Skocz do zawartości

[Trening] trening zimą


Darkwojtek

Rekomendowane odpowiedzi

A mam pytanie. Może ktoś polecić mi jakiś tani trenażer ?tak w okolicach 500zł

 

Co sądzicie o tym http://www.centrumrowerowe.pl/trenazery-rowerowe/na-tylne-kolo/p,trenazer-volare-pack-el0011109-czarny-elite,40304.html

możesz go śmiało kupować, kiedyś na nim kręciłem przed zawodami bo kolega mi pożyczył masz tam 5 stopni oporu, jedynie do sposobu montażu roweru miał bym zastrzeżenia bo sprawia wrażenie szybko zużywającego się, ja osobiście używam tego http://velo.pl/trenazery-i-rolki/trenazery/tacx/sirius

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tylko masz możliwość to jeździj na zewnatrz.

Bzdury Panowie piszecie. Trenażer daje dobre możliwości treningowe, natomiast jego największa wadą jest nuda. Dla mnie trenażer to max 2h przy muzyce i przygaszonym świetle. W klubach fitness zawsze możesz wybrać się na zajęcia spinningowe, do tego jednak przydadzą się buty z blokami mtb. Można sie wpiąć w pedały i całkiem prosto dobrać odpowiednią pozycję. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mowiecie o treningu, czy o zimowych przejazdzkach?

Do autora tematu, jak chcesz sobie pokrecic na trenazerze, tak jak jezdzac na zewnatrz, to sie mozesz niemilo rozczarowac.

W zadnym wypadku nie jest to substytut jazdy na szosie. No moze dla niektorych jest ale to trzeba miec zdrowe zaciecie, zeby godzinami na tym krecic.

Natomiast jest to doskonale urzadzenie do przeprowadzania specjalistycznych, ukierunkowanych treningow.  Polecam krotkie, bardzo intensywne sesje. Nie ma mowy o nudzie. Aczkolwiek dluzsze krecenie, tez jest mile widziane. Dobrze zeby i ono mialo jakis plan i cel. O silowni tez nie zapominaj, bo na samym trenazerze zbytnio nie wzmocnisz "core muscles".

 

Co do samego urzadzenia, warto zainwestowac w takie z miernikiem mocy. Opieranie sie na pulsometrze jest bardzo uposledzone opoznieniem reakcji naszego organizmu na szybkie zmiany obciazen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz śmiało trenować zimą tylko, że podczas opadów i zalegania śniegu drogi lokalne są nieodśnieżane. Dlatego zdecydowanie lepiej przerzucić się na MTB. A trenażer... cóż... na nim za daleko nie zajedziesz;)

 

Tyle, że aby pojeździć sobie zimą na rowerze i nie przemarznąć trzeba wydać trochę kasy na zimowy strój. Począwszy od bielizny termoaktywnej, przez rękawiczki, kurtkę i ochraniacze, a w przypadku MTB zamiast ochraniaczy po prostu buty zimowe na rower.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaletą trenażera jest to, że pozwala na bardzo dokładne zaplanowanie i przeprowadzenie treningu, przy czym cały czas spędzony na trenażerze jest czasem netto - tj. nie marnujesz sił/energii na dojazdy, zmienne warunki, ruch drogowy itp. - wyłącznie siedzisz i kręcisz.

 

Innymi słowy, treningowo patrząc, taki sam czas spędzony na trenażerze jest efektywniejszy niż taki sam na rowerze.

 

Do tego odpada ryzyko zdrowotne związane z przewianiem, przeziębieniem czy upadkami.

 

Druga strona to nuda. Ale na nią sposobem są np. seriale.

 

No i nie jest tak, że jak zejdziesz z trenażera na początku sezonu to wymiatasz na podwórku jakbyś całą zimę nie schodził z roweru.  Przesiadka bywa okupiona wysiłkiem, ale i tak jest monstrualnie lepiej w porównaniu do nicnierobienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja potrzebuje trenażera ponieważ, w zeszłej zimie rower stał i ja też :( a na wiosnę było makabrycznie z kondycją.

W tej zimie chce jeździć na trenaże przynajmniej kondycje nie spadnie i też mam z domu ławeczkę co modę sobie siłowy trening zrobić.

 

 

 

1415chris mógł byś mi jakiś trenażer polecić z miernikiem nocy. Bo ja się nie znam a opinie są różne.
Trenażer jest też z licznikiem przejechanych km ?

 

 

Ja sobie tak myślę że trening na trenażerze bym robił krótkie sesje np 1h ale co dziennie

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak szczerze to po co jest miernik mocy. Po to żeby sprawdzić z jaką siłą się jedzie ?

ja myślałem że trenażer to jest bez żadnych czujników. Trenażer i ewentualnie licznik i to chyba wystarczy do treningu. Ja nie jestem zawodowcem więc mi chyba taki wystarczy za 500-600 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

 

Kupiłem trenażer TRENAŻER ELITE QUBO POWER MAG. Jedni powiedzą że dobry inni że inny by kupili.

Ale ja chciałem się zapytać jaki byłby dobry program na wyrobienie kondycji przez zimę ?

Z tego co czytałem to mniejszy opór i szybsze pedałowanie i zmiana np. co 3-5 min na większe obciążenie i na odwrót.

A może Wy coś polecicie z programów ?

 

Pozdrawiam Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...