Skocz do zawartości

[okulary] okulary korekcyjne


lulek

Rekomendowane odpowiedzi

wiem ze juz byly o takich okularach topy ale pojawial sie w nich tylko model arctica s32

przymierzam sie do zakupu takowych

 

wlasciwie ten model by mi odpowiadal, ale chcialem poznac oferte innych firm

 

 

ktos moze wie ktore firmy jeszcze zajmuja sie jeszcze produkcja okularow z wkladkami korekcyjnymi (takimi jak s32)?

 

pozdrofko! 8) :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lookaj :030:

 

http://www.allegro.pl/item104756854_zeppel...a_kolekcja.html

 

http://www.allegro.pl/item104717658_zeppel...ui_szmatka.html

 

Też mam wadę wzroku i też myślałem nad takimi pinglami,ale na razie mam rower na głowie,wiec takie okulary poczekają.na razie :) Mi się podobają bardziej 307 Wybór należy do Ciebie.Moim zdaniem cena jest dobra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem na allegro zeppelina 308 (to to samo co 307 tylko inny kolor) jak na razie działają ok, optyk bezproblemowo założył szkła korekcyjne, 6 godzin noszenia na nosie i nie odczuwam żadnego dyskomfortu, tylko mam wrażenie że powinny być trochę szersze w miejscu na nos ale chyba tak musi być bo nic nie pije, po prostu okulary delikatnie opierają się na nosie. Zauszniki nie odchylają się do tyłu jak to bywa w normalnych okularach korekcyjnych.

Moim zdaniem dobrze chronią przed słońcem a podczas jazdy w lesie czy w pochmurne dni nie jest mi w nich za ciemno. Same szkła da się wyjąc z oprawek a plastikową listewkę nad szkłami można zdemontować (ja tak zrobiłem) i niema problemu z ponownym jej założeniem.

 

Tu jest strona zeppelina.

http://www.zeppelin-sport.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem na allegro zeppelina 308 (to to samo co 307 tylko inny kolor) jak na razie działają ok, optyk bezproblemowo założył szkła korekcyjne,

 

Ile policzył Ci optyk za zamontowanie .... aha zakładałeś szklane czy plastiki ??

bo mam dokładnie ten sam dylemat ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Było kilka razy na ten temat pisane. Ja mogę polecić Accent Onyx. Używam ich od stycznia i jestem zadowolony. Początkow sam myślałem o Zeppelinach bo tańsze, ale mają tylko ciemne szkła, a poza tym spotkałem kilka negatywnych opinii o nich. Accenty na nosie wyglądają tak:

http://img227.imageshack.us/my.php?image=21717107lj.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obcy normalnie Obcy :wink: ...

Po przejrzeniu wszytkich ofert najbardziej spodobały mi się własnie Accenty :D

 

Kupiłes je w ciemno czy najpierw mierzyłes w jakims sklepie ... nie wiem jak z rozmiarami nie chciałbym wyglądac w nich jak spawacz ze stoczni :confused: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestrzegam przed S32 ! Z tych które przymierzałem są najgorsze , nie leżą najlepiej i nie dają się regulować . Jedna uwaga : takie optyczno - rowerowe oprawki MUSZĄ dać się regulować tzn. powinny mieć nosek i zauszniki druciane czyli z możliwością ukształtowania do własnych preferencji. BBB mają metalowy nosek i są OK . Ja po wielu podejściach kupiłem jednak Rude Projecty model PERCEPTION , co prawda udało mi się trafić je po dosyć okazyjnej cenie tak więc dokupiwszy szkiełka żółte i czerwone ( to jest raczej coś pośredniego między brązowym a pomarańczowym ) oraz mając już superciemne otrzymane z oprawkami jestem mega zadowolonym okularnikiem - rowerzystą . Okulary leżą znakomicie , żadnego dyskomfortu od pierwszej jazdy . Zdaję sobie sprawę że nie każdego stać na wydatek paruset złotych na takie okulary ale jestem pewien że warto . To jest inwestycja na lata w produkt wysokiej klasy wart każdego wydanego centa .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
Obcy normalnie Obcy icon_wink.gif ...

Po przejrzeniu wszytkich ofert najbardziej spodobały mi się własnie Accenty cool.gif

 

Kupiłes je w ciemno czy najpierw mierzyłes w jakims sklepie ... nie wiem jak z rozmiarami nie chciałbym wyglądac w nich jak spawacz ze stoczni blink.gif icon_wink.gif

Przymierzałem i kupowałem w sklepie, podobnie jak inne okularki i jednak Accenty wyglądały najlepiej.

 

odi - a masz moze ciemne szkla? jezeli tak to fajnie by bylo jakbys wrzucil tez fotke na forum smile.gif

Ciemne szkła są w zestawie i były założone fabrycznie jednak od razu po zakupie je wymieniłem więc niestety nie dam rady zrobić fotki. Gdyby dało się łatwo szkła wymienić to bym zrobił, ale przy tym cholerstwie trzeba się naprawdę długo namęczyć i uważać żeby nie połamać.

 

powiedzcie mi jeszcze ktore z nich (s32 czy onyx) beda wygladac w miare normalnie na nosie - ale nie podczas jazdy na rowerze?

Mierzyłem jedne i drugie. Onyx'y możesz zobaczyć na moim zdjęciu wyżej. S32 wyjątkowo mi się nie podobały bo zasłaniały pół twarzy i wyglądąło to kiepsko. Poza tym w nich są podnoszone szkła i to mocowanie wydaje się raczej kiepskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.harfa-harryson.com.pl/fnc/goodd...p5?id=289&pos=4

 

http://www.rower.com.pl/rowery-akceroria/7...ccent-onyx.html

 

rozważam opcję bbb i accentów.

 

accenty mierzyłem, bbb przymierzę na dniach. roznica w cenie to jak widać 40 pln, i powstaje pytanie, czy warto? powerview kosztuje 210/240 i raczej takiej kasy nie wyłozę na oprawki.. górna granica to jest wlasnie 140 pln.

 

uzywał ktoś powerview'ów 2 ? albo slyszał o nich cos ciepłego ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi w vision express powiedzieli ze 190. plastik wzmacniany z powłoką AR. wysmialem ich, bo znam goscia ktory zrobil za 90. plastikowe niewzmacniane i bez AR, bo AR powinno byc na zewnętrznych szkłach, a nie w korekcie < tak powiedziało mi kilku innych optyków> a za 120 wzmacniane plastiki bez AR.

 

ceny są z vision express.

ja chyba wezme te wzmacniane. ale cena zalezy tez od wady wzroku. przynajmniej tak było w jednym z salonów optycznych< juz nie VE>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi w vision express powiedzieli ze 190. plastik wzmacniany z powłoką AR. wysmialem ich, bo znam goscia ktory zrobil za 90. plastikowe niewzmacniane i bez AR, bo AR powinno byc na zewnętrznych szkłach, a nie w korekcie < tak powiedziało mi kilku innych optyków> a za 120 wzmacniane plastiki bez AR.

 

 

 

 

vision express to są dziady, a ceny u nich to jakies nieporozumienie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odi, dziekuje za odpowiedź :P tak to kupilbym w vision express..

 

jafo24, oni ceny maja takie dlatego, ze robią na miejscu lub na nastepny dzien. <chyba ;? /tak slyszalem> a ze ceny mają kosmiczne... fakt faktem.. cenią się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
oni ceny maja takie dlatego, ze robią na miejscu lub na nastepny dzien

Czyli jak u każdego optyka. Zawsze okulary miałem gotowe na drugi dzień. A Vision Express... na cóż jakoś muszą zarobić na te wszystkie reklamy i promocje. Ja wszystko robię u sprawdzonego optyka od lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...