Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Poszedłem do sklupu spytać o tego Unibike'a Mission to koleś sie zaśmiał i powiedział, że są to rowery nieosiągalne teraz...popyt na nie straszny i trudno je dostać :) Może wie ktoś gdzie taki rower bym dostał w Poznaniu ? ;)

W innym sklepie zaś koleś mi poradził 23 calowego Gianta Escaper'a http://www.revor.pl/model,295.html za 1099zł tyle, że wstępnie mój zakup miał sięgać max 1000zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok kupiłem Kalahari K-8 ale co ja sie go naszukałem żeby z ramką 22" był ;)

Szkoda tylko, że merida dała inne foto tego roweru niż jest w realu bo w realu ma amor sprężynowy ale co tam, za to dostałem nóżke, licznik i malutki upust :D Po sezonie zmienie sobie na amor oleisto jakiśtam. Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Widzę, że nikt nie wie jak z Unibika załatwić rower.

 

Jak mi sprzedawca powiedział, że na rower (Viper) mam czekać miesiąc to mało ch... mnie nie upalił i wysłałem maila do siedziby nawet fajne hasło ze strony wkleiłem: "dostarczyć biker'owi sprzęt najwyższej jakości, po możliwie najniższej cenie, oraz w jak najkrótszym czasie." i ogólnie poskarżyłem się. Maila odebrał pan Z. Lewandowski kierownik działu marketingu (gorące pozdrowienia). Rower obiecał załatwić w niecały tydzień i słowa dotrzymał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Za taką kwotę to proponuję Decathlona Rockridera 5.2 . Wiem , że decathlon się niektórym źle kojarzy ale myslę że to rozsądna propozycja. Rowerek ma fajną ramę (podobno produkcji Meridy), Solidne koła z oczkowanymi obręczami Rigidy (model Sphinx), łańcuch Srama ze spinką, dobrą kasetę 8 rzędową sram 830, bardzo przyzwoite hamulce, dobre siodło (selle royal viper) i jak na swoją cenę świetną kierownicę i mostek. Moja siostra go ma i sprawuje się bardzo dobrze. Rama jest długa i typowo sportowa. Jedynie amortyzator jest kiepski - Spinner - mozna pokuśić się o wymianę na XCR-a i będzie naprawdę konkretny rowerek.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam. Mam do wydania 1000zł na rower.

Spośród podanych wyżej wybrałem sobie kilka które by mnie interesowały i prosiłbym o szczegółowe porównanie tych modeli, bo samemu jakiejś wielkiej wiedzy na temat podzespołów nie mam :)

 

- Unibike Mission

- B'Twin Rockrider 5.2

- Kross Hexagon V4

- Merida Kalahari K8

 

Te rowery w sklepach mają ceny do 1000zł. Na allegro za taką cenę mógłbym jeszcze dostać Krossa Hexagona V6 lub Gianta Sierre, tylko nigdy nie kupowałem niczego przez internet i mam pewne obawy co do tego. Czy mógłby mi ktoś również wyjaśnić jak wyglądałby odbiór i serwisowanie takiego roweru? Czy wielkość ramy musiałbym ustalić przed transakcją na allegro czy po?

 

Z góry dziękuję za pomoc :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Który rower uważacie za lepszy.....

KROSS HEXAGON V6

MERIDA SUB 20-V lub FD

 

 

Jeszcze jedno.

Nie zanam się na sprzęcie rowerowym, więc powiedzcie mi jeszcze czy duża jest różnica między HEXAGONEM V6 a V4 ???

Różnica w cenie to 300zł na allegro. Rowerem będę jeździł po asfalcie i utwardzonych drogach leśnych na mazurach. Nie mam zamiaru skakać czy zjeżdżać z gór na złamanie karku tylko spokojnie przemieszczeć się z punktu A do B bez jakiś wygłupów.

 

Dzięki za rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Który rower się bardziej opłaca kupić

 

Merida Sub-v20 czy Kross A2. Zastanawiam się jeszcze nad Kross V6 z tarczami. Doradzcie mi coś. Na poprzedniej stronie pisałem jeszcze o V4, ale postanowiłem zainwestować w coś lepszego.

 

Jeszcze pytanie co do ramy. Mam 176cm to powinna być rama.... 19" Krossa. Natomiast Merida Sub 18" ?? Można tanio kupić meridę z ramą 20" ale to byłoby przegiecie chyba ;)

 

Liczę, że ktoś się odezwie i udzieli mi konstruktywnej odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 180cm i jeździłem na Meridzie o rozmiarze 20" - była za duża. Teraz mam Meridę 18" i jest ok (właściciel sklepu Meridy w Puławach ma 176 i jeździ na 18"). A jeśli chodzi o hamulce tarczowe w rowerze w kwocie do 1500 zł to nie polecam. Hamulec mechaniczny jest w zasadzie nie do ustawienia - jak nic nie ociera to masz zwalniacz nie hamulec. Kupując któryś z tych rowerów bierz z V-brake'ami.

Edytowane przez Ecia
v-brake, nie v-break (co to w ogóle znaczy?!)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

josearkadio dobrze pisze piwo mu :) choc co do rozmiaru to ja mam 180cm, zamowilem 19" przyszlo 21" i w sumie moze byc, jest ciut za duza, no ale daje rade stanac na ziemi, ja bym polecil level A2 z racji, ze Merida bardziej sie ceni, za ta sama kase u kross'a dostajesz lepszy osprzęt, a czy rama jest lepsza czy gorsza od Meridy to trudno powiedziec, na pewno ta krossowa nie jest zla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...