Skocz do zawartości

[rower] Lapierre X Control 629 2013, Canyon Nerve 7.9 AL 2013 a może coś innego?


13kisiel13

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Szukam fulla 29 o skoku 100mm max.110mm. Interesują mnie rowery główka tapered, sztywną osią z przodu oraz 12x142 z tyłu. Zależy mi na sztywności i wadze, czyli standard. Wolę też mieć gorszy osprzęt i kola ale lepszą bazę do późniejszej rozbudowy. Na razie po głowie chodzą 2 rowery: Canyon i Lapierre. Oba rowery są z 2013 roku. Canyon wychodzi lepiej osprzętowo i ma 2 Foxy. Lapierre ma lepszą geometrię, mam go dostępnego w zaprzyjaźnionym sklepie i jest o ponad tysiąc tańszy, jednak posiada damper produkcji Lapierra oraz ma Rebe za którą osobiście nie przepadam. Co wy o tym myślicie? Który jest bardziej sensowny? A może jakiś inny rower w podobnym przedziale cenowym co te dwa?

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Edytowane przez 13kisiel13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Full ma być do śmigania po lasach i bezdrożach na Lubelszczyźnie i okolicach. Czasem startuje też w maratonach. Tu, gdzie mieszkam nie ma ogromnych gór, jednak zdarzają się długie podjazdy i fajne drogi w dół. Wcześniej śmigałem na Epicu czyli typowym ścigancie i nie miałem do niego żadnych zastrzeżeń, no może z wyjątkiem braku skoku w kilku sytuacjach. Wolałbym, żeby rower przesadnie nie bujał, ale rozumiem też, że to nie HT i ma prawo czasem próbować mnie ululać jeśli nie dostosuje techniki.

Edytowane przez 13kisiel13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sa, ale wzglednie rownowazne, wiec jesli ci sie podoba i jeszcze masz na niego dobra cene, to szkoda czasu na szukanie alternatyw

 

nie wiem od czego to zalezy, ale foxy pod 29 z fitem to jakies nieporozumienie, najnowsze modele z kashima i innymi uszczelkami sie juz tak nie zapadaja, ale zwykly fox o skoku do 120mm to wg mnie jeden z gorszych widelcow z wyzszej polki, do tego PODOBNO niedawno fox przyznal sie, ze wyszla cala seria wadliwych tlumikow, czy czegos tam, gorsze sa tylko dt, z reba byc moze miales problem wynikajacy ze zlego jej ustawienia, ktore w przypadku solo air jest o niebo latwiejsze, choc nie ma co ukrywac, jest to widelec raczej zawodniczy, anizeli dla wygodnickich....przynajmniej masz pewnosc, ze rock shoxa nie zajedziesz w sezon

Edytowane przez nabial
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do tego PODOBNO niedawno fox przyznal sie, ze wyszla cala seria wadliwych tlumikow, czy czegos tam, gorsze sa tylko dt

 

Na szczęście poprawiają to za darmo  :thumbsup:  Za Foxem nie przepadam, ale producent moim zdaniem zachował się przyzwoicie.

Co do alternatyw - równażne czy nie, zawsze warto zobaczyć.

 

Można się jeszcze rozejrzeć za Mondrakerem: http://www.mondraker.pl/oferta/rowery/trail29er.html

Coś zza wielkiej wody Diamondback Sortie: http://www.diamondback.com/bikes-mountain-29er-sortie-2-29

 

Jeśli masz Lapierre'a na miejscu, jazda próbna wypadła pozytywnie i odczucia wizualne też są ok, to pozostaje dokonać zakupu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lapierra mogą mi ściągnąć w dowolnym rozmiarze z ogromnym upustem (aż dziwne, że im się to ciągle opłaca), więc jeszcze na nim nie śmigałem. Wiem, że ma fajną geometrię ponieważ kilku ludzi, którzy mają ogromne doświadczenie i znają mój styl jazdy bardzo poleca mi rowery z tej serii. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

camber to ogolnie wg mnie najlepszy rower speca, daje ogrom funu, ale jego domena nie jest efektywnosc - rower dla typowych polykaczy km, ktorzy na zegarek patrza tylko, gdy chodzi o planowany czas przerwy na szlaku :) dodatkowo w tej specyfikacji jego wyjsciowa cena jest wrecz nie do przyjecia, jak brac to wyzszy konfig, przynajmniej z docelowym amortyzatorem typu reba

 

http://www.specialized.com/pl/pl/bikes/mountain/camber/camber-comp-evo-29#specs

Edytowane przez nabial
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałeś jaki rozmiar ale jeśli np 19" i budżet sądząc po proponowanych modelach ok 9k pln to na CRC jest ciekawy rower:

http://www.chainreactioncycles.com/de/en/kona-hei-hei-29er-supreme-suspension-bike-2012/rp-prod95373

sztywne oski, rama z dodatkiem skandu z dobrą gwarancją, amory foxa w tym przód RLC a tył 23, do tego pełna grupa X9 Srama.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uswiadomilem sobie, ze moja krytyka osprzetu cambera comp dotyczy modelu 2014, a nie 2013 :) sorry, za bardzo pogonilem kalendarz

 

E tam, 2013 też jak najbardziej nadaje się do krytyki - ja dlatego wybrałem model z 2012 (inna rzecz, że jak dla mnie Fox Evo z Cambera sprawuje się lepiej niż moja stara Reba). Tym niemniej rower bardzo fajny do "wożenia d**y" - może nie za szybko pod górę, ale podjedzie -a z góry pójdzie jak przecinak ;)

 

Dość ciekawy test porównawczy był w Bike czy jakimś innym niemieckim magu - 12 fulli 29 do 2k Eur - daje to jakies pojecie co się do czego nadaje.

Edytowane przez mucher
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj proszę link do tego testu o ile taki istnieje.

 

mountainbike-magazin.de/test/bikes/29er-touren-mountainbikes-12-modelle-um-3-000-euro-im-test.783136.2.htm

 

Hmm, do 3000 Eur - ale w sumie licząc promocje i to, że większość prezentowanych modeli ma też tańsze wersje specyfikacji - da się zejśc do tych 2 tysięcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...