Skocz do zawartości

[amortyzator] spinner aeris 300 - dobija przy 75mm


likabu

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w temacie. Kupiłem amortyzator Spinner aeris 300 o skoku "100mm". Amortyzator z wietrzenia magazynów (na pewno obiło wam się o uszy). Nie wiem czy dostałem wadliwy egzemplarz czy jakiś inny model. Mianowicie mój Spinner dobija przy 75mm (trochę ponad połowa goleni górnych). W odpowiedzi od sprzedawcy dostałem następującą odpowiedź:

Witam,

miałem już wcześniej takie uwagi, od dystrybutora Spinnera uzyskałem następującą odpowiedź:

 

'' Podejrzewam, że nie ma tu żadnej wady, po prostu Spinner stosuje odbojniki pod goleniami które zapobiegają dobiciu metal o metal i rzeczywiście jest wrażanie że skok wynosi 70 mm, ale przy większych uderzeniach ugina się dalej.''

 

 

Otóż nie ugina się dalej!

Czy przypadkiem nie zostałem oszukany i nie wciśnięto mi jakiegoś tańszego modelu?

 

Wątpię, żeby te "odbojniki" zajmowały 2.5cm!

 

 

Potrzebuję tych 25mm skoku i nie wiem co robić. Da się jakoś samemu zwiększyć skok? Czy zrobię to posiadając podstawowe narzędzia (imbusy i klucz uniwersalny)? Czy może męczyć sprzedawcę i reklamować produkt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W starej RST Gila jest tak samo, że są odbojniki i rzeczywisty skok to jest właśnie tak jak piszesz. Musiałbyś rozebrać i wrzucić zdjęcia, żeby można byłoby coś powiedzieć. Z tego co pamiętam w RST było to tak rozwiązane, że nawet nie było za bardzo opcji, żeby to przyciąć, albo coś. Sam amortyzator ugiąłby się na 100 mm gdyby na kierownicę spadł samochód. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam bliźniaczy model SW7 a ten  AERIS ma taką samą budowę tylko golenie 30mm zamiast 29 mm.

Mój SW7 ma fabryczne 80mm skoku(miał bo zrobiłem mu 100mm). Wystarczy z prawej goleni ściąć trochę tego odbojnika  i będzie cacy :teehee:

 

Popatrz na moje ryciny:

 

DSC02303_zpsc4379e81.jpgDSC02303e_zps1e3fe549.jpgIMAGE00005_zps10ce690f.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli faktycznie te cholerne odbojniki blokują skok. Jutro jadę do serwisu z rowerem na przegląd, powiem facetowi, żeby przy okazji zerknął mi na tego spinnera.

 

Wystarczy z prawej goleni ściąć trochę tego odbojnika i będzie cacy :teehee:

 

Z lewej goleni. Rower stoi do góry nogami.

 

Podsumowując. Jeżeli wyjmę tłumik z prawej goleni i amortyzator ugnie się na 100mm odsyłam na gwarancję.

 

Czy jeżeli utnę trochę tych odbojników nie stracę gwarancji? Amortyzator mam dopiero 4 dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stracisz. Jednak nie ma się czym martwić. Zdejmij golenie dolne, zdejmij tą gumkę, bo widać, że da się ją po prostu całkowicie ściągnąć. Spuść powietrze i zobacz czy amortyzator schowa się do końca bez tej gumy. Jeżeli tak to znaczy, ze to ona i masz dwie opcje. Wyciąć ją i stracić gwarancje. Kupić podobną w sklepie samochodowym, albo znaleźć na szrocie czy cokolwiek innego. Może być nawet pełna guma. Potem sobie ją przewiercisz, poucinasz na krawędziach aż wejdzie. W przypadku gdybyś wysyłał amortyzator na gwarancję to zdejmiesz tą zrobioną przez Ciebie i założysz oryginalną.  :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanko. Czy jeżeli wyjmę golenie dolne gdy rower będzie stał do góry nogami olej się nie wyleje?

I skąd wziąć taką gumkę na amortyzator? Gdzie mogę taką kupić w Częstochowie?

Edytowane przez likabu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw musisz odpowiednio spuścić olej aby rozłączyć golenie górne od dolnych.

 

Tylko w ten sposób możesz zdjąć owe gumki. Pozostaje tylko pytanie, czy w środku w ogóle jakieś ilości oleju się znajdą, tak żeby było co spuścić aby potem ponownie zalać.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak samo jak w spinnerze sw7 gello1. Miałem 2 odboje. Jeden 3cm (bliżej górnych goleni) i drugi 4cm (bliżej śrub mocujących). Wyjąłem te bliżej górnych goleni i amortyzator gnie się na 10cm jak nic. Powiem śmiało, że nawet na 11. Do tego kupiłem brunoxa w sprayu i amortyzator cudo! polecam z całego serca!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Od komory powietrznej. Ja w swoim SW7 wywaliłem całkiem odbojnik i ani raz nie zdarzyło mi się aby amortyzator dobił do końca. Aktualnie pomyka na nim dziewczyna, psi takie same i nadal brak dobicia.


Tak samo jak w spinnerze sw7 gello1. Miałem 2 odboje. Jeden 3cm (bliżej górnych goleni) i drugi 4cm (bliżej śrub mocujących). Wyjąłem te bliżej górnych goleni i amortyzator gnie się na 10cm jak nic. Powiem śmiało, że nawet na 11. Do tego kupiłem brunoxa w sprayu i amortyzator cudo! polecam z całego serca!

 

Co byś się nie zdziwił ... Mój SW7 zatarł się dwa razy w ciągu 6 miesięcy. Podziękowałem, zmieniłem, a były dla kobietki starczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Panowie mam jeszcze jedno małe pytanie-czy wasze amorki po usunięciu tej gumy stały się bardziej telepatyczne? Znaczy bardzo się telepie, czuć luzy itp?

Ja w swoim miałem 2 takie gumowe odbojniki jak na tym foto ile obciąć, z czego obydwa były z jednej strony, jeden wywaliłem, drugi został, no i tak jakoś przy hamowaniu wpada w drgania. no i teraz nie wiem czy z powrotem włożyć tą gumę i się znów męczyć marną 70mm, (bo guma ma 3,5cm i ograniczała..) Teraz z jedną gumą mam prawdziwe 100mm skoku, choc nie do końca wracające, sag gdzieś tak 10%, ładnie krawężniki wybiera itp, ale jak wpadnie jak stoję na pedałach to wrócić nie chce..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...