Skocz do zawartości

[łańcuch] rozciagnięcie a zużycie kasety


kporys

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dzisiaj kiedy pojechałem do rowerowego w celu sprawdzenia rozciągnięcia łańcucha. Pan po sprawdzeniu powiedział, że łańcuch jest nie do jazdy i kaseta pewnie też. Dodam, że przejechane mam ok 3,2 km. Czy już wszystko stracone czy koleś tak gada żeby zarobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zęby na kasecie zrobiły się już "ostre" to powinno się taką wymienić,. Przypuszczam, że po takim przebiegu kasety raczej serwisant ma rację, ale najlepiej zapodaj zdjęcie.

Nowy łańcuch na wytartej kasecie będzie się szybciej zużywał, ale jeśli nie przeskakuje można jeszcze trochę pojeździć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie tak tylko powiedział bo chciał zarobić. Ostatnio spotkałem sie z takim przykładem. Kumpel który w ogole nie ma pojęcia na temat rowerów, pojechał do rowerowego po jakiś drobiazg (lampke, czy torbe pod siodło.. nieważne), serwisant go namówił że sprawdzi mu rozciągnięcie łańcucha. Sprawdził i powiedział to samo co Tobie, czyli że łańcuch mega rozciągnięty, nie nadaje sie do jazdy i natychmiast trzeba wymienić. Kumpel łyknął jak młody pelikan i wtopił 70zł na łańcuch + kilka zł wymiana. Dodam że rower od nowości miał przebieg może z 1 tyś. km. Dla mnie to jedna wielka ściema. Mam teorię że dopuki nic sie nie dzieje złego to nie trzeba wymieniać, chyba że ktoś bardzo chce to prosze bardzo.

 

 

Zadaj sobie jedno ważne pytanie:

 

-Jeżeli nic Ci nie przeskakuje, łańcuch nie skacze po kasecie to po co wymieniać?

Czy w takim razie naprawdę łańcuch nie nadaje sie do jazdy? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nic Ci nie przeskakuje, łańcuch nie skacze po kasecie to po co wymieniać?

Czy w takim razie naprawdę łańcuch nie nadaje sie do jazdy? 

Kolego, choćby po to by nie wymienić od razu kasety? Jeżeli łańcuch jest w małym stopniu rozciągnięty, bez problemu (bez przeskoków) współpracuje z nową kasetą... Jeżeli zostawisz rozciągnięty łańcuch to robisz piranię z kasety, a wtedy wymieniasz komplet... Większość użytkowników forum Ci to powie, bo większość jeździ na "wymianki" czyli wymienia co pewien przebieg sam łańcuch, oszczędzając tym samym kasetę i pieniądze...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, choćby po to by nie wymienić od razu kasety? Jeżeli łańcuch jest w małym stopniu rozciągnięty, bez problemu (bez przeskoków) współpracuje z nową kasetą... Jeżeli zostawisz rozciągnięty łańcuch to robisz piranię z kasety, a wtedy wymieniasz komplet... Większość użytkowników forum Ci to powie, bo większość jeździ na "wymianki" czyli wymienia co pewien przebieg sam łańcuch, oszczędzając tym samym kasetę i pieniądze...

Pozdrawiam

Są dwie drogi. Albo jeździsz na jednym łańcuchu i kasecie aż do śmierci, albo na 3 łańcuchy. Ja preferuje numer 1. 

Swoją drogą aby zajechać kasetę razem z łańcuchem trzeba nie byle jakiego przebiegu, wiec jak dla mnie jazda na 3 łańcuchy jest korzystna ale tylko wtedy, jak się robi dobre kilka tysięcy na sezon. W innym przypadku nie ma co sie bawić w 3 łańcuchy. 

Koniec tego tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet przy tanim napedzie, takie podejscie bedzie kosztowniejsze niz wymiana lancucha, kiedy jest na to czas.

Jak zajezdzasz wszystko w trupa, to oprocz lancucha i kasety, do wymiany ida zebatki korby, a w przypadku zintegrowanych z korba, cala korba.

Na pewno, taki sposob nie jest polecany w drozszych napedach.

Jak lancuch ma wyciagniecie 0.75, od tego momentu zaczyna zjadac kasete i zebatki korby (w mniejszym stopniu).

Jak ktos chce utrzymac naped (kasete i korbe) jak najdluzej, wymienia lancuch, gdy zacznie wchodzic w 0.75.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Kaseta HG30-9 i łańcuch HG53.

 

Kaseta jest dość miękka, więc istnieje szansa, że nie nadaje się do jazdy. Chociaż prawda jest taka, że nie nadaje się do jazdy w momencie, gdy łańcuch zaczyna przeskakiwać. Jeżeli łańcuch nie skacze po kasecie, to jeździj dalej. Bez zdjęcia kasety nie da się powiedzieć, czy przyjmie nowy łańcuch. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość miał ten miernik i wchodził on na 1.0 oraz 0.75, więc nie wiem już sam. Ząbki na kasecie są kwadratowe.

To w takim razie tylko łańcuch do wymiany. Zamiast pina poproś o spinkę, oraz o drugi zapasowy łańcuch i sobie sam je będziesz zmieniać co około 400 km aż do zajechania kasety, albo łańcuchów (dobrze mieć taki przyrząd do łańcucha, bo drogi nie jest, a jest wygoniejszy jak mierzenie taśmą mierniczą).

 

Wysłane z mojego ASUS Transformer Pad TF700T za pomocą Tapatalk 4

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...