Skocz do zawartości

[Amortyzatory] Rock Shox Recon Silver TK Solo Air vs Rock Shox Tora SL


peepeepee

Rekomendowane odpowiedzi

A Rock Shox Tora SL 100 z 2009 roku będzie dobra ?

Mimo, że nie była używana to jednak leżała i jak już wspomniano na początku może wymagać serwisu.

Jak ją porównacie do Recon Silver/Gold , Suntourów ?

Ten jest w rowerze którego zakup rozważam, A8-ka z 2009 i Avid Juicy 5 które pewnie zmieniłbym, jeżeli miałbym zmieniać i amora na starcie to średnio opłacalny zakup ...

Warto się w to pchać ?

 

Policzyłem sobie i gdybym kupił ramę A7/A8 (są w dobrej cenie na Allegro) + Reba + osprzęt XT to wydałbym ok. 6k , ewentualnie mix SLX/XT za ok. 5k , ten Kros jest za 3k + wymiana hamulców + wymiana amora to też tanio nie będzie .... zdemontowane rzeczy sprzedam pewnie za grosze.

 

Co o tym sądzicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

 

Mam 2 pytania o Rebę.

 

1. Widzę wersje Dual Air z 2012 i Solo Air 2013.

Czyżby wycofali się z Dual Air ? Dlaczego ? Problemy czy cięcie kosztów ...

Na stronie Producenta faktycznie 2013 rok to Solo Air.

 

Jak to jest ?

 

2. Nigdzie też nie znalazłem filmu z pompowania Reby Dual Air.

Jak to się robi ?

Są dwa zawory i w obie komory pompuje się powietrze oddzielnym zaworem ?

Czy są dwie komory połączone i jednym zaworem pompuje się powietrze które jest rozprowadzane w stosunku innym niż 50/50% ?

Czytałem o ustawianiu Reby Dual Air i natknąłem się na takąinformację, że jak spuszczę powietrze z jednej komory to należy sprawdzić ciśnienie w drugiej, bo może się zmienić.

Jak to faktycznie jest ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanie co sądzicie o egzemplarzu :

http://allegro.pl/nowa-rock-shox-reba-rtl-ti-26-okazja-bcm-i3491244633.html

 

To jest wersja Ti , czym różni się od zwykłej ?

Nie mogę nic znaleźć po polsku a gdzieś chyba obiło mi sięo uszy, że albo ma charakterystykę bardziej twardą albo ma coś z titanium.

 

Czy bezpieczniej wziąć nówkę , jest taka na Alledrogo za 1.2k - Sprzedawca mówi, że to nówka, wersja bez opakowania OEM.

Pracuję w IT i tutaj jak najbardziej są elementy BOX (z eleganckim pudełeczkiem) i OEM (w folii czy szarym kartoniku) czy amory są także takie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

Pracuję w IT i tutaj jak najbardziej są elementy BOX (z eleganckim pudełeczkiem) i OEM (w folii czy szarym kartoniku) czy amory są także takie ?

Tak.

Na polskim rynku ( czyli Allegro ) głównie są sprzedawane amorki OEM , które mogą się różnić w specyfikacji od wersji BOX. Częste różnice:

- inny setup tłumika ( często dopasowany do danej serii rowerów - ten sam amorek może mieć zupełnie inną charakterystykę w np. Giancie i Mondrakerze)

- inne materiały

- gorsze wykonanie

Wersja Ti ma tłumik typu BlackBox  w podobno ( różne źródła różnie mówią)  tytanowej obudowie ( zwykła Reba ma zwykły Motion Control ) ,zmienioną charakterystykę tłumika plus nieco inny układ tłumienia powrotu ( dual flow rebound). 

Tak na marginesie to  tapered. Zresztą trochę nie rozumiem pędu za Rebą- przy braku szerszej wiedzy o amortyzacji, jej ustawieniu, własnych oczekiwań i pożądanej charakterystyki pracy chcesz kupić amorek,który wymaga większej,niż podstawowa, wiedzy w tym temacie. Napompowanie komór to nie wszystko. Oczywiście wszystkiego można się nauczyć,ale czy psychika wytrzyma? 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dzięki za info odnośnie różnic.

 

 

Co do wyboru to :

- tapered, bo zmieniłem wybór w kwestii ramy (Author Egoist) ale o tym w innym wątku ;

- jak dla mnie pasowała Tora W318 ale domyślam się, że nie miałem porównania z innymi i jak przesiądę się na lepszy to będę zadowolony ;

- wybrałem Reba bo kosztuje nowa OEM 1200 pln , za tyle mogę kupić Recon'a Gold ale to byłoby bez sensu, chyba, że taniej Silver i zaoszczędzić parę groszy ;

- owszem są inne marki ale czasem brak opinii na ich temat, mały wybór w zakupie, RockShox znam i mam jakieś porównanie ;

- co do ustawień to mam pompkę, jest sporo napisane o regulacji, pompka w plecak i myślę, że dam sobie radę ;

 

Jakie są Twoim/Waszym zdaniem alternatywy w tej cenie - do max. 1500 pln ?

Wiele osób ma Rebę, więc mogę liczyć na pomoc a tym samym w necie na części do serwisowania.

Rower będę składał ale nie na już, bo nawet jak sprzedam A6-kę, to stoi w garażu druga, brata, który nie garnie się wcale do jazdy ...

Cały czas jestem otwarty na propozycje :-) a póki co jest ładna pogoda, więc śmigam do lasu ....

Edytowane przez durnykot
pkt 2i
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

Jakie są Twoim/Waszym zdaniem alternatywy w tej cenie - do max. 1500 pln ?

Dla mnie tylko jedna - Manitou Minute Pro. W każdym punkcie jest prostsza od Reby- obsługi, ustawiania, serwisu i naprawy. Dodatkowo daje nam ogromne możliwości indywidualnego dopasowania tłumienia kompresji. Za kwotę niższą niż 1500 pln kupujesz nowy amorek , z gwarancją i w wersji BOX. 

Ewentualnie R7.

O Manitou Minute opinii jest sporo ,także miłej lektury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o tym, że w tym roku Reba jest Solo Air ?

Skąd ta zmiana ?

 

Zastanawiam się nad wyborem, Dualr Air z 2012 czy znacznie taniej Solo Air z 2013 ?

Poproszę o porównanie, najchętniej osoby które miały możliwość porównać w pracy oba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RS zmienił system DualAir przez informacje, że wiele osób nie może ich poprawnie ustawić i mają "problemy" z ich widelcami.

SoloAir jest postrzym systemem, gdzie 2 komory pompujemy jednym zaworem, a ciśnienie jest samoczynnie dzielone między komorami.

SA ustawiamy praktycznie tylko pod SAG, bo nie możemy napompować drugiej komory osobny. DA ma o wiele więcej możliwości ustawienia, ale czasami potrzeba więcej czasu, żeby ustawić go w sposób zapewniający nam pożądaną pracę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RS zmienił system DualAir przez informacje, że wiele osób nie może ich poprawnie ustawić i mają "problemy" z ich widelcami.

 

Ok, dzięki za info, myślałem, że powód jest inny.

Skoro tak, to zobaczę, jak znajdę SA w dużo lepszej cenie niż DA to wezmę, jeśli nie pozostanę przy DA.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...