Skocz do zawartości

[rama full] Jaką wybrać aby przełożyć graty z Unibike Flite '12


crupez

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

Crupez, za ta kwotę -nie warto.

Ario, to bardzo podstawowy tłumik RSa, który zresztą można dostać taniej

http://www.synkros.pl/product-pol-2870-Rock-Shox-Ario-2-2.html

Za tą samą kwotę masz zdecydowanie lepszego Monarcha.

http://www.mbike.pl/Amortyzator-Rock-Shox-MONARCH-RL-2013(4,9115,21359).aspx

lub , za trochę mniej,Manitou

http://www.mbike.pl/Amortyzator-Tylny-Manitou-Radium-Expert(4,9115,19762).aspx

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tam od razu wybuchnie. Mój pierwszy po prostu się nie uginał, zaś później jak się już ugiął to nie wracał. Teraz mam w ramie już czwartego Epicona, a i jednego Duroluxa zdążyła przyjąć.

 

No, to skoro już się zestresowałeś, z pierwszym faktycznie miałem problemy, ale to był jeszcze stary model. Od wymiany ponad rok temu nie mam żadnych problemów. I de facto jest to drugi, bo serwisant u dystrybutora nie potrafił zrozumieć, że potrzebuję damper takiej a nie innej długości i przysyłali do sklepu złe   :)

 

Jeśli nie masz jakichś wygórowanych wymagań, będziesz zadowolony. Choć nie ukrywam, że dzisiaj brałbym pewnie Radium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość za mną )

Złapałem error, bo się okazało, że mufa jest szersza niż we Flite. na czuja wyciągnąłem dwie podkładki i powinno być ok.

Mam obawy co do zmieniarki przedniej "top swing" z flite, wydaje mi się, że podczas dobicia dolny "wahacz" będzie uderzał o jej obejmę. Jeżeli tak się okaże po założeniu dampera, to trzeba będzie kupić jakiś "down swing".

 

Na jutro pozostało założyć damper (śrubki takie jak mają być załatwił mi znajomy), założyć przednią zmieniarkę, regulacje :)

 

q7q5.jpg
ln6g.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co finito :) Zmieniarkę kupiłem SLX m661 i siadła elegancko (Fan Sport jak zwykle nie zawiódł, cena 102 na półce, 90 po rabacie)

Był mały error, trzeba było dołożyć jedną podkładkę pod suport, bo pierwszy blat za nic nie chciał wejść.

Pancerze poskracane, wszystko wyregulowane, można zamknąć temat :)

rkf8.jpg

bxpf.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

120mm ma epicon.


Edit.

Mimo, że rama ma całkowicie inne konty kąty, bo jak przyłożyłem "na oko" jedną ramę do drugiej, to główka była pod całkowicie innym kontem kątem, to pomijając bujaną dupę, pozycja za kierownicą bardzo podobna do Unibike. Nie zauważyłem jakichś drastycznych różnic i cieszę się, bo miałem lekkiego pietra czy geometria mi spasi, w końcu to 21'. Jest OK :)

 

Padło pytanie jak pracuje zawieszenie. NIe mam doświadczenia z full susp. ale jak jeździłem nim po wyboistym podwórku specjalnie najeżdżając na nierówności, to odnoszę wrażenie, że wybiera zarąbiście :) Zobaczymy jak pojadę w jakiś lasek, oby było jeszcze dane w tym roku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zrobiłem jakieś 300km i wiem, że nie mam porównania do innych FS, ale jazda na tej ramie to jak dla mnie coś pięknego. Pobawiłem się trochę z ciśnieniem w damperze, tłumieniem powrotu i uzyskałem wg mnie fajne ustawienie. Zawieszenie wybiera najmniejsze nierówności, a podczas przyspieszania nie buja praktycznie w ogóle. Po kilku jazdach ustawiłem SAG w przednim widelcu na możliwie największy, bo przy komfortowej pracy zawieszenia tylnego, przednie wydawało się nieczułe. Po zmniejszeniu ciśnienia w widelcu komfort jest niesamowity. Jazda po ścieżkach leśnych, kostce brukowej, jakichkolwiek nierównościach stała się jeszcze przyjemniejsza niż dotychczas i bezpieczniejsza, bo przyczepność znacząco wzrosła :) Wiem, że podniecam się jak dziecko, ale chyba każdy kto spróbuje FS tak ma :P Rower waży 13,9, a więc kilogram więcej niż mój były HT Unibike, nie jest źle, w ogóle nie odczuwam tej wagi.

 

Mała ciekawostka:

18c.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy dużym SAGu osłabię działanie sprężyny negatywnej, a co za tym idzie czułość na małe nierówności, przynajmniej tak mi się wydaje na chłopski rozum. Poza tym epicon ustawiony na 140mm ponoć traci sporo na sztywności, której i tak nie ma za wiele :P Póki co zostaje tak jak jest.

 

Co do sztycy, to jest 350mm, czego dałbyś dłuższą ?? Sporo jej jeszcze w ramie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 lifetime warranties for bearings 

 

to znalazłem na stronie firmy Santa Cruz - raczej niespotykana rzecz jak na łożyska ramy amortyzowanej :)

 

Whyte ma tak samo, co w rezultacie sprowadza sie do tego, że jak łożyska padną to wymienia Ci je na koszt firmy...

 

Szacunek...

I.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba wzmocnisz ... bo duży sag, to niższe ciśnienie a negatywna działa przeciwnie do pozytywnej

Sprężyna oddaje tylko do pewnego momentu co można zaobserwować spuszczając powietrze z widła. Ustawiając małe ciśnienie, a tym samym duży SAG (większy niż przewidywana norma) łapiemy się tak jakby na końcówkę sprawności tej sprężyny. Niech mnie ktoś poprawi jak się mylę :)

 

Tak jak @@Yoschi napisał. Jest 120 i pewnie tak zostanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...