Skocz do zawartości

[opinie] Internetowe Sklepy Rowerowe


Alvaren

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

bajkszop.com

ocena : pozytywna- jak dla mnie bardzo dobry sklep, zamówiłem ok godz. 12, zapłaciłem płatnościami błyskawicznymi, pół godziny później info., że paczka już wysłana. Do tego dorzucili jakieś naklejki, pocztówki z rowerami, firmowy pokrowiec na siodło - niby nic, ale takie pozytywne (-:

Jeszcze z karbonowego, z Synkrosa i pewnie z Inżynierii rowerowej będą wysyłki, także będzie spam w temacie :P

 

Synkros

ocena : pozytywna

Przesyłka z Synkrosa przyszła dziś (Środa), wysłana w poniedziałek, w sumie wszystko ok, jedynie na siodle jest małe zabrudzenie od długopisu, ledwo widoczne, no ale jest. Niemniej jednak polecam sklep, można się trochę potargować (u mnie opuścili prawie 10%), także warto :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sparrow-bike

ocena : pozostawiam czytelnikowi

 

Moja paczka była porządnie zmolestowana, wyglądała jakby przeszła drugą wojnę światową, a produkty też były owinięte folią chyba taką zwykłą kuchenną :whistling:

Procedura wysyłki była mistrzowska: Kupiłem przedmioty na Allegro, wybrałem sposób wysyłki przez formularz zapłaty - pobraniowa kurierska. Dzień później dostałem maila w którym pani pyta czy mają wysłać paczkę za pobraniem. Odpisałem (wysłałem dwa razy, przez przypadek), że tak proszę wysłać za pobraniem napisałem też, że chce czarny amortyzator i hamulec na przód z tarczą 160. Na następny dzień dzwoni miły pan, i pyta... jaki rozmiar tarczy, czy adapeter na przód czy tył. Towar zamówiony w niedzielę, dostawa w czwartek :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sparrow-bike

Ocena : pozostawiam to czytelnikowi

 

To, jak oni prowadzą ten swój biznesik to jest lekkie przegięcie.

 

Kupowałem tam dla kolegi parę gratów, z racji że wszystko czego potrzebował było w jednym sklepie: łańcuch + kasetę (jako zestaw), kierownicę + mostek (jako zestaw) oraz manetki SLX. Zakup na allegro, natychmiastowy przelew, wybranie opcji dostawy. Na drugi dzień koleś dzwoni że kierownicę mają w innej opcji kolorystycznej niż na aukcji i czy mają mi ja wysłać, zdziwiłem się in plus, że dbają o kontakt z klientem. Pozostało czekanie na przesyłkę.

 

I tu zaczęły się problemy... W paczce nie ma łańcucha, a manetki są bez telewizorków, inaczej niż na aukcji. Telefon do nich, oczywiście. Koleś który odbiera telefon - zdziwiony, na moje pytanie o brak telewizorków w SLX odpowiada, że takie im z hurtowni przychodzą.. To po co wystawiać na allegro z telewizorkami? Bez komentarza.. A jeśli chodzi o łańcuch, to nie są pewni czy wysyłali ale mają sprawdzić czy im się zgadza stan na magazynie, ma oddzwolić o 14. Oczywiście telefon muszę wykonać ja i to o 15 > zapomnieli? W końcu przyznali mi rację co do łańcucha, chcą wysyłać. Proponuję, żeby wysłali mi same telewizorki do SLX, wystarczy odkręcić i przełożyć. Nie są w stanie tego zrobić, bo nie wiedzą jak, musiałem wysyłać im te które mi przysłali i czekać. Czekać. Czekać... Musiałem się jeszcze upominac o pieniądze za wysyłkę manetek do nich.

 

Po tych wszystkich perturbacjach napisałem maila, że nie jestem zadowolony ze współpracy i zastanawiam się nad negatywem / neutralem za całokształt. Koleś mówi, że to częściowo moja wina w całej sytuacji! Bo nie sprawdziłem paczki przy kurierze. Kurcze, kumplowi kupowałem, jego mama odbierała paczkę od kuriera. Czy kobicina wie, co to SLX / Deore / Truvativ...? Ok, żałóżmy, że część winy jest po mojej stronie choć wcale tak nie uważam.

 

W końcu jako ostrzeżenie dla przyszłych kupujących poszedł na ich konto neutral. W zamian - dali negatywa! Szkoda gadać. Za ich podejście do klienta, pakowanie towatu, chaos, krętactwo i komentarze allegro 2/6

 

Nie polecam Sparrow BIKE.

 

 

Bajkszop -

ocena : pozytywna

bardzo dobry kontakt mailowy, gratis w postaci pokrowca na siedzenie, bonusowe naklejki / pocztówki, szybka wysyłka. Pancerze dobrze docięte, miła obsługa, dali 5% zniżki bez proszenia się. Jeśli do kogoś będę wracał to do nich na pewno. 6/6

 

TWR Michał Wandor -

ocena : pozytywna

dzwonię do nich w piątek około 14, czy taki-a-taki mostek mają na stanie. Jest, a sprzedający mówi, że wkrótce podwyżka cen i żebym się pospieszył :) potwierdzam mailowo przed 15 w piątek, że biorę za pobraniem, podaję adres do wysyłki... Szok, w sobotę około 10.30 mostek jest u mnie. Rewelacja w moim przypadku, znajomy który u nich coś kupował był tego samego zdania 6/6

 

O Bikestacji

ocena : pozytywna

wiele zostało powiedziane, dla mnie są ok. Znajomy kupił u nich manetki XT, miały być z pancerzami, przyszły bez, dodatkowo były zapakowane w tekturę zamiast bąbelki. 5/6

 

Flybike 6/6

ocena : pozytywna

wzorowy kontakt i podejście do kupującego.

Fun-sport -

ocena : pozytywna

dwie zamówione ramy, wszystko ok, dało się dogadać co do niższej ceny poza allegro, itp. 6/6

 

Sklep internetowy alle_texel

ocena : pozytywna

- dwa razy robiłem tam zakupy i za każdym razem byłem zadowolony z obsługi, cen oraz jakości produktów (zaplot kół). Nieduży sklep ale wszystko funkcjonuje jak trzeba 6/6

Rower-sport.pl

ocena : pozytywna

- zamawiałem siodełko i bacik do kasety, obsługa i towar ok. 6/6

Synkros.pl

ocena : pozytywna

- kupowałem przednia przerzutkę, niezłu kontakt, bez problemów. 6/6

aara-druk

ocena : pozytywnanick sklepu z allegro - trochę słaba obsługa (nieznajomośc towaru oraz czas reakcji), ale ogólnie 5/6

 

Velotech -

ocena : pozytywna

są niesamowicie zakręceni, trochę za mało profesjonalni z kontakcjie z klientem - ale ostatecznie zakup szprych po prawie 20 mailach i długim okresie czekania udało się sfinalizować ;)5-/6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Inżynieria Rowerowa z Lublina:

ocena : pozytywna

sklep bardzo ok, bardzo przyjemny człowiek tam handluje, można pogadać nie tylko o sprzedawanych produktach, zważenie części nie stanowi problemu :)

Ogólnie szybka wysyłka, gratis do mostka dostałem 2 carbonowe podkładki pod mostek, do tego mają w sklepie jakiś konkurs na najlżejszy rower z częściami NU, także super.

Podsumowując gorąco polecam! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bajkszop

ocena : pozytywna

- bardzo dobry kontakt mailowy, gratis w postaci pokrowca na siedzenie, bonusowe naklejki / pocztówki, szybka wysyłka. (...) miła obsługa, dali 5% zniżki bez proszenia się. Jeśli do kogoś będę wracał to do nich na pewno. 6/6

Potwierdzam, dodatkowo dobre ceny, przynajmniej produktów które kupowałem (myślę że z resztą podobnie). Dorzucają sporo gratisów. Na prośbę o dokładne zdjęcie produktu (w moim przypadku opony) i wagę odpowiedź przyszła po kwadransie. Waga po sprawdzaniu zgadzała się +/- 1g. Wytargowałem poza rabatem darmową przesyłkę

 

Dobre sklepy rowerowe

ocena : pozytywna- całkiem przyjemny kontakt, uprzejma obsługa, choć zdarzało się im odpowiadać z opóźnieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Formicki-bike:

ocena : pozytywna

tu chyba nie trzeba dużo pisać - jak zwykle świetny kontakt (gość odpisał 2. dnia świąt o 22 :D), bez problemu zważył najlżejszą oponę, szybka wysyłka, wszystko jak zawsze ok :)

 

 

Cyklomania:

ocena : pozytywna/neutralna

 

wysyłka szybka, to co zamawiałem to dostałem z tym, że prosiłem również w tym wypadku o zważenie opony i wybranie najlżejszej, nie dostałem odpowiedzi, że tak uczynią, nie napisali, że mają jedną i zważyć nie mogą, w każdym razie dostałem kevlarowe Saguaro 2.0 o wadze 551 g, gdzie spokojnie można kupić 530 g a nawet lżejsze.

W każdym razie myślę, że sklep godny polecenia, mimo średniego kontaktu (chociaż info o wysyłce dostałem),

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wypowiedź dotyczy : Republic Bikes

Ocena - pozytywna

 

Ja z całego serca mogę polecić sklep Repubic Bikes w Tychach :) tutaj link do ich rzeczy na allegro:

Informacje o Użytkowniku republicbikes

 

Miła obsługa, duży wybór akcesoriów, odzieży, rowerów i części. Przy odbiorze osobistym udało mi się utargować kilka groszy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wypowiedź dotyczy : bike-center.pl

ocena : NEGATYWNA

 

Przedstawię moje złe doświadczenie ze sklepem bike-center.pl

 

Otóż niecały rok temu, zakupiłem u nich buty SPD Shimano. Po niespełna sześciu miesiącach, buty zaczęły się rozpadać.

Odszukałem więc paragon, pudełko i napisałem do sklepu żeby podali mi adres na jaki mam wysłać reklamowane obuwie.

Odpisali mi, że buty mam odesłać do Shimano Polska.

Zadzwoniłem więc do Shimano Polska i przedstawiłem sytuację. Powiedziano mi, że buty mam odesłać tam gdzie je kupiłem, czyli do bike-center.

Kolejny mój mail do sklepu i odpowiedz, że mam podać dane osoby z którą odbyłem rozmowę.

Zagotowałem się i kolejny raz zadzwoniłem do Shimano Polska. Tam gościu też był zażenowany tą sytuacją i podał mi adres tego sklepu na jaki mam wysłać paczkę.

Nie pisałem już do bike-center, tylko jutro wysyłam paczkę i mam to gdzieś.

 

Ze swojej strony, nie polecam sklepu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wypowiedź dotyczy : bike-center.pl

ocena : NEGATYWNA

 

Witam wszystkich serdecznie.

 

Chciałbym podobnie jak poprzednicy opisać dziwne i moim zdaniem nieuczciwe zachowanie ze strony sklepu bike-center.pl

Zamówiłem u nich dzisiaj kilka części. Otrzymałem potwierdzenie zamówienia a kilka minut później wiadomość, że na stanie mają tylko 2 z 5 zamówionych przedmiotów a pozostałych spodziewają się wraz z dostawą na początku lutego. Dodam, że podczas składania zamówienia wszystkie części widniały jako dostęne (i nadal są). Odpisałem że chętnie zamówię towar, który obecnie posiadają a resztę ewentualnie jak już będą mieli. Zamówienie zostało anulowane i poproszono mnie o złożenie nowego.

Jakież było moje zdziwienie gdy podczas składania nowego zamówienia zobaczyłem, że ceny wszystkich części zamawianych wcześniej wzrosły o co najmniej 20 zł (także tych, które będą dostępne dopiero w lutym) co w sumie daje różnicę ponad 100 zł. Zaznaczam, że wzrosły wyłącznie ceny przedmiotów z pierwszego zamówienia. Nie muszę chyba pisać, że w rezultacie takiego działania ze strony bike-center.pl zamówienia nie złożyłem.

 

Osobiście nie polecam tego sklepu! Zraziłem się zanim jeszcze zdążyłem cokolwiek kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Formicki-Bike,

ocena : pozytywna

 

 

bardzo polecam od siebie. Przede wszystkim mają szeroki asortyment (np. dwukrotnie mieli opony, których nigdzie indziej nie można było dostać). Bardzo miły i szybki kontakt - szybka reakcja na pytania i zainteresowanie klientem. Szybka dostawa, ceny przyzwoite.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Formicki-bike

ocena : pozytywna

 

 

Również polecam Formicki-bike. Ceny genialne. Za moje m666 z klockami F03C zapłaciłem o 80 złotych taniej niż na allegro. Wysylka blyskawiczna, kontakt rownież, pan

Piotr odpowiedział na każde moje pytanie. Takich sklepów powinno być coraz więcej.

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje dotychczasowe doświadczenia:

24bike.pl - Towar szybko doszedl. Zwazyli mi tarcze Clarks. Wszystko fajnie.

Ciclo Sport JJ - Pewne niezgodności w opisie towaru z rzeczywistoscia. Tyle że bardzo mila Pani i pieniadze zwrocone lacznie z kasa za przesylke

CTBike.pl - Za pierwszym razem wszystko fajnie i dobrze, za drugim na towar czekalem 1,5 tygodnia i jeszcze mi Pan wciska dziwne rzeczy na temat czasu dostarczania przesylek przez poczte. A okazuje sie ze towar wyslany tydzien po dokonaniu zakupu. Ale podobno że mieli awarie systemu więc do wybaczenia.

CR - nawet ze dotarlo wszystko ok choc zalezalo mi na czasie, zaplacilem przez place z allegro wiec dostali info od razu ze zaplacone, a Pan mi robi wyklad ze to ze dostali info o wplacie to nic nie znaczy bo Pay U to im kase dopiero przelewa na drugi dzien. Tylko co mnie to obchodzi jak rozliczaja sie z Pay U skoro dostaja info o wplacie od reki. Generalnie ok wszystko tylko mnie denerwuja takie brednie bo to nie moja sprawa.

Endurastore - wszystko super, szybko, i dobre porady telefoniczne. Mily kontakt

BCM Nowatex - swietnie. Przerobki ciuchow ktore sprzedaja bez problemu, niedrogo i szybko. Jakosc tez super. Polecam bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to się też swoją opinią dodam, sumarycznie i historycznie z tego co pamiętam.

 

(+) CentrumRowerowe.pl - dobry kontant ale najlepiej telefoniczny, dobre ceny, drobna możliwość negocjacji, szybka wysyłka, mogłaby być lepiej zapakowana. Dwie reklamacje (1 zaplatane koło - naprawili, 2 mavic crossride - dostałem nowe).

(+) Bike-center.pl - korzystałem dwa razy, parę lat temu trenażer i niedawno buty z pedałami. Nie mogę powiedzieć złego słowa. Dobry kontakt telefoczniczny, finalizacja przez allegro, i szybka wysyłka.

(+) Bike-discount.de - mój ulubiony sklep, chociaż przy wyższych kursach euro w PL bywa taniej. Dobre ceny, dobry kontakt telefoniczny, tragiczny przez e-mail (nigdy nie dostałem odpowiedzi!!!), szybka wysyłka, i wszystko super zapakowane. Płatności albo kartą albo PayPal'em.

(+) FormickiBike - kupowałem parę drobnostek, zawsze bez problemów.

(+) outdoorpro.pl - jednorazowy zakup camelback'a bo był w promocyjnej cenie. Czasami fajne ceny promocyjne, szybka i dobrze zapakowana przesyłka. Kontakt telefoniczny troszkę nie miły.

 

Innych już nie pamiętam bo to jakieś drobnostki na allegro zwykle, z którymi złych wspomnień nie mam.

Ogólnie w polskich sklepach w 99% przypadków najpierw dzwonię i się upewniam że coś jest, a jak dnia następnego nie mam numeru przesyłki to truję :) znowu i zawsze mam na czas.

 

Ps. A co do podwyżek cen to niestety prawda, idą w górę. W zaprzyjaźnionym stacjonarnym sklepie co chwilę poprawiają ceny. Stąd też warto ze sprzedażą staroci poczekać do kwietnia i dostać więcej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lemonbike.eu

ocena : neutralna

Według moich statystyk nie mają połowy tego co jest na stanie: z 4 rzeczy, które zamówiłem dotarły 2, o jednej zostałem powiadomiony, że nie mają i czy mogą nie wysłać, ok, ale druga to już totalna porażka sklepu: Przysłali inny, tańszy produkt zamiast tego, co zamówiłem nie powiadamiając mnie o tym.

Do tego wybór sposobu wysyłki w sklepie jest zagmatwany(2 razy podczas składania 1 zamówienia i sklep nie wiedział jak im sposobem wysłać mi towar).

 

Po 15 minutach...

 

Za rozwiązanie. Szybko odpowiedzieli na maila z reklamacją, zwrócą pieniądze jednocześnie nie chcąc zwrotu towaru, bardzo w porządku, natomiast wolałbym jeszcze dłużej poczekać na przesyłkę i być poinformowany o tym, że towaru nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

wypowiedź dotyczy : Mikesport

ocena : POZYTYWNA

 

Mikesport - wszystko ok, bardzo dobra obsługa, miły gość, który sensownie doradza (i wcale nie namawia na najdroższe produkty ;)), szybki kontakt, ceny w porządku, dodatkowo nie wiem dlaczego, ale dostałem rabat 2% na całe zamówienie, wysyłka bardzo sprawna, do tego za darmo.

Jak dla mnie bardzo dobry sklep, pewnie w przyszłości coś jeszcze u nich kupię ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...