Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Polecam Rockridera 5.2 ;) Ujeżdżam już go od ok. miesiąca i jak na razie bardzo sobie chwalę ten rowerek. Naprawdę dobrze wydane pieniądze :)

Z tego co słyszałem to rowerek jest godny uwagi. Wszyscy go zachwalają, niepokoi mnie tylko ta recenzja. http://forum.ekspedycja.org/index.php?showtopic=446

 

A jak to jest z tym amortyzatorem w tym rowerze, czy to nie czasem jakiś noname?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taak, czytałem tę recenzję jeszcze zanim zdecydowałem się na zakup. Jednak jak widzisz, to jakaś pojedyncza zdesperowana osoba, która nie ma jak się wyżalić i jak sama pisze "loguje się na forach" i ryje jak świnia (już moje zakończenie ;) ). Takie sytuacje zdarzają się wszędzie, poczynając od serwisów samochodowych, sprzętu AGD i RTV a na ubraniach kończąc... Nikt nie uniknie nierzetelnych pracowników, jednak pojedynczy przypadek nie świadczy o firmie. Gdyby podobne sytuacje opisywało wiele osób, w wielu miastach, można by się zastanawiać, tutaj widać, że ktoś zwyczajnie nie miał szczęścia (taki dżos :) ).

 

Amor. Nie, jest to nie jest noname. To jakiś amerykański amortyzator (kiedyś o nim czytałem ale nie pamiętam już jak nazywa się "oryginał", jak znajdę to napiszę) a Decathlon sygnuje go po prostu swoim logo Rockrider. Tak samo z resztą jak inne części.

 

[edit]Ten amortyzator to SPINNER GRIND 1 o skoku 70mm.Tutaj znalazłem jakiś link do sklepu. Jak widać kosztuje 70euro (ok 280zł), czyli też nie tak mało, zwłaszcza biorąc pod uwagę cenę całego roweru. Jeśli miałbym ocenić jego pracę to jestem z niej w pełni usatysfakcjonowany. Do mojego spokojnego xc +częsty asfalt/bruk jest wystarczający. Dobrze sprawuje się na korzeniach, wczoraj pojeździłem kilka km po "kamieniach" (droga z... gruzu :) ale jeździło się jak po prawdziwych górach, hehe) i sprawował się bardzo dobrze. Myślę, że na początek spokojnie wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ -> mementomori zastanów się zanim kolejną bzdurę klapniesz :!!:

Ten Longway kosztuje 850 złociszy i jest jedynym rozsądnym, obecnie, wyborem w klasie do 900 zł

Kross i Merida nie mają nic porównywalnego w tej klasie cenowej

Kross Hexagon V3 ma gorszy cały osprzęt a kosztuje 10 zł więcej

tak samo Merida Kalahari K6 tak samo jak Hexagon V3

Po pierwsze ma z tyłu kasetę a nie wolnobieg - 24 bieg Korba ujdzie a amortyzator

RST Gila wcale nie jest zła. gorsze są Logany rst Omni, moja ślubna miała w swoim giancie, Suntour XCU,

Korba jak korba nitowana i na kwadrat

IMHO rower wart swojej ceny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zakupiłem jakies półtorej miesiąca temu Rockrider 5.2, póki co 500 km poszło, wymiana pedałów na SPd M540... ...poza tym chodzi jak złoto :rolleyes: nic nie skrzypi, nic nie trzeszczy. Skrzywiłem przednia obręcz po tygodniu, ale wynikało to chyba raczej z głupiego pomysłu zeskoczenia ze schodów na przejściu podziemnym, aniżeli z jakości... ważę 75 kg.

 

...do upgradeu ogólnie:

-manetki > LX/może XT, albo SRAM 7.0

-jakby co to tez przerzutka tył na SRAMa

-amorek - predzej czy później wyrób "amortyzatoropodobny" do wymiany na cos powietrznego

-montaż tarcz na przód, a może i na tył

 

...ale to juz wynika z coraz bardziej zaawansowanej cyklozy ; )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się skupił na dobrej, rozwojowej ramie, osprzęt z czasem przyjdzie;) np Trek 3700 (sam mam taką ramę na alivio). Rama świetna, a fabryczny osprzęt.. acera z tyłu to max;), ale z czasem zamieni się w xc-maszyne;)

 

http://rowery.onet.pl/4,35,136853,1048,trek_3700,sprzet.html

 

teraz można je wyrwać w cenie ok. 1100zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jest teraz taki wybór że głowa boli...

 

Co byście polecili w cenie do 1200 zł:

 

GIANT Boulder http://www.giant-bicycle.com/pl-PL/bikes/mountain/199/28482/

 

KROSS Hexagon V5

 

ARKUS VIP 520 http://www.arkus.com.pl/pl/ofert/rowery_mtb/art103.html

 

Decathlon BTWIN ROCKRIDER 5.2

 

a może coś innego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem spytać sie o MERIDE KALAHARI (jakis tam numerk SX) Jest ona dobra ?? a zarazem porównac ja do hexagona V 4 !!! Jest lepsza gorsza czy taka sama !!! Prosze o kilka słów na temat Meridy. Pozdrawiam. Z góry dziekuje za odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...