Skocz do zawartości

[Amortyzator] Rock Shox SID 29" RCT3 Dual Air 2012 - nie działa blokada


clus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Po ściągnięciu dolnych lag, ogólnym serwisie dołu i złożeniu zauważyłem, że nie działa blokada skoku - po prostu nie reaguje ani w położeniu "pedal" ani "lockout". Jak go składałem to słyszałem syczenie i to właśnie z prawej lagi - tam gdzie rebound i Motion Control z DNA. Rebound działa ale blokada przestała. Od nowości jakoś nie widzę też różnicy przy ustawianiu "wolnej kompresji" - na każdym położeniu wydaje się pracować tak samo.

Moje pytanie jest następujące: czy to, że nie działa blokada spowodowane jest brakiem/wyciekiem oleju z górnej goleni czy jest jakiś inny powód? Co znaczyło to syczenie? Mógłby ktoś przybliżyć istotę działania Motion Control i tej blokady (co jest i na jakiej zasadzie blokowane, czy tam jest konstrukcja z azotem, powietrzem, może sam olej)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

 

 

Ok, dzięki za info, pojeżdżę chwilę bez blokady (chyba nie ma przeciwwskazań?) i uzupełnię olej przy następnym serwisie.

I jak się sprawa zakończyła? Pytam bo ma podobny problem tzn amor rs revelation 29 140 rl z 2012r, po serwisie (wymiana oleju, uszczelek kurzowych i ogólnym smarowaniu) wszytko było ok (listopad), wczoraj zauważyłem że praktycznie nie mam blokady tzn amor ugina się na ok 6cm a potem blokada. Tłumik ten sam Motion Control z DNA tylko blokada na goleni. Co może być nie tak? Czy wina oringu i olej z tłumika przedostał się do dolnej goleni? Oczywiście regulacja tłumienia powrotu działa bez zastrzeżeń. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Prawdopodobnie tak właśnie się stało, wskazuje na to ograniczenie skoku. Trza zajrzeć i sprawdzić. Normalnie jeśli wypaca olej przez górne pokrętło starczy wyjąć tłumik i dolać oleju.

@Maniak na ciebie liczyłem :) właśnie nic się nie wypaca... czyli odkręcę od góry tłumik i wyleje olej jak będzie mniej niż 123ml to znaczy że puszcza oring? Tak? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o ugięcie jest wszystko ok. Ale jak dobrze pamiętam zaraz po skończeniu serwisu zablokowałem i ugięcie było minimalne tnz tak jak przed serwisem czyli blokada działała bez zarzutu. Nie znacie może wymiarów tych dwóch oringów ?

Edytowane przez jahoo84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Hmm mam revela ale ty masz inny tłumik, ten nowy. Nie wiem czy tam sa takie same oringi. mogę ci zmierzyć grubość trzpienia tłoka. Za ok tydzień będę miał komplet uszczelek to będę ci mógł podać moje wymiary ale ja mam wersje SL z 2010r.

 

Trzpień tłumika mam 12.6mm, trzpień sprężyny 10.1mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozebrałem revela, okazało się że nic nie wyciekło z tłumika do dolnej lagi ale korzystając z okazji wymieniłem te uszczelki, trzpień od strony tłumika ma 12,6 niestety od strony dual air zapomniałem zmierzyć :/ Co się okazało przy poprzednim serwisie wlałem za mało oleju do tłumika - 120ml, i prawdopodobnie dlatego się nie blokował. Zalałem dzisiaj 136ml i blokada trzyma pięknie! Dzięki wszystkim za pomoc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Jak by miał przebicie miedzy komorowe to by zwyczajnie sie ciśnienia wyrównywały i nic by sie raczej nie zapadało. Dodatkowo po napompowaniu + w chwili w - pojawiło by sie cienienie co by było widoczne na manometrze. Kompletnie nic nie robiłeś z ze sprężyną ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...