Skocz do zawartości

[okulary] okulary korekcyjne


lulek

Rekomendowane odpowiedzi

to jeszcze zależy od wielkości miasta w ktorym mieszkasz lub do ktorego masz blisko.. np u mnie w 10 tys miasteczku, jest tylko 2 optyków. we wrocławiu jest ich z kilkadziesiąt razy więcej. tylko bądź człowieku mądry i poszukaj...

 

juz jestem zdecydowany na accent onyx :wub:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Zacząłem się rozglądać za okularami z wkładką korekcyjną i wstepny wybór padł już na Accent Onyx, ale dzisiaj padł na mnie blady strach :/. Przeczytałem tę opinię http://www.bikeonline.pl/product_reviews_i...&reviews_id=312

 

"...dwóch optyków potwierdziło, że nie da się zamontować [...] cylindrów..."

 

Czyli niedobrze, bo ja mam sfere -1 i cylindry +0,5 :).

 

Czy ktoś wie czy z wspomnianymi wcześniej BBB też może być taki problem?

Odi, a Ty jaką masz wadę jeśli wolno wiedzieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli te onyxy faktycznie odpadają to trochę smuta muszę powiedzieć. Bo one nawet w porządku wyglądają, a wszystkie inne dużo gorzej. Znalazłem jeszcze coś takiego:

http://www.activesports.pl/cokulary-sporto...22p-p-2584.html

Typowo rowerowe, firma zdaje się być porządna.

 

Witam, chciałem podzielić się moimi spostrzeżeniami na temat okularów Goggle model E302-1P. Jest jeszcze zbyt wcześnie (okulary posiadam trochę ponad miesiąc) na napisanie pełnego testu ale może moje dotychczasowe przemyślenia pomogą komuś w podjęciu decyzji o zakupie tych okularów, zwłaszcza że sezon jest w pełni. Są to okulary z wkładką korekcyjną (do wstawienia plastikowych soczewek korekcyjnych), posiadają przyciemnianą "szybkę" polaryzacyjną (poliwęglan, przyciemnienie kat 3) oraz szybki przeźroczystą i pomarańczową.

W komplecie jest także usztywniane etui (bardzo porządne). Tutaj mała uwaga co do wstawiania korekcji: nie wszystkie zakłady optyczne wstawiają szkła to tych okularów z uwagi na to że soczewki korekcyjne nie są do siebie równoległe. Szczegóły techniczne można przeczytać na stronie producenta, więc nie będę się tu na ich temat rozpisywał a skupię się na moich wysoce subiektywnych odczuciach.

A moje dotychczasowe odczucia są jak najbardziej pozytywne. Po raz pierwszy mogę szaleć na rowerku z przyciemnianymi szkłami i jednocześnie ostro widzieć. Nie zaobserwowałem zniekształceń przy patrzeniu na boki, o jakich pisali niektórzy użytkownicy innych tego typu okularów (posiadam oba szkła korekcyjne o mocy minus 2,5).

Po kilku niegroźnych upadkach okulary nie złamały się, szybki także nie są zarysowane.

Minusy jakie do tej pory zauważyłem to trochę węższe pole widzenia niż w normalnych okularach, trzymanie głowy mogło by być trochę mocniejsze.

Okulary firmy Zeppelin z wkładkami korekcyjnymi, które także przymierzałem przed zakupem, są niestety większe i cięższe od Goggli i w zasadzie to zaważyło na mojej decyzji.

Koszt zakupu okularów to 149 zł, dodatkowo wprawienie szkieł korekcyjnych 80 zł. Moim zdaniem jest to, w tej kategorii cenowej, pozycja którą warto brać pod uwagę przy wyborze okularów.

 

Szperam szperam i natknąłem się na grupę dyskusyjną pl.rec.rowery z tematem odnośnie okularów z korekcją. Pisał tam ten sam koleś, który dał opinię na wspomnianym linku do onyxów. Czy tam i czytam i co się okazuje? Że "niemożliwość" włożenia szkieł z cylindrem do oprawki w Onyxach zależy od optyka....

 

> Kupiłem super okulary Accent Onyx. Są ekstra, dwie szybki itp, ale dwóch

> optyków odmówiło włożenia szkieł do adapterka z tych okularów, bo "się

> nie da".

 

Miałeś pecha. Ja z Onyxami poszedłem do najbliższego dla siebie optyka

(Wawa na Targowej naprzeciwko Kijowskiej), przyjęli bez problemu, zrobili w

terminie i jeszcze się pytali gdzie takie okulary kupiłem :)

Tak że zdecydowanie się "da".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...