosc krotka gorna rure, niektorzy twierdza, ze to dobrze w sciezkowcu, wg mnie zdecydowanie nie

 

camber bardzo fajny, ale osprzet jednak gorszy, poszukaj mondrakera factora 2013, tez bardzo fajny sprzet, moze bylaby nawet do kupienia sama rama, stumpjumper fsr tez spoko....tak naprawde w tym okresie lepiej skupic sie na szukaniu okazji, niz konkretnych modeli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja polecę swoją zabawkę, za okazyjna cenę:

http://www.jensonusa.com/Niner-Rip-9-Frame-2011

Ewentualnie ekonomicznie:

http://www.bike-discount.de/shop/k325/a106084/ams-29-sl-frame.html

resztę gratów dobierzesz sobie sam w Polsce, za 9k, możesz zbudować nawet na karbonowych kołach ;)

Edytowane przez leo2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój jest czuły i (i) zapada się na D; (ii) nie zapada się na T.  Rocznik 2013 jest mniej sztywny niż wcześniejsze.

 

Co nie zmienia faktu, że to dobry wideł tylko cza go brać za mniejsze pieniądze niż śpiewa Cult-bikes, bo trochę jednak nie dorasta do ceny.  No ale tak już bywa z dużymi markami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Kaniam,

 

Moja propozycja to Whyte T129.  Właśnie świeżo oblatałem wersję S.

 

1700 funtów czyli 8 i pół kilo złotówek.

 

Napęd X7, geo jak to zwykle w Whte'ach dośc radykalne, 2x10, Reba RL i Monarch RL dające 120/120 z wariacją na temat Horsta.

 

No i bedzie to sprzęt zdecydowanie bardziej ezotyczny niż Canyon, Trek, Szpec...

 

Whyte T129

 

Szacunek...

I.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaniam,

 

Moja propozycja to Whyte T129.  Właśnie świeżo oblatałem wersję S.

 

1700 funtów czyli 8 i pół kilo złotówek.

 

Napęd X7, geo jak to zwykle w Whte'ach dośc radykalne, 2x10, Reba RL i Monarch RL dające 120/120 z wariacją na temat Horsta.

 

 

 

A jak z dostawą do .pl i wzrostem? 185 to chyba górna granica tego co Whyte oferuje (też się nad tym zastanawiałem, bo oferta niegłupia - ale za duży jestem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

A jak z dostawą do .pl i wzrostem? 185 to chyba górna granica tego co Whyte oferuje (też się nad tym zastanawiałem, bo oferta niegłupia - ale za duży jestem).

 

Dostawa to raczej nie problem. Whyte nie spzredaje bezpośrednio, tylko przez sieć niezależnych dealerów. Pozostaje znaleźć sklep, kupić i odpowiednio wykartkować za przesyłke do Kraju-Raju.

 

Fakt-faktem że przydałby sie jeszcze rozmiar XL dla ludków powyżej 190cm wzrostu...

 

Szacunek...

I.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...