Skocz do zawartości

[sluchawki] Czy jest roznica?


End

Rekomendowane odpowiedzi

faktycznie mx300 sa ok i tanie tez mam takie teraz uzywa je moja corka z samsungiem :) a co do seryjnych sluchawek to niestety jest przypadlosc WSZYSTKICH mp3 player-ow moje biale;) sluchaweczki od iPod-a tez leza w pudelku i sie nawet do nich nie zblizam :D

 

pozdrawiam

 

michal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może i ja dorzuce coś do listy dobrego sprzętu. Od kilku dni testuje Sennheisery MX 550. Wcześniej miałem Philipsy HE580. Tych słuchawek jednak nie można do siebie porównać, zupełnie inna charakterystyka, Senki dobrze produkują poczucie dźwięku przestrzennego, prawdę mówiąc są to jedyne pchełki które produkują muzę dobrej jakości. Góra jest bardzo mocna, na dłuższą metę nawet męcząca, ale można obciąć ją w korektorze. Nastawiłem się na dobre basy (ponoć lepsze niż w MX 500) i się zawiodłem. Bas jest płytki, nie czuje się go. Philipsy miały świetny bas, głęboki, czuło go się jakby leciał z dobrego subwoofera. Mały za to słabe wysokie partie, można powiedzieć że bas zagłuszał wszystko. Mi to się podobało. Pierwsze minuty w Senkach to była katorga, basy rozkręcone na full w mp3 a tu tylko leciutki basik w słuchawkach. Gdy bardziej się wsłuchałem w muzę, usłyszałem to czego wcześniej nie było słuchać na Philipsach, górne i średnie partie są reprodukowane bardzo dobrze. Ogólnie jestem z nich zadowolony, w sam raz na rower czy na miasto. W domu mam duże słuchawy robione na potrzeby gier - Icematy Siberia, krótko, mocne basy, niemęczący sopran, dobra izolacja przed odgłosami z zewnątrz. Mój playerek to Sony NW-A608 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faktycznie mx300 sa ok i tanie tez mam takie teraz uzywa je moja corka z samsungiem :) a co do seryjnych sluchawek to niestety jest przypadlosc WSZYSTKICH mp3 player-ow moje biale;) sluchaweczki od iPod-a tez leza w pudelku i sie nawet do nich nie zblizam :)

 

pozdrawiam

 

michal

Hmmm...tu się niezgodzę że seryjne słuchawki dodawane do mp3 playerów są takie badziewne. Ja do swojego sprzętu (Iriver iFP-995) seryjnie dostałem słuchawki SENNHEISER'A. I są naprawdę świetne. Zresztą do każdego droższego sprzętu słuchawki dodawane są jednak lepszej jakości. Ipod też nie należy do tanich więc te słuchawki nie muszą być wcale złe.

A co do mojego sprzętu to szczerze polecam. Nie należy niestety do najtańszych i pojemność tez nie jest przerażająca bo 512 mb ale to w zupełności wystarcza. A w komplecie jest dodatkowo smycz i opaska na mp3 playera zakładana na ramie. W sam raz na rowerek :D . Poza tym charakterysuje się naprawdę świetnym dźwiękiem (stąd wysoka bardzo cena), akumulator starcza na ponad 40 godzin ciągłego grania. No i posiada radio i dyktafon :blush::P . W zeszłym roku dałem za niego ponad 1300 zł :025: ale nie żałuje wydatku. Teraz można go kupić jakieś 500 zł taniej a na allegro nawet 800zł taniej. Ale naprawdę zakup się opłaca :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze tak zapytam co ten temat ma wspolnego z treningiem?

Walkujecie tu jakies bzdury jak jacys audiofile.

 

Trafia mi sie czasami jakas ofira ze sluchawkami na uszach to bog jeden wie co wymysli za moment gdy chce to cos wyprzedzic...

Troche rozsadku!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>rafalb

 

masz jakis problem?? nie sluchasz nie interesuje ciebie to po co sie wcinasz?

 

ja slucham i jakos nigdy nikomu to nie przeszkadzalo

 

i fajnie by bylo zebys nie wyzywal nikogo od ofiar i nie gardzil audifilami bo nigdy nie wiadomo na kogo trafisz.

 

troche rozsadku!!! i tolerancji !!!

 

michal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

--->kadargo

...te słuchawki co ja mam to w porównaniu do wyższych modeli koss'a są na maxa gówniane :):D . Ale trzeba zauważyć że Koss jest jedną z najlepszych na świecie marek produkujących słuchawki. A najwyższe modele tego producenta kosztują guuube tysiące :)

 

 

 

---->RafalB

Nigdy nie lekceważ przeciwnika...bo możesz przegrać sromotnie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>gza

 

wiem co to Koss :) a co do senkow to nie twierdze ze sa zle bo sam mam mx300 i mx500 i je sobie chwale a koss-y to poprostu zupelnie inna konstrukcja tzw in-ear czyli wkladane do kanalu sluchowego co powoduje znakomita reprodukcje niskich czestotliwosci popularnie zwanych baaaasem :) i dodam ze mam dozywotnia gwarancje na sluchaweczki.

 

a jeszcze jezeli chodzi o senki to w domu uzywam HD515 moze nie za grube tysiace ale jak je kupowalem to prawie pol kosztowaly :D ale na forum sa tez ludzie co uzywaja HD650 (ok 1500pln) i dedykowanych wzmacniaczy sluchawkowych. wiec jezeli chodzi o hobby to jak ktos smiga na bajku to nie wyklucza to dobrego sluchu ani innych hobby i jest O.K. :D

 

podrawiam

 

michal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze tak zapytam co ten temat ma wspolnego z treningiem?

Walkujecie tu jakies bzdury jak jacys audiofile.

 

Trafia mi sie czasami jakas ofira ze sluchawkami na uszach to bog jeden wie co wymysli za moment gdy chce to cos wyprzedzic...

Troche rozsadku!!!

 

Nie przesadzaj, spróbuj posłuchać kiedyś disko rąbanki na rowerze i zobaczysz jak się do tego kręci :) Ja wprawdzie najczęściej słucham poezji śpiewanej, bo to mi najbardziej odpowiada podczas wycieczek po Kaszubach, ale jak słyszę Vengaboys to kręcę 2 razy szybciej i chyba o to chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie przesadzam, uwazam ze sluchanie muzyki podczas treninu i ogolnie podczas jazdy rowerem to szczyt glupoty i ogormne ryzyko dla siebie samego i innych.

Czesto jezdze przez sciezke obok 2 jezior w Poznaniu(Rusalka i Strzeszynek) i widze takich ludzi, praktycznie zawsze jest jakis zgrzyt.

Jedzie i nie zdaje sobie sprawy co sie dzieje wokol niego, czesto wachnie sie w strone po ktorej wyprzedzam,

nic nie daje krzykniecie, przy mijaniu potrafi wykonac zupelnie nie oczekiwane manewry z gleba wlacznie.

Nie wiem moze wy jestescie jakimis wyjatkami od tej reguly ale nie sadze.

 

GZA20

Przeciwnik ?

Lekcewazne?

Pisze o braku rozsadku, Ty chyba nie wiesz co piszesz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>rafalb

 

fajnie ze masz swoje zdanie ale nikt ciebie o nic nie pytal to po pierwsze

 

po drugie nie kazdy jest taki nie odpowiedzialny jak ci sie wydaje i w miejscach gdzie jest duzo ludzi nie slucha muzy, ja jak jezdze to dziennie spotykam 1-2 osoby ,smigam po lesie i omijam sciezki jak moge juz nie pamietam kiedy jechalem sciezka.

 

po trzecie daj sobie juz spokoj bo tak tego nie zmienisz i tylko zaraz beda niesnaski i klotnie

 

pozdrawiam

 

michal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest forum dyskusyjne, specjalnego od Ciebie zaproszenia do dyskusji nie potrzebuje.

Moja wypowiedz zabrzmiala jak zabrzmiala ale nikt zupelnie nikt nie poruszyl tego aspektu jakim jest bezpieczenstwo.

Jezeli uwazasz to za malo znaczacy punkt to mam tylko nadzieje ze masz dobre ubezpieczenie...

 

p.s.

Moj nick to RafalB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>rafalb

 

faktycznie tu musze ci przyznac racje temat jest w nieodpowiednim dziale ale to nie ja go zakladalem i nie mam na to wplywu

 

samo sluchanie nawet w domu przy uzyciu sluchawek nie jest obojetne dla sluchu co jest niejako zwiazane ze zdrowiem.

 

nie ma dzialu "zdrowie poza rowerem" wiec temat tutaj tez nie jest tak do konca bez sensu :)

 

a trollowaniem nazywam wcinanie sie nie na temat i uzasadnianie tych wtracen racja wyzsza niz temat w danym watku poruszany co niewatpiliwie ma miejsce w twoim wypadku.

 

duzo osob uzywa sluchawek i na rowerze i na spacerze a takze podczas odpoczynku w domu. jezeli ci sie to nie podoba trudno ale tego nie zmienisz. teraz pewnie napiszesz ze tobie chodzi tylko o rower :) ale ludziom w tym watku glownie chodzi o same sluchawki a nie czas i miejsce ich uzycia.

 

a co do bezpieczenstwa to juz ci napisalem ze jezeli chodzi o mnie to tam gdzie jezdze nie ma ludzi wiec nie ma zgrozenia.

 

pozdrawiam

 

michal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość BikerFG

Ja jestem w dziale Trenig i zdrowie, poruszam zagnienie braku rozsadku w sluchaniu muzyki podczas jazdy(treningu) na rowerze co moze skutkowac utrata zdrowia.

Jezeli nazywasz to trolowaniem to faktycznie ktos pomylil dzialy...

 

 

gosciu wyluzuj, bo wprowadzasz zamieszanie,

sam slucham muzyczki na rowerze od dobrych paru lat i jeszcze zadnych zgrzytow z tego powodu nie mialem.

 

temat dotyczy sluchawek, wiec sie nie bulwersuj i nie rob OT.

 

obecnie wlasnie rozpatruje zakup KOSS- THE PLUG albo SENNHEISER MX 300 albo MX 500,

co do KOSSa mam wlasnie obawy dot. komfortu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>bikerfg

 

z koss-ami the plug jest tak ze pierwsze kilka razy jest malo wygodnie ale potem uszy przyzwyczajaja sie do tego stopnia ze w ogole ich nie czuc.

 

senki jak juz wczesniej pisalem sa swietne zwlaszcza mx500 lecz jezeli lubisz miec dobra podstawe w basie to koss jest niezrownany ale najlepiej jak masz mozliwosc to podlacz koss-y do swojego odtwarzacza i posluchaj bo nie z kazdym sprzetem jest dobrze.

 

pozdrawiam

 

michal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym plugow na rower nie zalozyl :) co najwyzej jakies pchełki-owszem wypadaja,ale nie izolują tak od zewnatrz...a mocny bass plugow jeszcze poteguje brak kontaktu z otoczeniem.... Ja na bike-u ze sluchawkami nie jezdze :) mi sie jakos nie nudzi krecenie ;]. Za to w srodkach komunikacji miejskeij i jak laze po miescie to biore swoje AKG K26P i irivera ;].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podpisuje sie pod poprzednim postem, jak się je dobrze załozy to same nie zejdą, no i są miękkie,

 

kadargo

nie wiesz czy mozna gdzies dostac nowe gąbeczki bo w komplecie miałem jedne zapasowem na razie sobie je trzymam schowane, a te w ktorych chodze poddalem juz raz "odnowie", nie wiem czy jak wychodze drugie gdzies za rok to znajde nowe gąbeczki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idz do apteki i kup sobie stoppery z gąbki, zrob w nich dziorke i po problemie ;]. Sa do dostania w identycznych kształtach nawet jak te z plugow. Dziurawisz np rozgrzaną igłą[tzn tak mis ie waydaje ze by to zdalo egzamin sam nie probowalem;]] :) koszt znikomy a efekty pewnie porownywalne z orginalnymi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Ja osobiście nie lubię słuchawek dousznych, ponieważ nie mogę sobie dopasować czegoś dobrego do mojego ucha. Praktycznie każde słuchawki przez które słuchałem muzyke nie trzymały mi się dopbrze w małżowinie. Dlatego dużo bardziej wole jakieś słuchawki na pałąku. Teraz kupiłem sobie Sennheiser PX 10 bardzo przywoity bassik, dobrze trzymają się na głowie nie wychodzą z uszu. Spokojnie mogę polecić kazdemu kto nie chce co 5 min poprawiać dousznych bo my wychodzi z ucha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...