Skocz do zawartości

[amortyzator] Co sądzicie o RST Blaze 100mm


Filkry22

Rekomendowane odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz ile ważysz i czy nie mógłbyś dołożyć 100 zł. Wiem, że tak można w kółko, ale za 100 więcej, masz Spinner SW7 z komorą powietrzną. Sam zmieniłem z XCR'a LO na SW7 i niebo, a ziemia, tym bardziej, że jestem lekki.

 

Z tych wziąłbym XCR'a. Z 2-3 lata wytrzyma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wagę do SW7 masz odpowiednią, ja ważę tyle samo. Wiadomo, że 100zł piechotą nie chodzi, ale uwierz, z tych co podałeś, to pod Twoją wagą jako, tako będzie pracował jedynie XCR. I dlaczego potrzebujesz 100mm skoku ? Jeździłem na XCR z 100mm, zmieniłem i tych 20mm, których XCR, by i tak nigdy nie wykorzystał mi nie brakuje.

 

Przy Twojej wadze z podanych przez Ciebie amortyzatorów, nie wykorzystasz więcej jak 70mm i to już na dobrym dobiciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ok ;) Nie abym zachwalał jakoś specjalnie SW7, bo to nie klasa np. RS Reba. Aczkolwiek jeśli chcesz mieć 100mm skoku w sprężynowym amorku, który od biedy będzie wykorzystywał 60mm, to ok. Za lekki jesteś na tanią sprężynę. A jeśli chodzi o RST Gila ; miałem i to się nie uginało praktycznie w ogóle pod moją wagą, także ten wynalazek odpuść sobie na powitanie.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaaaaaa... 

 

W Author'ach za 2 koła jak już. ;)

 

Pan Mietek rowero-skręcywator całkiem niedawno poprawił mi humor propozycją Author'a Mystic - za 2k Acera, jedne z gorszych hydraulików i właśnie Gila. Interes życia, nie ma co.

 

A teraz tak bardziej na temat - producenci muszą na czymś oszczędzać. Jak nie na takich pierdołach, o których "szary ludź" nie ma pojęcia (stery, korba, kaseta/wolnobieg, sztyca itd.), to na amortyzatorze chociażby - ot, wystarczy, że ma skok taki i taki + blokadę. 

Dla takiego "zwyczajnego" klienta powiedzmy jak jakiś całkiem ok Rock Shox czy inny Suntour ma np. skok 100 mm + blokadę na kierownicy, "dokładnie" tak samo jak jakiś tam zoom czy inny mustang, to po kiego wacława drążyć temat ? "To je przeca to samo". 

Ot, magia marketingu, niewiedza, czy co tam jeszcze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...